Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemai vārti vaļā 2

Nule aizvadīta Miķeļdiena. Ar Miķeļiem beidzas vasara un sākas ziemas gaidīšana. Līdz šai dienai visai ražai jābūt apcirkņos un pagrabos. Vai tā ir arī Aizkraukles puses zemniekiem?

Laba raža
Jānis Dzenis, Kokneses novada zemnieku saimniecības “Kalnavoti” īpašnieks
(saimniecības specializācija — bioloģiskā graudkopība)
— Visa labība nopļauta, laukā palikuši vien griķi. Tiem “jānoķer” pirmais sals, tikai tad tos pļaušu. Daudz labāk kā pērn izauguši rudzi un zirņauzas. Arī kvieši daudz neatpaliek. Šī vasara bija mitra, tas lielā mērā ietekmēja labo ražu. Šābrīža aktualitāte ir cena, par kādu uzpircēji būs gatavi iepirkt. Ja intensīvi audzētajiem graudiem iepirkuma cenas joprojām ir zemas, tad bioloģiski audzētajiem pagaidām vidēji divas reizes augstākas.
Grūti pārdot
Gunvaldis Zariņš, Sērenes pagasta piemājas saimniecības “Zemgaļi” saimnieks
(dārzeņkopība)
Nepārprotami skaists rudens, arī raža laba, ja vēl ekonomiskā situācija būtu laba... Laukā palikuši vien kāposti un bietes, viss pārējais jau pagrabā. Viena lieta ir izaudzēt, otra — pārdot. Ar pārdošanu šogad pagrūti. Pārdevēju skaits būtiski nav mainījies, toties cilvēku pirktspēja samazinājusies par pusi.
Silda Latvijas ekonomiku
Oskars Ādams, Mazzalves pagasta zemnieku saimniecības “Krasti — B” saimnieks
(liellopu audzēšana)
— Šobrīd ir pats ražas laiks, notiek izaudzētā pārdošana. Pēc mēneša jāpiedalās liellopu izsolē Priekuļos. Nesen arī bijām izsolē. Tā deva labu mācību, kā rīkoties nākamajās. Uzpircēji, īpaši ārzemju, labi “piešāvušies” ātri nosist cenu. Arī mums, pārdevējiem, jāmācās būt nekaunīgiem. Kaut arī slikta ekonomiskā situācija, šo gadu beigsim ar peļņu. Gaļas un šķirnes lopu audzēšana vēl nav tik kritiskā situācijā kā citas nozares. Tas tādēļ, ka gandrīz visa produkcija tiek eksportēta. Varu teikt, ka palīdzu sildīt Latvijas ekonomiku.
Visi grib izdzīvot
Gunārs Freimanis, Mazzalves pagasta zemnieku saimniecības “Spodri” īpašnieks
(dārzeņkopība un graudkopība)
— Kartupeļi šogad auguši tāpat kā pērn, raža ir ap 20 tonnu no hektāra. Saka, lai atpelnītu, jābūt 30 tonnām. Iepirkuma cenas šogad zemas — 12—13 santīmu par kilogramu. Ir pat tādi uzpircēji, kuri bezkaunīgi piedāvā 6 — 7 santīmus un teic, ka citi tāpat vairāk nepiedāvās. Visi grib izdzīvot, kļūst bezkaunīgāki.
Graudaugu raža ir vidēji 3,1 tonna no hektāra. Vērtēju to kā labu. Izdevās nokult saulainā laikā. Realizācijas cenas zemas, miežiem — no 50 līdz 60 latiem par tonnu.

Komentāri 2

zemnieks

Nu pilnīgi trakas lietas notiek. Mūsu rūpnieciskā un kalnrūpnieciskā rajona presē parādās raksti par lauksaimniecību biežāk kā desmit dienās.

pirms 10 gadiem, 2009.10.01 12:51

Dzīve laukos