Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedzīvoto tehnisko ķibeļu dēļ šodien varēs vēlēt četras stundas ilgāk

Saeima vakar pieņēma grozījumus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu likumā, lai šodien pagarinātu vēlēšanu iecirkņu darbu līdz plkst. 20.

Lai grozījumi šodien stātos spēkā, Valsts prezidentam Raimondam Vējonim tie jau vakar bija  jāizsludina. Prezidenta padomniece Kristīne Kļaveniece aģentūrai LETA vakar apliecināja, ka Vējonis tos izsludinās.
Grozījumi EP vēlēšanu likumā, ko iesniedza opozīcijas deputāti, nosaka, ka piektdien vēlēšanu iecirkņi darbosies no plkst. 10 līdz plkst. 20.
Līdz šim bija paredzēts, ka vēlēšanu iecirkņu darba laiks piektdien ir no plkst. 10 līdz plkst. 16.
Valsts pārvaldes komisijas sēdē akcents tika likts uz to, ka arī pagarinātajā laikā būs iespējams nobalsot tajā vēlēšanu iecirknī, kurā vēlētājs ir reģistrēts. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa atzina, ka pašlaik nav zināms, vai tiešsaistes sistēma, kas ļautu mainīt iecirkni, šodien strādās.
Saeimas Juridiskā biroja pārstāvis norādīja, ka piedāvātās izmaiņas parlamenta juristiem rada satraukumu, jo nav pieļaujama vēlēšanu noteikumu maiņa vēlēšanu laikā. Saeimas jurists pauda, ka ārkārtējā tempā pieņemtos grozījumus Satversmes tiesa var atzīt par neatbilstošiem Satversmei. Šādā gadījumā pastāv risks, ka tas var ietekmēt arī vēlēšanu rezultātus — skaidroja Juridiskā biroja pārstāvis.
Vakar visi 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņi iepriekšējai balsošanai bija atvērti trīs stundas —  no plkst. 9 līdz 12. Taču CVK tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas tehnisko traucējumu dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties iepriekšējā balsošanā, nācās pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem, noskaidroja aģentūra LETA.
Iepriekšējā balsošanā vēlētāji var balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts, ir iespējama tiešsaistes datu apmaiņa. Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks —  vidēji piecas līdz 20 minūtes — , kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu, iepriekš skaidroja CVK.
Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).