Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīsdesmit medaļu pļaviņiešiem

Viļānos notika 10. Vislatvijas pļaušanas čempionāts. Sešpadsmit godalgotu vietu izcīnīja pļaviņieši.

Sacensībās noskaidroja Latvijas labākos pļāvējus ar izkaptīm individuālajā un komandu vērtējumā. Pirmo reizi čempionāts notika saistībā ar citu pasākumu — Zemkopības ministrijas rīkoto lauksaimniecības izstādi Viļānos.
Sacensību vecākajam dalībniekam bija 80 gadu, bet jaunākajam — septiņi. Pļaušanas veiklībā sacentās 156 individuālie pļāvēji un 44 komandas.
Tradicionāli sacensības noritēja A un karaliskajā klasē ar atbilstoša izmēra izkaptīm dāmām, kungiem, jauniešiem un arī jaunietēm atsevišķā vērtējumā.
Pļaviņieši izcīnīja 16 godalgotu vietu un ieguva 30 medaļu. “Manuprāt, šīgada starts ir izcils. No Pļaviņām bijām ap divdesmit cilvēku,” stāsta Vilnis Mironovs, sacensību dalībnieks. “Dziesmu un deju svētku dēļ sacensībās nepiedalījās divi spēcīgi pļāvēji. Bija ļoti karsti, taču nebija laika par to domāt — bija jāstartē un jāuzrauga mazie pļāvēji.”
Par čempioniem grupā līdz 18 gadiem kļuva pļaviņieši Kaspars Kalniņš, Jānis Norvaišs, Krists Esiņš un Artūrs Ļaksa. Ģimeņu sacensībās uzvarēja Norvaišu ģimene, bet trešo vietu izcīnīja Ļaksu ģimene. Meitenes — Liene Lakstīgala, Santa Adamoviča, Kristīne Siņica un Madara Ļaksa, startējot grupā līdz 18 gadiem, ieguva trešo vietu. Viņām vislabākais rezultāts arī  individuālajā vērtējumā. Pirmo vietu A klasē jaunietēm līdz 13 gadiem ieguva Santa Adamoviča, otrajā vietā — Liene Lakstīgala, trešajā — Kristīne Siņica. Arī zēniem šajā pašā klasē un vecuma grupā pirmās divas vietas ieguva pļaviņieši —  brāļi Artūrs un Mārtiņš Ļaksas. A klasē jauniešiem līdz 18 gadiem labākais bija Kaspars Kalniņš, bet trešo vietu ieguva Jānis Norvaišs.
A klasē kungiem līdz 50 gadiem otrajā vietā pļaviņietis Aivars Ļaksa. Karaliskajā klasē dāmām otrajā vietā — pļaviņiete Sarmīte Norvaiša, savukārt A klasē dāmām līdz 50 gadiem Sarmītes kundzei trešā vieta. A klasē vecmeistariem dāmu virs 65 gadiem konkurencē pirmo vietu izcīnīja Aina Larionova. A klases vecmeistaru grupā virs 65 piedalījās arī pļaušanas entuziasts pļaviņietis Vilnis Mironovs un ilggadējais sacensību dalībnieks skrīverietis Jānis Upītis. Sandrim Stūrim A klasē kungiem virs 50 gadiem — piektā vieta.

Dzīve laukos