Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemenes jau zied 2

Kurmenes pagastā Martas Anšances koptajos laukos zemenes jau zied. Marta Anšance ar zemeņu audzēšanu nodarbojas jau septiņus gadus.

Martas Anšances pārziņā ir divi zemeņu lauki, kuru kopējā platība ir gandrīz pushektārs. “Zemenes audzēju jau sešus septiņus gadus. Tas man ir kā vaļasprieks. Jau bērnībā sapņoju: kad būšu liela, audzēšu daudz zemeņu, jo tad nevarēju ēst tik, cik gribējās. Toreiz ogas vairāk gatavoja ziemai. Tagad savu sapni esmu piepildījusi,” saka Marta Anšance.   
Jāapliek ar salmiem
Lai raža būtu agrāk un lielāka, nekādas īpašas kopšanas metodes neizmanto. “Zemeņu stādus apliekam ar salmiem, līdz ar to ogas ir tīrākas un arī nezāles tik daudz neaug. Zemenes nogatavojas ātrāk, jo salmi dod siltumu, un  tas zemenēm patīk. Zemeņu lapas reizi gadā nopļauj, kopā ar salmiem savāc, lai nākamajā gadā ceri ražotu atkal,” stāsta Anšances kundze. “Salmus uzklāj tad, kad rodas pirmie ziedu aizmetņi. Daudzi izmanto skaidas, bet stipra lietus laikā skaidas iesit zemē, un nav nekāda labuma. Varētu izmantot arī mulču, bet mēs esam iemanījušies ar salmiem. Darbietilpīgākā ir salmu uzklāšana, bet ir vērts to darīt.”
Lielākie konkurenti — poļi
 Pērn bija izdevies pat divas ražas novākt — kopā ap divām tonnām ogu. “Pagājušajā gadā pēdējo ražu novācām 25. septembrī. Zemenes pārsvarā pārdodam Aizkraukles tirgū. Nedaudz nopērk konditoreja “Meduslācis”, arī viesu mājās iepērk. Pēdējos gados pieprasījums ir bijis liels, un visiem pircējiem pat nepietika,” saka Marta Anšance. “Lielākie konkurenti ir poļu audzētāji. Ja cilvēkam piedāvā lielas, skaistas zemenes, bet nepaskaidro, ka tās ir Polijā audzētas un lietots daudz ķīmijas, tad, protams, viņš izvēlēsies lētāku preci. Bet tās vairāk ir domātas eksportēšanai, ogas ir smagas un blīvas. Pati mēģināju audzēt šķirnes kā Polijā, bet te raža ir niecīga. Iespējams, stādiem arī nepatīk klimatiskie apstākļi un trūkst ķīmisko piedevu. Pamēģinājām un atteicāmies.”
Palīdz vēža slimniekiem
Par labāko šķirni Anšances kundze atzīst ‘Zenītu’. “Tās stādus pirms daudziem gadiem nopirkām Secē, bet vēl līdz šim audzējam. Šī šķirne ir ražīga, lielām un garšīgām ogām. Tās ir līdzīgas ‘Zefīram’, bet nedaudz gaišākas. Vienam stādam pašlaik ir ap trīsdesmit ziedu,” stāsta zemeņu audzētāja.
Viena no pieprasītākajām šķirnēm ir ‘Sāra’ — tā ir dārza un meža zemenes krustojums. Nedaudz lielāka par meža zemeni, bet ar ļoti līdzīgu garšu un spēcīgu aromātu. Zinātnieki šajās ogās ir atklājuši skābi, kas neļauj izplatīties vēža šūnām. Tās ir kā medicīnisks līdzeklis.

Komentāri 2

Dzīve laukos