Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Es atradu putna mazuli! Ko man darīt?

1f423

‼️ Arī šogad atgādinām, ka tā ir ierasta kārtība, par ko nav jāsatraucas, tādēļ, lūdzu, liksim putnu mazuļus mierā un neatņemsim tos vecākiem ‼️

Putnu mazuļi nav "jāglābj", un daudzām putnu sugām ligzdu atstāšana ir normāla attīstības stadija, kad vecāki tos pieskata. Vairākas putnu sugas ligzdo uz zemes, tādēļ arī uz zemes atrastie putni atrodas savā īstajā vietā.

Lūdzu, neaiztieciet putnu mazuļus, kā arī nenesiet tos mājās, nenesiet prom no mājām, no ģimenes, no vietas, kur tiem jābūt. Ja putnēns atrodas intensīvākas satiksmes ceļā, nolieciet to tuvākajā drošakajā vietā un ātri dodieties prom.

Vislielākā palīdzība, ko cilvēki var sniegt putniem to ligzdošanas laikā - nelaist ārā mājas kaķus, necirst kokus un krūmus un pļaut zāli putniem draudzīgā veidā.

Ja tomēr esat pilnībā pārliecināti, ka putna mazulis ir pamests vai savainots, tad arī šādā gadījumā labākā rīcība ir neiejaukšanās dabas procesos. Arī citām radībām šobrīd jābaro mazuļi, un, iespējams, šāds putnēns ir to bērnu pēdējā cerība.

Viestura Ķerus raksts "Liksim svešus bērnus mierā!" lasāms šeit:
http://vkerus.blogspot.com/…/liksim-svesus-bernus-miera.html

Ingas Freibergas raksts žurnālā "Putni dabā" (2019/1) "Problēma. Kaķi un putni" lasāms arī tiešsaistē: http://putnidaba.lv/problema-kaki-un-putni/

Ja jums patiesi rūp putnu mazuļi, tad vērtīgā lieta, ko var darīt, ir parakstīties par mežistrādes miera periodu ligzdošanas laikā: https://manabalss.lv/par-mezizstrades-miera-periodu-putnu-…/