Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visa raža novākta 5

Aizkraukles pagastā, kooperatīvajā sabiedrībā “Aizkraukle — A”, šonedēļ, izmantojot pēdējās sausās un siltās dienas, pabeigta labības pļauja.

Kopā ar kombainieri Aivaru Salātu arī es “nopļāvu” pāris vālu, vērojot graudu pildīšanos kombaina bunkurā. Aivars stāsta, ka agrāk strādājis ar Krievijā ražotu tehniku. Sākot ar Vācijā ražoto, licies, ka no žigulīša pārsēdies mersedesā. Nu jau vairākas vasaras viņš vada amerikāņu ražojuma kombainu “John Deere”. Kabīnē kluss, skan radio. Deviņus metrus platais rotors kombaina priekšpusē perfekti savāc arī stipri noliekušos graudaugu stiebrus. Kad mērierīces signāls vēsta, ka graudu tvertne pilna, piebraucam klāt uz lauka stāvošajai kravasmašīnai. Kamēr kombains tikko kulto labību ieber automašīnas kravaskastē, tās vadītājs Edgars Vītoliņš izlīdzina graudu kaudzes. Pēc pāris minūtēm katrs atkal dodas savā darbā. Edgars uz kalti, Aivars — atpakaļ druvā.
Vienlaikus laukā strādā ar četriem kombainiem, un no rīta, vīriem kopā tēju dzerot, paustā apņemšanās šodien pļauju beigt, īstenota.
Nopļauts ap 1500 hektāru. Par vidējo ražu no hektāra vēl pāragri runāt, bet kopumā, kā stāsta Aizkraukle — A” pārstāvis Aivars Jermušs, tā ir vidēji laba, esot gaidīta labāka. Vasarāji padevušies labāk par ziemājiem. Pirmie hektāri ar ziemājiem jau apsēti.

Komentāri 5

???

Kādi rudzi ?!!? Pēdējās dienās bija atlikuši tikai kviešu lauki un auzas. Un kombainieris ir Salata nevis salāts.
Bet par to rīta tēju gan bija labi teikts :) Sen tā nebiju smējiusies, iedomājoties mūsu vīrus pie tējas tasītes - malkojot smalko dzērienu ar galanti atšautu mazo pirkstiņu, iegraužot pašceptus cepumiņus un apspriežot dienas darbus :)))
Paldies par pozitīvo rītu !

pirms 10 gadiem, 2009.09.25 09:39

Ha -???

Kur tu rakstā redzēji pieminam rudzus? Pati izfantazēji!

pirms 10 gadiem, 2009.09.25 14:19

Zītars

Jā, par rudziem tik tiešām nekas rakstā nav minēts. To tās jautājumzīmes noteikti būs redzējis kopā ar baltajām pelītēm.
LIETA PAVISAM CITA. NEVAR SAPRAST, KĀPĒC PAR LAUKIEM TIK RŪPNIECISKĀ RAJONĀ, KĀ AIZKRAUKKLES RAJONS, VIETĒJĀ AVĪZĒ TIK BIEŽI RAKSTA - IK DESMIT DIENĀS VIENA PUBLIKĀCIJA? Vajadzēja rakstīt par īsto nodarbošanos mūsu rajonā. Kādi sasniegumi metalurģijā, akmeņogļu ieguvē, naftas pumpēšanā, dabasgāzes ieguvē, tekstilrūpniecībā un visās citās rūpniecības nozarēs, ar ko mūsu rajonā faktiski nodarbojas.

pirms 10 gadiem, 2009.09.25 21:06

to?????

Laikam pašai rudzi galvā-nekādi rudzi tur nav minēti.Laikam no labības nav nekādas saprašanas-rudzu Līze tāda:)))

pirms 10 gadiem, 2009.09.26 09:31

Dzīve laukos