Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Rīgu brauc arī Aizkraukles rajona zemnieki 16

Šodien uz Rīgu ar traktoriem brauc zemnieki no visiem Latvijas novadiem — valdība nav izpildījusi zemnieku prasības. Šoreiz protestētāji ir apņēmības pilni mājās nebraukt, kamēr visas prasības nebūs izpildītas.

Pirms braukt uz Rīgu, Aizkraukles rajona zemnieki pulcējās šosejas Rīga—Daugavpils malā, netālu no Aizkraukles. Vīri lietišķi apsprieda braukšanas kārtību, lai policijas darbinieki viņiem nevarētu pārmest ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu. Braucēju vidū bija zemnieki no Aizkraukles novada, Kokneses un Bebriem.

— Paliksim Rīgā tik ilgi, cik vajadzēs, — saka Aizkraukles pagasta zemnieku saimniecības “Galatuņķi” pārstāvis Dairis Vorslavs. — Mums jāpanāk sev labvēlīgi lēmumi. Situācija ir tik slikta, ka atpakaļceļa vairs nav. Mūs nepārtraukti “baro” ar solījumiem, no kuriem labāk nepaliek.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze informē, ka nav panākta vienošanās ar valdību un zemnieki ir ļoti neapmierināti ar tās nespēju pieņemt atbildīgus lēmumus.

Lauksaimnieki prasa kredītu pamatsummas atlikšanu uz gadu, nepasliktinot kredītlīgumu nosacījumus, Eiropas Savienības tiešo maksājumu izmaksu līdz 31. martam un nacionālo subsīdiju naudas nekavējošu izmaksu divu nedēļu laikā pēc subsīdiju nolikuma apstiprināšanas, kā arī 2,5% no valsts budžeta nodrošināšanu atbalstam lauksaimniecībai.

Viņi prasa atzītām lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvām sabiedrībām un zemniekiem paredzēt valsts garantētu kredītlīniju apgrozāmajiem līdzekļiem, lai kooperatīvi varētu norēķināties ar produkcijas piegādātājiem un zemnieki sagatavoties pavasara ražošanas sezonai.

Ceturtā zemnieku prasība ir vertikāli integrētās ražošanas ķēdes izveides veicināšanai piešķirt kredīta garantijas valsts galvojuma veidā piena pārstrādes uzņēmuma izveidei, kurš piederētu tikai piena ražotājiem, tā nodrošinot produktu ražošanas un realizācijas vertikālās ķēdes izveidi, kas ir vitāli nepieciešams nozares tālākai veiksmīgai attīstībai un piena produktu pievienotās vērtības palielināšanai.

Komentāri 16

roberta

malači zemnieki!Lai jums izturība!Lielākā iedzīvotāju daļa visā Latvijā ir ar JUMS!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 11:19

Vladimirs

Mēs esam ar jums zemnieki, bet ar braukšanu vien ir par maz. Ir problēmas, kuras nevar atrisināt uzreiz, bet kur ir problēma tūlīt nolikvidēt nevajadzīgās aģentūras, kurās algas ir tūkstošos, kur ir problēma atlaist visādus padomes locekļus, konsultantus un palīgus, kuri pat lāga nevar paskaidrot, ar ko nodarbojas tās iestādes, valsts vai pašvaldību uzņēmumi, kuros viņi saņem "vājprātīgās" algas. Vai dzelzceļš sabruktu, ja šlusera šopera dēlam nemaksātu mēnesī 4 tūkstoši? Ja dzelzceļam nav kur likt naudu, tad to var ieskaitīt valsts budžetā, kur mūžīgi trūkst naudas. Zinam, ka ar to radikāli vienalga neuzlabos ne zemnieku, ne bezzemnieku finansiālo stāvokli, bet tad būs redzams, ka kaut kas tiek darīts, lai bezjēdzīgi neizsaimniekotu naudu un tad arī vieglāk būtu paciest trūkumu.

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 12:22

žiks

Piekrītu Vladimiram. Var savilkt jostu un knapināties, ja redzi, ka tas vajadzīgs valsts labā, bet, ja redzi un dzirdi, ka joprojām notiek naudas izputināšana un izlaupīšana visādos veidos, tad krīt rokas kaut ko darīt.

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 13:52

Wolchara

Rožumārtiņu vajadzētu izpeldināt vircas mucā...

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 14:33

m

bauskasdzive.lv/forum/posts.html?fid=1&tid=1012&pid=0

pirms 2 gadiem kāda tusā tika runats par to, ka partika eiropa ir paŗprodukcija un brivais tirgus ir mīts.

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 14:40

Nikolajs

Nav ko runāt ne pirms 2 gadiem , ne pirms 5 gadiem, jo jau pirms kādiem 20 gadiem Eiropā ir pārtikas pārprodukcija. Par to nav ko runāt, jo tas sen ir zināms.

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 14:48

zubs

Rozi jāsprauž pogas caurumā. Normāls būtu tik tālu apvainojies, ka būtu nošāvies, bet tagadējos laikos tā skaitītos kā mazdūšība. Varonība ir turpināt dzīvot un bendēt dzīvi citiem.

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 15:11

Kārlis

Atļauj visu izputināt un aiziet. Katorgā tādus, tad katrs ganību tehniķis nerausies par ministru.

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 18:41

es

O.M.© “Hroniskais pjedestāls” - 3.02.2009., Nr.5.

Vāc naftas pāķis "ceļa paunu":
"Gan sile dos man šefti jaunu,
Jo - šajā SISTĒMĀ un "valstī",
Tak' badā nesprāgst varas balsti!..."

Smīn pāķu partorgs: "Sugas biedrus,
Kas siles interesēs "lej sviedrus",
Mēs "neuzmetam" grūtā brīdī ~
Šos blice citos "robos" bīdīs!..."

Griež lauksaimnieki riņķī ratus,
Pār plecu metot "lepnus" skatus,
Uz Lielpilsētas torņu pusi ~
Šiem "akcija" šķiet sanākusi:

"Pa visiem - vienu siles lopu,
Priekš zemniekiem pēc suņa skopu,
Mums tomēr "nokost" palaimējās ~
Tas biedrs "demisionējās"!!!..."
...
Rīt "valstī" ausīs jauna diena ~
Kurš atzīs (sev), ka ir "pēc piena",
Laists "protests", ja tam beigu galā,
No SISTĒMAS - viens pastumts malā?...

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 23:27

Nikolaj,

... pārprodukcija? Es teiktu - zema pirktspēja. Vai zini, cik daudzi cilvēki sieru lieto tikai kā garšvielu, tā pa plānai šķēlītei? Ka biezpienu atļaujas nopirkt tikai augstos svētkos kā gardumu? Pat to pašu pienu daudzi nevar dzert, cik gribas.

pirms 10 gadiem, 2009.02.04 06:33

Tam (tai) kurš(a) 06;33;18 raksta Nikolajam

Tu nu gan esi riktīgais āpsis vai āpsiene! Kur tad Eiropā pirms 20 gadiem un mazāk, kā to raksta Nikolajs par pārtikas pārprodukciju Eiropā, bija tik zema pirktspēja, ka sieru pirka tikai garšvielai un biezpienu uz augstiem svētkiem? Toreiz PSRS pārprodukcijas nebija un par vienu vidējo pensiju varēja nopirkt vairāk par 100 ( simts) kilogramiem Krievijas vai Holandes siera, bet biezpiena - bez skaita. Tagad Latvijā gan sieru un biezpienu pērk uz augstiem svētkiem ne viens vien, jo par vidējo pensiju vairs var nopirkt tikai 35 kilogrami siera. Toties tagad esam brīvi un var pļurkškēt un pilnā rīklē bļaut par izzagšanu, izsaimniekošanu un izlaupīšanu. Neviens par to neliekas ne zinis. Sliktajos laikos par izlaupīšanu ņēma ciet un bāza iekša, neskatoties uz amatiem. PIlnā rīklē nedrīkstēja bļaut, ka valdība ir slikta. Tagad - lūdzu! Vai tad neredzēji, ka, lai dabūtu nost tādu knapsieriņu - ministriņu, bija jābļauj kādi 2 gadi un tikai tad, kad ar mietiem cilvēki sāka prasīt pēc mazākās taisnības, viņš aiziet, lai pēc tam būtu kādas padomes vai fonda loceklis vai priekšsēdētājs ar mēnešalgu - kādi pieci tūkstoši vai vairāk.

pirms 10 gadiem, 2009.02.04 11:35

Nekā!

es gan neesmu zemnieku pusē! Nožēlojams bija Krievārs šorīt 900 sekundēs. kad viņam pajautāja - vai nu zemnieki apmierināti - ministra vairs nav ( vispār nekāda!), 27 miljoni iedoti. Ko tālāk? atbilde bija - nu līdz pavasarim kaut kā izvilksim... Bet ko pavasarī? atkal ar traktoriem uz Rīgu? Zemniekiem pašiem nav nekāda rīcības plāna! Naudas izsitēji...

pirms 10 gadiem, 2009.02.04 11:48

Poga

Vakardienas Rīgas brauciens bija savā ziņā zemnieku uzvara! Vismaz ar viņiem sāk rēkināties kā spēku. Citādi lasot komentārus Delfos u.c. šur tur vienam otram liekas, ka laukos dzīvo tikai pēdējie pāķi un lūzeri un dzērāji. Tiešām ( skatoties intervijas TV kanālos par zemnieku akciju)prieks, ka laukos arī paliek dzīvot un saimniekot arī jaunatne. Un ļoti sakarīgi jaunieši!
Bet par to saražotā piena pārprodukciju( it kā!). Ir tā, kā te izsakās komentētāji - vai tad mēs nepirktu veikalā to sieru, jogurtu, biezpienu katru dienu, ja vien varētu atļauties! Lai ražotāji nolaiž cenas, nebūs uzkrājumu ne kombinātos, ne veikalos tie ieguls!

pirms 10 gadiem, 2009.02.04 11:54

pilsētnieks

Nu ārkārtīgi pareizi = no laukiem=!!!! Ne tikai kontrolēt brauc ar valsts transportu, bet arī medībās, zvejošanā, uz ballēm, sporta treniņiem un sacensībām, un visādās citās izklaidēšanās. Kādas algas saņem! Vai Jūs laucenieki to maz iziniet? No jums naudu plēš par ""savu pakalpojumu"" un valsts arī piemaksā. Kad paprasi kaimiņu zemēs, izrādās, ka pie viņiem tādu ""pakalpojumu"" nav, to sniedzēju nav un vajadzības nekādas pēc tā nekādas nav. Tāpēc nav saprotama lauku prasība tikai par naudu un tirgu, bet ne par šo liekēžu iestāzu likvidēšanu vai apvienošanu. It īpaši tāpēc, ka Eiropā šādu iestāžu nav. Tepat Igaunijā nav. Vai Igaunija ir izputējusi? Bija ar mieru Latvijai naudu aizdot.

pirms 10 gadiem, 2009.02.04 15:59

roberta

vai tagad mums tā Eiropa būs vajadzīga ar savām atvērtajām robežām,ja nav par ko uzturieni aizbraukt?Varbūt patiešām Latvijai nevajadzēja tik ātri stāties ES?Bet ja aizdomājamies tālāk,tad savā valstī tik daudz korumpantu,liekēžu,birokrātijas,ka būtu valsti izzaguši vēl ātrāk...laikam Latvijas valsts nespēj būt brīva un neatkarīga,jo brīvība-tā tomēr pirmkārt ir EKONOMISKĀ brīvība.

pirms 10 gadiem, 2009.02.06 08:44

Dzīve laukos