Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA direktore nesaredz šķēršļus palīdzēt bēgļiem atrast darbu Latvijā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne pagaidām nesaredz šķēršļus palīdzēt Latvijā nonākušajiem bēgļiem šeit atrast darbu.

Kalvāne pastāstīja, ka aģentūrai ir neliela pieredze ar bēgļu un personu ar alternatīvo statusu integrāciju Latvijas darba tirgū. Piemēram, pērn NVA pēc palīdzības darba meklējumos vērsušies deviņi bēgļi.

Pārsvarā par NVA klientiem kļūst bēgļi no bijušajām Padomju Savienības valstīm, kuriem Latvijā ir mazākas valodas barjeras, taču aģentūrai ir nācies strādāt arī ar darba meklētājiem no Afganistānas,  pastāstīja Kalvāne.

NVA direktore nenoliedza, ka līdz ar imigrantu pieplūdumu aģentūras darbā būtu nepieciešami pilnveidojumi, taču, nezinot konkrētu bēgļu uzņemšanas plānu, iedziļināties detaļās būtu pāragri. Kalvāne gan ir pārliecināta, ka viņas vadītā aģentūra attaisnos uz to liktās cerības saistībā ar Latvijā nonākušo patvēruma meklētāju nodarbināšanu.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Līdz ar to patlaban kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Par katru patvēruma meklētāju dalībvalsts saņems vienreizēju maksājumu 6000 eiro apjomā.

Ekonomika