Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

AS “Sadales tīkls” uzlabo elektroapgādi Aizkraukles, Kokneses, Pļaviņu, Jaunjelgavas un Neretas novadā

Pakāpeniski atjaunojot un uzlabojot elektrotīklu visā Latvijā, AS “Sadales tīkls” šogad Aizkraukles, Pļaviņu, Kokneses, Jaunjelgavas un Neretas novadā kopumā atjaunos vidējā sprieguma elektrolīnijas 13 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēs par kabeļu līnijām 12 km garumā un rekonstruēs vai izbūvēs jaunas 9 transformatoru apakšstacijas.


Īpaši nozīmīgs projekts elektroapgādes uzlabošanai, kā arī pašvaldības un uzņēmējdarbības attīstībai šogad noslēdzies Koknesē, kur izbūvēta jauna apakšstacija “Koknese”, savukārt , lai ilgtermiņā nodrošinātu kvalitatīvu un nepārtrauktu elektroenerģijas piegādi klientiem Aizkrauklē un tās apkārtnē, AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar AS “Augstsprieguma tīkls” veic apakšstacijas “Aizkraukle” pārbūvi.


Lai klientiem ilgtermiņā nodrošinātu nepārtrauktu, drošu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi, AS “Sadales tīkls” ik gadu realizē nozīmīgus projektus elektroapgādes drošuma un kvalitātes uzlabošanai. Aizkraukles novada teritorijā šogad AS “Sadales tīkls” atjauno gan vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu), gan zemsprieguma 0,4kV elektrotīklu, elektrotīkla attīstībā ieguldot 175 tūkst. eiro. Viens no projektiem realizēts Aizkrauklē, Samēnu ielas apkaimē, kur vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnija pārbūvēta par kabeļu līniju 4 km garumā. Elektrotīkla rekonstrukcijas darbu laikā veikta jaunas transformatoru apakšstacijas izbūve un vidējā sprieguma elektrotīklā uzstādīti attālināti vadāmi jaudas slēdži, kuri turpmāk ļaus AS “Sadales tīkls” personālam attālināti vadīt elektrotīklu un veikt pārslēgumus elektrotīkla bojājumu gadījumos. Attālināti vadāmie jaudas slēdži nodrošinās, ka elektrotīkla bojājumu gadījumā atslēdzas tikai bojātais elektrolīnijas posms, bet ne visa elektrolīnija, līdz ar to elektrotīkla dispečeri nekavējoties attālināti var veikt elektrolīniju pārslēgšanu, samazinot elektroapgādes pārtraukuma laiku klientiem. Šī elektrotīkla pārbūve paaugstinās elektroapgādes drošumu un kvalitāti vairāk nekā 2 000 klientu Aizkrauklē, Sērenes, Daudzeses un Seces pagastā. Savukārt Aizkraukles novada teritorijā – starp Aizpuriem un īpašumu “Daugavbordzēni”, elektrotīkla rekonstrukcija vēl turpinās un šī projekta ietvaros zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīnijas tiek pārbūvētas par kabeļu līnijām 3,4 km garumā, uzlabojot elektroapgādi 20 klientiem. Viens no svarīgajiem elektroapgādes objektiem ir apakšstacijas, jo tās nodrošina elektroapgādi vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju, uzņēmumiem un valsts nozīmes objektiem, kā arī to rekonstrukcija dod iespēju pie elektrotīkla pieslēgt jaunus elektroenerģijas lietotājus. Visā Latvijā AS “Sadales tīkls” pakāpeniski veic apakšstaciju rekonstrukciju un šogad sadarbībā ar AS “Augstsprieguma tīkls” ir uzsākta apakšstacijas „Aizkraukle” pārbūve, kura nodrošina elektroapgādi 7 800 klientiem. Apakšstacijas rekonstrukcijas darbu laikā AS “Sadales tīkls” šogad pārbūvēja transformatoru apakšstaciju, savukārt 2018.gadā AS “Sadales tīkls” atjaunos apakšstacijā esošās vidējā sprieguma elektroietaises. Apakšstacijas pārbūvi paredzēts pabeigt 2018.gadā un kopējās plānotās AS “Sadales tīkls” investīcijas šajā projektā ir 120 tūkst. eiro.


Pļaviņu novadā šogad plānotais elektrotīkla pārbūves darbs jau ir noslēdzies. Šogad, lai uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti 837 klientiem, Pļaviņu novada elektrotīkla atjaunošanā AS “Sadales tīkls” ieguldīja vairāk nekā 47 tūkst. eiro un novada teritorijā realizēti divi projekti. Aiviekstes pagastā, Kriškalnu apkaimē, šogad veikta maģistrālās vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūve par kabeļu līniju 1,4 km garumā, savukārt Pļaviņās, Odzienas ielā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnija pārbūvēta par kabeļu līniju 0,6 km garumā.


Kokneses novadā šogad plānotā elektrotīkla rekonstrukcija vēl turpinās. Elektrotīkla atjaunošanā ieguldot vairāk nekā 79 tūkst. eiro, vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnija no Bilstiņiem un Koknesi tiks pārbūvēta par kabeļu līniju 2,2 km garumā, savukārt elektrolīnijas posms, kas šķērso Pērses upi, tiks pārbūvēts izolētu vadu izpildījumā. Šī projekta ietvaros paredzēts rekonstruēt transformatoru apakšstaciju un izbūvēt zemsprieguma kabeļu līniju 0,3 km garumā, paaugstinot elektroapgādes drošumu un kvalitāti 220 klientiem.


Nozīmīgs projekts iedzīvotāju un uzņēmumu elektroapgādes drošuma un kvalitātes uzlabošanai ir 110/20kV apakšstacijas “Koknese” izbūve, kuras izbūve šogad ir noslēgusies. Projekta ietvaros sadarbībā ar AS “Augstsprieguma tīkls” ir izbūvēts jauns elektrotīkla pieslēgums pie 110kV elektrolīnijas, izbūvēta 110kV brīvgaisa sadale, jauna 110kV vadības un 20kV sadales ēka, uzstādīts 110/20kV transformators un izbūvētas jaunas vidējā sprieguma kabeļu līnijas 6 km garumā. Apakšstacijas “Koknese” izbūve ir nozīmīgs projekts, lai jaunajiem klientiem, tostarp uzņēmumam SIA „Pallogs”, nodrošinātu jaunus elektrotīkla pieslēgumus un papildu elektrotīkla pieslēguma jaudu, jo elektrības pieejamība ir nozīmīgs priekšnosacījums pašvaldības un uzņēmējdarbības attīstības veicināšanā. Līdz ar apakšstacijas izbūvi klientiem Kokneses novadā ievērojami paaugstināsies elektroapgādes drošums un kvalitāte un apakšstacijā izbūvētie attālināti vadāmie jaudas slēdži ļaus AS “Sadales tīkls” darbiniekiem attālināti veikt elektrotīkla pārslēgumus elektrotīkla bojājumu gadījumos, maksimāli samazinot elektroapgādes pārtraukuma laiku klientiem.


Jaunjelgavas novada elektrotīkla atjaunošanā AS “Sadales tīkls” šogad ieguldīs vairāk nekā 278 tūkst. eiro, uzlabojot sniegto pakalpojumu kvalitāti 101 klientam. Šogad plānotā Seces pagasta elektrotīkla pārbūve jau ir noslēgusies, bet darbs vēl turpinās Sunākstes pagastā. Seces pagastā, no Melderiem līdz dzelzceļa stacijai “Sece”, atjaunota vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnija 3,3 km garumā, izbūvēta jauna zemsprieguma kabeļu līnija 0,2 km garumā un 2 jaunas transformatoru apakšstacijas. Vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnija pārbūvēta izolētu vadu izpildījumā, jo elektrotīkls šķērso mežainu apvidu un tas ir galvenais cēlonis neplānotiem elektroapgādes pārtraukumiem, ko izraisa stipra vēja ietekmē lūzis un elektrolīnijas vados iegāzts koks vai elektrolīnijas vados ieķēries zars. Sunākstes pagastā elektrotīkla rekonstrukcijas darbs vēl turpinās. Silmaču apkaimē tiek veikta vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūve par kabeļu līniju 1 km garumā, izbūvēta jauna zemsprieguma kabeļu līnija 0,3 km garumā un divas jaunas transformatoru apakšstacijas, bet teritorijā no Piksteres ezera līdz Zilkalnei, AS “Sadales tīkls” veic zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļu līnijām 7,4 km garumā, atjauno vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju 0,9 km garumā un veic trīs jaunu transformatoru apakšstaciju izbūvi.


Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti 399 klientiem Neretas novadā, šogad novada vidējā sprieguma elektrotīklā izbūvēts attālināti vadāms jaudas slēdzis, kas turpmāk nodrošinās AS “Sadales tīkls” personālam iespēju attālināti vadīt elektrotīklu un veikt pārslēgumus. Attālināti vadāmi jaudas slēdži nodrošina, ka bojājuma gadījumā atslēdzas tikai bojātais elektrolīnijas posms, bet ne visa elektrolīnija, līdz ar to elektrotīkla dispečeri nekavējoties attālināti varēs veikt elektrolīniju pārslēgšanu un samazināt elektroapgādes pārtraukuma laiku klientiem.


Ekonomika