Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl var paspēt izpirkt zemi

Saeima apstiprinājusi grozījumus Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā un Likumā par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos, pagarinot termiņu pastāvīgā lietošanā piešķirtās zemes izpirkšanai. Saskaņā ar to zemes lietotāji, kuri nav paspējuši nokārtot nepieciešamos dokumentus pastāvīgā lietošanā piešķirtās zemes izpirkšanai, to vēl var izdarīt.

Saskaņā ar grozījumiem likumā personas, kuras līdz 2008. gada 1. septembrim veikušas zemes robežu uzmērīšanu, var pieprasīt pašvaldībai maksas samazinājumu (līdz pat 75% apmērā no aprēķinātās summas). Līdz 2010. gada 31. maijam šīm personām Valsts zemes dienestā (VZD) jāiesniedz iesniegums ar lūgumu sagatavot lēmumu zemes piešķiršanai īpašumā par samaksu un līdz 30. decembrim jānoslēdz līgums ar Latvijas Hipotēku un zemes banku (LHZB) par zemes izpirkšanu, samaksājot VZD lēmumā norādīto summu privatizācijas sertifikātos vai naudā.
Ja līdz 2008. gada 1. septembrim veikta priekšapmaksa un līdz šīgada 1. septembrim uzmērītas zemes robežas, līdz 2010. gada 31. maijam jāiesniedz VZD iesniegums ar lūgumu piešķiršanu īpašumā zemi par maksu un līdz 30. decembrim jānoslēdz līgums ar LHZB.
Ja līdz 2008. gada 1. septembrim veikta priekšapmaksa, bet zemes robežas nav uzmērītas, līdz 2010. gada 31. augustam jāveic uzmērīšana, izgatavotais plāns jāreģistrē un VZD jāiesniedz iesniegums piešķirt īpašumā zemi par maksu, kā arī līdz 30. decembrim jānoslēdz līgums ar LHZB.
Termiņa nokavēšanas gadījumā zemes lietotājs zaudēs tās lietošanas tiesības un iespēju izpirkt zemi par kadastrālo vērtību arī tajā gadījumā, ja par zemi veikta priekšapmaksa. Turpmāk šo zemi varēs nomāt no pašvaldības.
Termiņa ierobežojuma zemes izpirkšanai nav šādos gadījumos:
? ja bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, kuriem zemes kadastrālās uzmērīšanas rezultātā noteiktā zemesgabala kopējā platība ir lielāka par to zemes platību, kurai atjaunotas īpašuma tiesības, vai tā pārsniedz zemes kadastrālajā uzmērīšanā pieļaujamās nesaistes robežas;
? ja zemesgabalam ir vairāki koplietotāji un kāds no viņiem iesniegumu lēmuma pieņemšanai par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu iesniedzis līdz šīgada 31. augustam.

Dzīve laukos