Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rukšķētāju ganu laiks 1

Rasma un Pēteris Lustes Bebru pagasta “Dainās” savas sešas govis ganībās vēl  nelaiž, jo salnu dēļ zāle tikko izdīgusi.

Piecām sivēnmātēm un 40 mazajiem rukšķētājiem gan paveicies — viņi kājas izvingrina ik dienu.
Piecpadsmit mazāko sivēnu ir nedaudz vecāki par mēnesi, un viņi “atskrējuši” vienai sivēnmātei. Tāpēc mazie jāpiebaro ar spēkbarību. Barību mājdzīvniekiem saimnieki  sarūpē paši,  ik gadu audzējot gan kartupeļus, gan graudaugus.
Saimnieks Pēteris stāsta, ka saimniecībā nepārtraukti notiek dabiskā atlase, un tās sivēnmātes, kuras atnesas tikai reizi vai kurām metienā ir tikai daži sivēni, nomaina ar ražīgākām. Arī kuilis, kurš līdz šim bija pašu, savainotās kājas dēļ bija jānomaina ar kaimiņa vaislinieku. Šogad aizrunātais būs no tālāka pagasta. — Jo tālāk no mājām, jo labākas asinis un veselīgāki pēcnācēji, — secina Lustes kungs.

Komentāri 1

Dzīve laukos