Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts neatbalsta eksporta tirgu

Pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera izteikuma televīzijā nepiešķirt Eiropas finansējumu briežu dārziem, kā populāri sauc briežkopības nozari, Savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Dr. ķim. Dainis Paeglītis par to ir neizpratnē. — Šāda nostāja ir pretrunā ar valdības paziņojumiem par atbalstu eksportspējīgai ražošanai un Eiropas Savienības (ES) ieteikumiem, jo briežu dārzos ražo augstas pievienotās vērtības produktus, kurus eksportē uz ES dalībvalstīm, — saka Paeglīša kungs. — Par eksportēto briežu gaļu (kautķermeni) audzētājs saņem EUR/kg 4,5, bet liellopu audzētāji par nodoto jaunlopu — ne vairāk kā EUR/kg 2,2. 

Vaislas brieži atkarībā no vecuma un dzimuma maksā no EUR/gab. 700 līdz 7000. Svarīgs arī medību tūrisms — trofeju medības ārzemju viesmedniekiem būtībā ir eksporta produkts. Dr. biol. Guntis Belēvičs, Iršu pagasta zemnieku saimniecības “Zemitāni” īpašnieks Valsts prezidenta izteikumu komentē šādi: — Saimniecībā audzēju vairāk kā 1200 dzīvnieku. Esmu izveidojis Eiropā lielāko staltbriežu ciltsdarba saimniecību un sertificētu gaļas pārstrādes cehu. Pārdzīvoju prezidenta kunga maldīšanos, kuras rezultātā viņš aicina Eiropas atbalsta liegšanu Latvijā perspektīvas, eksportspējīgas nozares attīstībai. ES un valsts atbalsta liegšana briežkopībai Latvijā novestu pie to lauksaimnieku, kas vēlas nodarboties ar šo perspektīvo, konkurētspējīgo nozari, skaita samazināšanās.
UZZIŅA.Savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācija (SDAA) darbojas kopš 2000. gada un pārstāv briežaudzēšanu kā lauksaimniecības nozari, koordinē un vada briežkopību Latvijā. SDAA vada ciltsdarba programmu staltbriežu un dambriežu audzēšanā.Savvaļas dzīvnieku dārzu iežogotās teritorijas pašreiz aptver ap 6000 hektāru. Iežogotajos dārzos mīt apmēram 6000 staltbriežu, 1500 dambriežu, 500 muflonu, ievērojams skaits mežacūku, stirnu u. c. dzīvnieku.

Dzīve laukos