Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Velga Vītola: "Cirks jāatstāj suņiem, kaķiem, tikai ne savvaļas dzīvniekiem!"

Līgatnes dabas taku zvērkope Velga Vītola pēc tikšanās ar Aizkraukles novada vidusskolas 1.—4. klases skolēniem  piekrita nelielai intervijai “Stabu­ragā”.

— Pēdējā laikā dzīvnieku aizstāvji aktīvi protestē pret savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā. Ko jūs par to domājat?

— Es savas domas esmu izklāstījusi draugiem.lv savā dienasgrāmatā. Uzskatu, ka savvaļas dzīvniekus nevajag izmantot cirkā, esmu kategoriski pret to. Zinu arī aizkulises, man ir iznācis parunāties ar vairākiem cirka dresētājiem. Ir dzirdēti labi stāsti un arī slikti. Domāju, ka cirks ir jāatstāj suņiem, kaķiem, kuri netraumējas no tā, ka publikas priekšā izpilda kādu triku, rotaļājas. Tikai ne savvaļas dzīvnieki! Viņiem tās ir mokas un spīdzināšana.

— Taču bērniem patīk, ja, piemēram, lācis brauc ar motociklu.

— Varbūt vajag pareizi bērnus audzināt un stāstīt to, kas lācim tiešām patīk. Pēdējos gados daudz redzu, kā bērnus nepareizi māca. Liekas, ka vispirms būtu jāsāk ar pieaugušajiem. Viņi — vecāki — ir tie, kas bērniem dod zināšanas. Ja bērns aiziet uz cirku un redz, ka lācis ir ietērpts cilvēka drēbēs,  ar uzpurni,  brauc ar velosipēdu un kā viņš šo triku izpilda, un no tā domāt, ka tas ir pareizi un labi, mums patīk, un mēs smejamies, es to uzskatu par ņirgāšanos. Mācīsimies! Kāda gan šodien ir problēma iegūt informāciju par dzīvnieku? Esmu dzirdējusi pretargumentu — tādā veidā mēs mācāmies iepazīt dabu. Bērnam jāmāca mīlestība. Viņš grib sunīti, kaķīti, tas bērniem ir dabiski — gribēt. Arī mana meita gribēja kaķīti. Labi, es tev kaķīti sagādāšu, nopirkšu smiltis, barību, bet vairāk es nedarīšu neko, tev par viņu būs jārūpējas. Meita tā arī darīja. Jābūt atbildīgam, nevis šodien man patīk, bet rīt metu ārā. Šādā veidā bērnam jāmāca mīlestība. Dažreiz viņam nepatiks, nāks miegs, multene būs jāskatās, bet tajā brīdī viņam būs jārūpējas par dzīvnieku. Tā būs pareizā mīlestība, tā jūs būsiet iemācījuši, nevis aizveduši uz cirku, kā tur pēc pātagas pliukšķiem caur uguns riņķiem lauvas lec. 

Visu interviju lasiet 13. jūnija "Staburagā"!

Dzīvnieku draugiem