Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visskatītākās tiešraides

Latvijas Dabas fonds šogad nodrošināja tiešraides no sešu aizsargājamo putnu sugu — jūras ērgļa, zivjērgļa, vistu vanaga, melnā stārķa un lielā dumpja — ligzdām, un tās šogad skatītas 8,5 miljonus reižu. Pirmo reizi Latvijā varēja tiešsaistē iepazīt ūpju ģimeni. Visvairāk skatītā tiešraide bija dinamiskā zivjērgļu ligzda Kurzemē, tad mīlīgā ūpju ģimenes dzīve Kurzemē un vistu vanagu darbošanās Rīgā.

Diemžēl šogad ligzdošana nenotika melno stārķu ligzdā Jaunjelgavas pusē, kur iepriekšējos divus gadus tā bija sekmīga. Tēviņš, kas, visdrīzāk, bija iepriekšējā gadā šeit ligzdojušais Ozols, atlidoja laicīgi, 1. aprīlī, un aizņēma ligzdu. Neraugoties uz centīgu ligzdas atjaunošanu, tās izklāšanu ar iespaidīgu sūnu kārtu, neatlaidīgu saukšanu un izrādīšanos, stārķis partneri tā arī nesagaidīja. Aprīlī bija vērojami vairāki gadījumi, kad ligzdu apciemoja cits vai pat divi citi stārķi. No 1. līdz 14. maijam ligzdā uzturējās mātīte, bija arī pārošanās mēģinājumi, tomēr ligzdošanas sākšanai jau bija par vēlu. Līdz pat 25. jūlijam tēviņš gandrīz katru dienu apmeklēja ligzdu, un arī augusta sākumā tas pāris reižu vēl tika redzēts ligzdā.


Dzīvnieku draugiem