Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Radikāla, bet droša metode 11

Bebrēnietis Ilmārs Klaužs ir SIA “Vējkalni Miki” īpašnieks. Jau daudzus gadus viņš vada sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu. Lai pārvarētu pašreizējo ekonomisko krīzi, jāmeklē papildu nodarbošanās. Tā pirms 20 gadiem lauku māju šķūnī atrastais dīvainais priekšmets kļuvis par jauna biznesa ideju.

Jāatrod pareizais iesaiņojums
Interesantais priekšmets izrādījās slazds kurmju ķeršanai. Izmēģinājis to darbībā, Ilmāra kungs konstatējis, ka tas darbojas nevainojami. Izķēris savā dārzā visus mazos racējus un piedāvājis šo brīnumierīci arī kaimiņiem. Jau pirms pieciem gadiem domājis sākt slazdu masveida ražošanu. Taču tajā laikā ēdināšanas bizness aizņēmis daudz laika, lai ķertos klāt kam citam. Jaunu impulsu šai idejai deva semināra, kurā piedalījās biznesa inkubatora pārstāvji, apmeklējums Jēkabpilī.  
Izgatavot šādu ierīci ir tikai puse no darba. Tikpat svarīgs ir arī iesaiņojums un tā izgatavošana. Visērtākais licies tā saucamais blistera iesaiņojums. Tajā produkts nav aizsegts, pircējs to var aplūkot, neatverot kastīti. Bet šāda iesaiņojuma izstrāde maksātu ap tūkstoš latu. Nezinot produkta noietu nākotnē, izmaksas ir pārāk augstas.
Atbalsts un jauna SIA
Klauža kungs vērsies pēc padoma biznesa inkubatorā. Iepriekšējo gadu pieredze gan nedaudz baidījusi. Ikviens Eiropas Savienības finansēts projekts saistīts ar piņķerīgu dokumentāciju. Cik reižu mēģinājis iepriekš, tik atmetis ar roku. Šoreiz bija citādi. Kompetentie un atsaucīgie cilvēki no biznesa inkubatora par idejas dzīvotspēju ilgi nebija jāpārliecina. Nodibināta jauna SIA — “Miki V”. Atbalstam var saņemt līdz 85 procentiem daudzu ražošanas sākšanai nepieciešamo izdevumu. Biznesa inkubators piedāvā arī grāmatvedības pakalpojumus, kas maksā tikai 15 latu mēnesī. Arī par reklāmas, vizītkaršu, mājaslapas, iesaiņojuma izgatavošanu var iegūt atbalstu līdz 85% no kopējās izdevumu summas. Tas ir liels ieguvums, biznesu tikko sākot. Drīzumā sāks darboties arī mājaslapa internetā. Ilmāra kunga ieteikums citiem — šobrīd ir labs laiks jauna biznesa sākšanai.
Kad nekas cits nepalīdz
— Kurmji dzīvo ne tikai Latvijā. Domājat arī par eksportu uz kaimiņvalstīm?
— Pagaidām domāju par Latvijas tirgu, — stāsta Ilmārs Klaužs. — Marta beigās Rīgā būs izstāde “Ražots Latvijā”, tajā noteikti piedalīšos.  Pašlaik kopā slazdu salieku mājās, detaļas ar lāzeru sagatavo kādā firmā Ogrē.
Slazdu rasējums izgatavots, stingri ievērojot vecā izstrādājuma parametrus. Vislabāk to būtu lietot nekrāsotu, bet, lai iegūtu pārdošanai labvēlīgāku izskatu, dažas detaļas vajadzēs pārklāt ar krāsu. Zemē iebāzts, kaut aprūsējis, tas savas funkcijas pilda vislabāk.  Par slazdu lietošanu pircēji varēs apskatīt arī vizuālu instrukciju, kuru izveidoju pats, sēžot pie kurmja alas. Vēlāk, kad nokusīs sniegs, paredzēts nofilmēt mazu videoinstrukciju ievietošanai arī mājaslapā. Galvenais ir pareiza slazdu ielikšana alā. Pirms lietot slazdus, izmēģināju dažādus citus paņēmienus — petroleju, lupatas, gāzi, tabletes. Kurmis tabletes bija izlicis ārā, rakuma malā... Slazdi ir radikāla metode, jo kurmis dzīvs nepaliek.
— Esat novērojis, cik kurmju noteiktā platībā mitinās?
— 100 kvadrātmetros parasti viens. Ja ieraugāt vairāk kā četras, piecas rakumu kaudzītes, visticamāk, darbojas vairāki. Zālienu pļaujot, šādi kurmju veidojumi īpaši traucē. Ja savā zemē viņus izķer, nāks citi no kaimiņa dārza. Ja vienā gadā viņus izdodas izķert, tas nenozīmē, ka tā būs mācība pārējiem. Šādas medības nākas rīkot ik gadu.

Komentāri 11

Esmu mēģinājis šo slazdu, tas tiešām strādā perfekti un tiešām palīdz atrisināt problēmas ar kurmjiem. Tas tikai pareizi jāieliek kurmja alā un lieta darīta. Nav kā ar visām tām ierīcēm, ko patreiz piedāvā veikali, kas 90% gadījumu nevienu kurmi tā arī nenoķer. Veiksmi un uz priekšu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 11:08

Paldies,Miki

Jā,2009.gadā kurmji bija ļoti daudz.Ķēru ar Vācijā!!! ražotiem slazdiem ,jo visas bumbiņas un indes nekam neder.Tikai slazdi! Tagad jāpēr Latvijas ražojums,jācer,ka aprakstā slavētais slazds būs lielisks!Ražots Latvijā!Slava Dzimtenes kurmju ķērājiem!

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 14:24

arī bebrus

Novēlu attīstību!Tā kā uzņēmējs ir no Bebriem un LR bebri ir īsta sērga,lūdzu,lai viņš ievieš ražošanā arī bebru slazdus.Tad arī Latvijai būs prieks!

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 14:26

bormanietis

Vai kurmjādas kažoki arī tiks šūdināti?

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:21

????

Ja jau atrasts skuunii tad varbuut kaads var pieteikties uz patentu?!

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 18:21

Kurmis

Lejas dakšas ir pa īsu ,jo kurmji ir arī lielāki .Krievinieku dabūju pārmetināt .

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 22:58

RasmaŽ

viņš tak varētu arī ražot līdzekli pret slapja suņa smaku,ko nekur nevar dabūt.Un ja ir kucīte dzīvoklī,tad pavisam traki.Varbūt uzņēmējam šajā virzienā arī ir idejas.visur meklēju to līdzekli,bet nav tāda pret to suņa vai kuces smaku.

pirms 9 gadiem, 2010.02.23 13:56

Ruta B.

Lai veicas!-tikai nedomājiet pamest sabiedrisko ēdināšanu,jo Jūs tiešām esat vieni no labākiem ēdināšanas tehnologiem Aizkraukles pusē!!!

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 19:15

katjuša

Kādreiz lielākais kurmu ķērājs bija Šķēle, vai tad visus vēl nav sagrābis.Būs atkal jauna shēma, jo nauda nesmird...

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 23:39

Dzīve laukos