Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki palīdzēs Latgales lauku saimniecībām, kas nonākušas grūtībās, nespējot vienoties ar "GE Money Bank" 1

Vairākas zemnieku organizācijas un uzņēmumi sniegs palīdzību Latgales lauku saimniecībām, kas nonākušas grūtībās, jo nespēj rast vienošanos ar kredītu izsniedzēju "GE Money Bank", aģentūrai BNS pavēstīja biedrībā "Zemnieku saeima".

Paredzēts, ka lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Trikāta KS", "Zemnieku saeima", "Rīgas dzirnavnieks", Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība un lopbarības ražotājs "Mūsa" piegādās grūtībās nonākušajām saimniecībām Latgalē vairāk nekā 30 tonnas graudu, specializēto lopbarību un sniegs atbalstu loģistikas jautājumu risināšanā. Kooperatīvs "Trikāta" paredzējis nodrošināt juridisko palīdzību zemnieku saimniecībai "Akmentiņi" tiesas procesā.

Zemnieku saeimā arī uzsvēra, ka paralēli praktiski sniegtai palīdzībai Zemnieku saeima pašlaik turpina apkopot informāciju no tās biedriem par pieredzi sadarbībā ar bankām, sākusi sarunas un jau tuvākajā laikā plāno tikties ar "GE Money Bank" un Latvijas Komercbanku asociācijas vadību, lai pārrunātu radušos situāciju, pārliecinātos, vai atsevišķas bankas nerīkojas negodprātīgi un neizmanto varas pozīcijas attiecībā uz saviem klientiem.

"Pienkopības nozare Latvijā faktiski nupat tikai nostabilizējusies, un mēs varētu sākt runāt par tās attīstību, tādēļ saimniecību bankrota pieļaušana būtu bezatbildīga. Jāatzīst, ka esam pārsteigti par zemnieku gatavību sniegt palīdzīgu roku viens otram. Īpaši šajā vispārējā situācijā valstī man ir patiess prieks, ka zemnieki nav zaudējuši cilvēcību," sacīja "Trikātas KS" valdes priekšsēdētājs un biedrības "Zemnieku saeima" valdes loceklis Uldis Krievārs.

Savukārt Zemnieku saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja minēja, ka zemnieki gatavi kopīgi rast kompromisus, kas ļautu Latvijas lauksaimniekiem pārvarēt ekonomisko situāciju un turpināt strādāt. Viņa arī pauda pārliecību, ka radušos situāciju ir iespējams atrisināt pārrunās, savstarpēji vienojoties un izveidojot ilgstošu un abpusēji izdevīgu sadarbību.

"Mēs esam pateicīgi biedriem par operatīvo reakciju un piedāvājumiem palīdzēt konkrētajām Latgales saimniecībām. Šī situācija mums kārtējo reizi apliecina, ka nav tiesa, ka "latvietim labākās pusdienas ir otrs latvietis" - kopā mēs varam paveikt daudz, un mums ir svarīgs katrs Latvijas uzņēmējs. Tādēļ Zemnieku saeima aicinātu arī citus neuzgriezt muguru nelaimē nonākušajiem un sniegt palīdzīgu roku," sacīja Dzelzkalēja.

Zemnieku saeima iepriekš informēja, ka tā saņēmusi zvanus un lūgumus palīdzēt vairākām zemnieku - piena ražotāju - saimniecībām, kas nonākušas strupceļā, risinot sarunas par maksāšanas nosacījumiem ar "GE Money Bank", un šī iemesla dēļ faktiski atrodas bankrota priekšā, jo nespēj uzturēt saimniecību arestēto bankas kontu dēļ.

Tostarp 11.maijā Latvijas Komercbanku asociācijas šķīrējtiesā bija plānota tiesas sēde, kurā izskatīja "GE Money Bank" prasību pret Latgales zemnieku saimniecību "Akmentiņi", iepriekš norādīja Zemnieku saeimā, uzsverot, ka par 2006.gadā ņemtu aizdevumu un tā pārstrukturizāciju "Akmentiņi" ar "GE Money Bank" sāka pārrunas 2008.gada beigās, tomēr banka nav bijusi gatava kompromisiem.

Zemnieku saeima apvieno mazas, vidējas un lielas saimniecības no visām nozarēm un visiem Latvijas rajoniem, galvenokārt ģimenes saimniecības. Biedrība darbojas lauksaimniecības sektorā un lauku attīstības jautājumos, kā arī aizstāv lauksaimnieku viedokli un intereses. Organizācijas biedri ir vairāk nekā 800 lauksaimniecības uzņēmumu visā Latvijā.

Komentāri 1

zandarts

Kārtējo reizi var pārliecināties, ka droši vari dzīvot uz citu kakla, par svešu naudu un tev palīdzēs. Savu naudu nekrāj, laid to caur pūsli, aizņemies svešu naudu un tevi glābs.

pirms 9 gadiem, 2010.05.18 16:59

Dzīve laukos