Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlo kāpostu vairāk 4

Ligita un Ilgonis Grunšteini Bebru pagasta “Cīrulīšos” šajās dienās pabeidza stādīt agros kāpostus un puķkāpostus, lai drīzumā ķertos pie sīpolu dēstīšanas. Šogad paredzēts palielināt vēlo kāpostu platības, uzlabot pagrabu, mehanizēt to.

Nedaudz no katra dārzeņu veida, tik zemes, cik paši spēj apstrādāt — šādu moto saimniecībā saglabā gadu no gada. Tomēr, lai arī pamazām, saimniecība katru gadu sper kaut nelielu soli uz priekšu. Pastāvīgo klientu loks, kuriem izaudzēto produkciju pārdod, krīzes ietekmē nav būtiski mainījies, un tas stimulē darbam, domājot par saimniecības nākotni.
Divu šķirņu agrie kāposti šogad aizņems vien 0,15 hektāru — nedaudz mazāk kā pērn. Kā dārzeņus pirks šogad, var tikai minēt, bet, izvērtējot pērnā gada rezultātus,  nolemts agro kāpostu platības samazināt, kompensējot tās ar lielākām, kur stādīs sešu dažādu vidējo un vēlo šķirņu kāpostus. Savu kārtu gaida kartupeļi, burkāni, gurķi un galdabietes.
Jautāju saimniekam, vai līdzīgi kā piensaimnieki arī dārzeņu audzētāji  savai produkcijai var radīt pievienoto vērtību, piemēram, piedāvājot ne tikai svaigus, bet arī skābētus kāpostus?
— Ar esošo zemes platību un ražošanas ēkām to nevaram atļauties. Nopietnai tirdzniecībai nepieciešami lielāki apjomi. Drīzāk jādomā par saimniecības uzlabošanu, piemēram, jāremontē pagraba grīda un jāiegādājas konteineru pacēlājs, kas ļautu pagrabā glabāt vairāk kāpostu, padarītu darbu ērtāku.
— Varbūt nākotnē varētu sadarboties ar citiem dārzeņu audzētājiem?
— Viena veida dārzeņu audzētājiem kooperēties ir nereāli. Kāds vienmēr paliks aizvainots, ka vēlāk varēs pārdot produkciju, vēlāk saņems samaksu par to. Nevar līdzināties ar kolhozu laikiem, kad viss bija kopīgs. Mūsdienās, kad katrs saimnieks ar savu tehniku apstrādā savus laukus, būtiski ir notrāpīt sēju, ražas novākšanu un citus darbus pareizajos laika apstākļos. Tas, kuram izdodas, ir ieguvējs, — saka Grunšteina kungs.

Komentāri 4

Yoske

Tas [karļiks] droši var stāvus dēstīt ,1,55 augums ir arī savas priekšrocības .

pirms 9 gadiem, 2010.04.29 23:20

Dandijs

Kamēr vieni...... šteini šturmē balto namu un sekmīgi to ieņem, ir...... šteini, kas arī laukos strādā.

pirms 9 gadiem, 2010.05.03 10:08

Yoske

Finlandija-kas citam vēl tam pašam tiek 666 .

pirms 9 gadiem, 2010.05.04 00:01

Dzīve laukos