Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Felidas” dienasgrāmata

28. augusts. Jaunceltnes ielā, pie mājas nr. 39, sabraukts un smagi ievainots kaķis, kas iemucis pagrabā. Dodamies glābt. Sameklējam pagraba atslēgu, lodājot tehniskajā telpā zem caurulēm, atrodam divus jau iepriekš mirušus dzīvniekus. Savainotais noslēpies  gandrīz nepieejamā kaktā. Lienot uz vēdera, tiekam klāt un nogādājam vetklīnikā. Diemžēl traumas bija ļoti nopietnas un nesavienojamas ar dzīvību.
5. septembris. Pie mums viesojas 13 bērni no sociālā centra grupas “Pasaciņa”. Bērni iepazīstas ar biedrības darbu, apskata telpas un, protams, izmīļojas ar kaķīšiem, stāstot arī par saviem mājdzīvniekiem.
6. septembris. Biedrība noslēdz sadarbības līgumu ar Probācijas dienestu par administratīvi sodīto personu nodarbināšanu dzīvnieku labturības jomā.
9. septembris. “Felidā” jau astoto reizi piegādāts kaķis, kuram pēc  uzvedības var pateikt — ģimenes mīlulis, kas bez pieskatīšanas izlaists pastaigāties. Saimnieki drīz arī ierodas, lai paņemtu savu kaķi, taču pirms tam tiek noslēgta vienošanās: dzīvnieks tiks sterilizēts vai kastrēts, un ap kaklu tam būs siksniņa. Šie nosacījumi paredzēti Aizkraukles pilsētas saistošajos noteikumos par mājdzīvnieku turēšanu. Nākamajā reizē rosināsim saimnieka atbildību administratīvajā komisijā par noteikumu nepildīšanu, un tad draud naudas sods.
11. septembris. Zvana Neretas, Jaunjelgavas un Kokneses novada iedzīvotāji. Pieklīduši kaķīši ar kaķēniem, ko darīt? Nāk rudens un ziema, kur dzīvniekiem palikt? Dodam padomu: katra pašvaldība savā teritorijā risina tur dzīvojošo, klejojošo un pieklīdušo  dzīvnieku labturības jautājumus, tāpēc ar visiem jautājumiem jāvēršas tur. Aizkrauklē nav patversmes, un te dzīvniekus neuzņem.
16. septembris. Pilsētā pie Gaismas ielas 8. mājas un pagrabā uzturas liela kaķu kolonija, līdz ar to radot  dažādas sadzīviskas problēmas. Lai tās risinātu, dzīvnieku aizstāve Maija izsludināja līdzekļu vākšanu divu kaķu namiņu  izgatavošanai un uzstādīšanai. Tālākais ziedotājs bija Valkas novada Variņu pagasts. Ziedojumu vākšana turpinās.
21. septembris. Kaķu mājiņas no Bērzu 8 pārceļo uz citu vietu, jo turpat netālu iecerēts uzstādīt jaunus kaķu namiņus, pārceļot  to atrašanās vietu pie garāžu sienas. To atklāšana notiks 4. oktobrī —  Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības dienā.
27. septembris.  “Baby-box”  būrītī  ievietots kādam apnicis kaķītis. Mīļš un jauks, nevaram saprast, kas saimniekam licis spert tik nežēlīgu soli. Gudrojam, kur novietot,  jo “Felidā” pārapdzīvotība — visi kaktiņi pilni. Apmeklētāji var apskatīt   un izvēlēties sev draugu no deviņiem mazuļiem, 14 pusaugu un 12 pieaugušiem sterilizētiem kaķiem.

Dzīvnieku draugiem