Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mīlulis ar maigām adatām — pundurezis

“Mums ļoti patīk dzīvnieki, un par ezi savā ģimenē bijām domājuši jau sen,” stāsta Janita Lasmane. Viņas ģimenē nepilnus trīs mēnešus mīt Āfrikas pigmeju pundurežu meitene Sise. Lai arī dzīvnieciņš ir vairāk savrupnieks un neiesaistās rotaļās kā suns vai kaķis, tomēr tas tāpat kā jebkura pieņemta dzīvā radība prasa milzu atbildību. Adatainais un simpātiskais mājdzīvnieks pagaidām ir liels retums Latvijā.

Ilgāku laiku ģimene spriedusi, ka vēlas vēl kādu mazu, bet interesantu dzīvnieku. Viņiem jau ir suns, kaķis, bruņurupucis un zivtiņas.
Uzzinājuši, ka ir Āfrikas pigmeju pundurezis. Skatījušies sludinājumus, lasījuši atrodamo informāciju par šo eksotisko dzīvnieku.

Janita pastāsta, ka Āfrikas pigmeju pundurezis ir Alžīrijas un Āfrikas savvaļas eža krustojums, lai iegūtu ezi audzēšanai mājas telpu apstākļos. Šķirne esot radīta astoņdesmitajos gados — tātad šis mājdzīvnieks ir salīdzinoši jauna radība.

Ģimene pieturējusies pie nosacījuma, ka dzīvnieks nāk no labas vides, lai pēc tam nebūtu pārsteigumu, kad, nonākot pie jaunajiem saimniekiem, ezītis sāktu slimot vai viņam atklātos kādas kaites. Iepazinušies ar zooveikalu piedāvājumu, kur viens ezītis maksā 199 eiro, sludinājumos no privātpersonām cena ir zemāka. Lūkojušies Rīgas virzienā, kur ir vienīgie daži Latvijā sastopamie pieredzējušākie ežu audzētāji, līdz ieraudzījuši, ka vienu pārdod Liepājā.

Pundurezim ir adatas, tomēr, rokām pieskaroties pie it kā asā kažociņa, no durstīguma nav jāsaraujas. Adatiņas ir mīkstas un maigas — sajūta ir, kā pieskaroties maigam saru paklājam vai zālei.

Visu rakstu lasiet 18. augusta laikrakstā "Staburags".

Dzīvnieku draugiem