Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Siltumnīcās jau pirmā raža 1

Aizkraukles pagasta zemnieku saimniecības “Rožkalni” apkurināmajā siltumnīcā zaļo  daudz dažādu puķu un dārzeņu dēstu. Plaukti pilni tomātu un saldās paprikas stādiem, gariem lekniem sīpollokiem. 

Iznāk arī Rīgas tirgumGaiši zaļās trauslās lapiņas dienas gaismai parādījuši arī salāti. Bagātīga puķu pasaule — petūnijas , lauvmutītes, diascijas un bakopas, samtenes, dālijas, atraitnītes... — Pirmās sēklas iesējām jau decembrī. Tagad blīvi saaugušie augi jāpiķē. Tādēļ drīzumā šo siltumnīcu apvienosim ar līdzās esošo, — izrādot savu saimniecību stāsta Māra Heidingere. — Siltumnīcas kopā ar aramzemi aizņem astoņus pašu un piecus nomātos hektārus zemes. — Daļēji sevi saucam par pilsētniekiem, jo dzīvojam privātmājā Aizkrauklē. Dienas paiet, siltumnīcās, tirgū, vēlāk arī laukā.Audzējam nedaudz no visa, lai piesaistītu pircējus ar bagātīgu sortimentu. Produkciju pārdodam tirgū, kafejnīcām, privātpersonām. Vēl nav izveidojusies sadarbība ar veikaliem. Piedāvājam gan svaigus dārzeņus, gan arī pārstrādātus, piemēram, skābētus kāpostus. Ikdienā mūsu produkciju var iegādāties Aizkraukles tirgū. Ja ir bagātāka raža un paliek pāri, vedam uz Rīgas tirgu.Dārzeņus noteikti ēdīs Nevaram teikt, ka krīzi neizjūtam, vienīgi prieks, ka neesam parādā bankām. Iedzīvotāju pirktspējas samazināšanās, bezdarba dēļ nedaudz uztrauc stādu pārdošanas iespēja. Domāju, ka dārzeņus pirks tikpat, cik iepriekš.Salīdzinājumā ar pērno gadu dārgāki kļuvuši materiāli. Kūdra maksā divas reizes dārgāk. Arī sēklu cenas paaugstinājušās. Degvielas cenas kāpums jūtams apstrādājot laukus. Galvenais — negausties un optimistiski raudzīties rītdienā. Tad arī rezultāti būs.Mums kaimiņos ir vīra māsas un brāļa bērnu saimniecības. Visi nodarbojas ar to pašu. 

Komentāri 1

Uuuu

Brīnišķīga ziņa :) Beidzot izlasu arī kādu labu ziņu - cilvēki strādā, darbs noris labi un arī produkcija droši vien ir laba. Lai jums sokas darbā un ceru kaut kur pamanīt jūsu produkciju :)

pirms 10 gadiem, 2009.04.02 15:10

Dzīve laukos