Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sācies karstais ražas novākšanas laiks

Skrīveru zemkopības zinātniskā institūta izmēģinājumu lauciņos nedaudz agrāk kā citus gadus nobriedušas agrīnās stiebrzāles. Karstajā un sausajā laikā, izmantojot katru saulaino dienu, skrīverieši ķērušies pie kulšanas.

Institūta darbiniece Biruta Jansone stāsta, ka pirmo kult sākuši jauno, perspektīvo pļavas lapsastes šķirni ‘Jumurda’. Šajās dienās apcirkņos birst augstas kvalitātes sarkanās auzenes šķirnes ‘Vaive’ un citu dekoratīvajiem mauriņiem paredzētu stiebrzāļu sēklas. Kulšanai ir gatavas arī citas stiebrzāļu sugas un šķirnes — kamolzāle, pļavas auzene ‘Patra’ un ‘Silva’.
— Raža ļoti laba, nekas nav nokavēts, lietus nav traucējis, un nokults ir tik daudz, ka radušās žāvēšanas problēmas, jo visas iespējamās žāvēšanas vietas ir piepildītas. Šonedēļ savu kulšanas kārtu sagaidījis arī 20 hektāru platībā iesētais miežabrālis. Tā sēklu institūtam piegādājusi SIA “Latgran”. Jaunā raža noderēšot gan sēklu ieguvei, gan granulu ražošanai. Jansones kundze aicina zemniekus laikus pieteikties sēklu iegādei.

Dzīve laukos