Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Felidas” dienasgrāmata

31. jūlijs. “Felidas” viesnīcā ierodas jauns iemītnieks, kungs gados — runcis Pūcis (esot pūcīgs, tā melnbalto lielo kaķi raksturo saimniece Vaira). Taču Pūcis pie mums ātri atmaiga, nāca “runāties”, gribēja mīlināties, draudzējās ar apmeklētājiem. Arī otrs viesnīcas iemītnieks Barsiks, kurš dzīvo pie mums jau pusgadu, ir “savējais”. Šogad mūsu piedāvātās viesnīcas istabas izmantojuši vēl septiņi kaķi, kuru saimnieki devušies tālākos ceļojumos.

2. augusts. Aizkrauklē, Lāčplēša ielas 13. namā, jūlija vidū tika aizmūrēti pagraba logi. Pirms tam tika veikti tur mītošo kaķu glābšanas darbi, taču viens dzīvnieks ir palicis pagrabā un tagad izmisis sauc palīgā, īpaši vakaros, neļaujot pirmā stāva iemītniekiem  gulēt. Visi mūsu mēģinājumi palīdzēt bija bezrezultatīvi, jo mājas iedzīvotāji veica pretdarbības, aizverot ķerambūri. Līdzjūtīgie tagad regulāri tur atvērtas pagraba durvis cerībā, ka nelaimīgais attapsies izskriet ārā.

7. augusts. No pagrabiem nākušie kaķēni mums ievazājuši acu vīrusu — ļoti bīstamu un grūti ārstējamu slimību. Cīnāmies visiem spēkiem, un mums pieteicās brīvprātīgā palīdze Iveta Piebalga no Skrīveriem, kura jau vairākus gadus katru pirmdienu mūs apciemo ar trīslitru lauku piena burku. Ar apbrīnojamu neatlaidību un apņēmību viņa kopā ar dakteri Jeļenu Sikarevu sāka mazuļu ārstēšanu, un, kā mums liekas, panākumi neizpaliks.

10. augusts. Pēc kādas Aizkraukles iedzīvotājas Gaismas ielā 8 ierosinājuma namu apsaimniekotāja SIA “Lauma-A” rīko visas mājas iedzīvotāju aptauju par bezsaimnieku kaķu likteni, kuri uzturas šīs mājas tuvumā un pagrabā. Tikai no viņu lēmuma būs atkarīgs, vai šiem savulaik no viņu pašu mājas izmestajiem dzīvniekiem būs, kur patverties.

13. augusts. Vētras nakts bijusi pārbaudījums arī dzīvniekiem. Nobijušies no pērkona grāvieniem, tie sabēguši pagrabos kur kurais. Nepaveicās mazam runcītim Jauncel­tnes 23/3, kurš iesprūda starp novadcaurulēm un izmisis sauca kādu palīgā. Viņam palaimējās, viņš tika sadzirdēts, un mazās dzīvības glābšanai tika izsaukti ugunsdzēsēji. Pārnakšņojis pie Markusa, mazais ieradās “Felidā” un tagad visus iepriecina, jo ir draisks un rotaļīgs kaķu ‘‘puika’’.

14. augusts. Zvans no Skrīveriem: sludinājumā redzējuši, ka “Felidā” ir  viņu kaķene, kura pazudusi pirms divām nedēļām. Pie mums viņa nonāca no Aizkraukles pagasta “Ņujorkas”, kur trinusies pie kājām kādai iedzīvotājai un nepārtraukti ņaudējusi. Saimnieki atbrauca, atpazina savu dzīvnieciņu un aizveda ceļotāju mājās.

Aizkraukles dzīvnieku aizsardzības biedrība “Felida”, tālr. 29872678,
konts ziedojumiem: LV09PARX0016069935123

Dzīvnieku draugiem