Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk pārbaudīt neapstrādāto zemi 2

No vakardienas, 1. septembra, Lauku atbalsta dienests sāka pārbaudīt neapstrādāto lauksaimniecībā izmantojamo zemi. To veiks bez zemes īpašnieka klātbūtnes. Pēc šīm pārbaudēm sniegs informāciju vietējām pašvaldībām nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmes aprēķināšanai.

Papildlikmi 1,5% apmērā piemēros neapstrādātai zemei, izņemot to, kuras platība nepārsniedz 1 ha vai kurai normatīvajos aktos ir noteikti lauksaimnieciskās darbības ierobežojumi. Par neapstrādātu uzskatīs tādu zemi, no kuras 70%  un vairāk līdz  1. septembrim nav izmantota lauksaimniecības produktu ražošanai vai audzēšanai, ieskaitot ražas novākšanu, dzīvnieku ganīšanu un turēšanu lauksaimniecības nolūkiem, vai arī tā nav labā lauksaimniecības un vides kārtībā.
Papildlikmi nepiemēros tiem saimniekiem, kuri savu zemi līdz kārtējā gada 1. septembrim vismaz reizi ir appļāvuši, zāli novākuši vai sasmalcinājuši un izkliedējuši.

Komentāri 2

Maija

Sen to vajadzēja. Es nesaprotu tos, kuri sagrābās to zemi. Tikai priekš spekulācijas.

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 11:31

Zemniece

Beidzot sāks kaut ko jēdzīgu darīt - un vajag papildus rēkināt un ja nemaksā, vajag sākt domāt par šo zemju atsavināšanu. Cik ilgi vēl krūmus un usnes audzēsim Latvijā?

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 15:23

Dzīve laukos