Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No teju tūkstoša "ABLV Bank" darbinieku 300 darbu zaudēs jau nākamnedēļ

Jau nākamās nedēļas laikā 30% jeb aptuveni 300 AS "ABLV Bank" darbinieki zaudēs darbu, otrdien žurnālistus informēja bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis.

Viņš norādīja, ka tie būs augstas kvalifikācijas speciālisti - finansisti, mārketinga eksperti un citi.

Kopumā bankā strādā vairāk nekā 900 cilvēku.

Kā norādīja Bernis, pirmo atlaišanas kārtu veiks bankas vadība, bet tālākās - bankas likvidatori.

"ABLV Bank" mājaslapā norādīts, ka bankas darbinieku vidējais vecums ir 34 gadi.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) aģentūrai LETA sacīja, ka valsts sociālās apdrošināšanas budžets ir pilnībā gatavs, lai sniegtu finansiālu atbalstu "ABLV Bank" darbiniekiem, kuri zaudēs savu darbu.

Reirs uzsvēra, ka sociālais budžets un Labklājības ministrija ir pilnībā gatavi "šāda veida krīzei", tāpēc neesot jārunā par kādiem papildu izdevumiem, kas varētu rasties.

Ministrs norādīja, ka sociālā budžeta mērķis ir aizsargāt darbiniekus "šāda veida krīzē", proti, palīdzēt darbiniekiem pēc iespējas mazāk sāpīgi pārvarēt notikušo.

Reirs sacīja, ka "ABLV Bank" par saviem darbiniekiem maksājusi visus nodokļus, līdz ar to šīs bankas darbinieki saņems pilnu kompensāciju, un viņiem tiks dota iespēja pārvarēt posmu, kura laikā tiks meklēta jauna darbavieta, nejūtot materiālos zaudējumus. "Tieši šis ir pierādījums tam, cik svarīgi, ka par darbiniekiem tiek maksāti sociālie nodokļi," uzsvēra ministrs.

Kā ziņots, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā ECB lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē pirmdien nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. "ABLV Bank" norāda, ka šādā veidā vislabāk spēšot nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

Pēc aktīvu apmēra "ABLV Bank" 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem - Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei - uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas akciju.

Bankas