Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Profesionāļu atbalsts biznesa plānošanas stadijā var būt nozīmīgāks par finansējumu

Viens no galvenajiem kritērijiem, kuru par svarīgāko atzīst gan nozares eksperti, gan jaunie uzņēmēji, ir iespēja saņemt profesionāļu palīdzību biznesa attīstības uzsākšanas stadijā.

Kā norāda Ieva Zabrauska-Gailīte, AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum” Biznesa uzsācēju segmenta vadītāja, tad, uzsākot vai turpinot attīstīt uzņēmējdarbību, nozīmīgāks pat par biznesa finansējumu var būt pieredzējušu profesionāļu un mentoru atbalsts, tāpēc ikviena iespēja biznesa uzsācējam satikt pieredzējušu uzņēmēju un ekspertu, kurš ir gatavs dalīties ar praktisko pieredzi un zināšanām, ir patiešām zelta vērta. Attīstības finanšu institūcija ALTUM vienuviet piedāvā gan valsts atbalsta finansējumu biznesa ideju īstenošanai, gan bezmaksas konsultācijas, lai palīdzētu atrast labākos risinājumus ieceres īstenošanai.

Biedrības “Zinis” valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska norāda, ka uzņēmēji, kas var sniegt reālo pieredzi un kritiski skatīties uz savām kļūdām, ir vērtība jaunajiem biznesa uzsācējiem: “Man ir gandarījums, ka aizvien vairāk sevi pierādījušie uzņēmēji dalās pieredzē ne tikai panākumu, bet arī kļūdu kontekstā. Tieši mācīšanās no kļūdām nereti sniedz lielāku pieredzi un izpratni par uzņēmējdarbības procesiem.  Piedaloties biznesa ideju konkursos, noderīgi ir iepazīties ar pārējiem dalībniekiem un palīdzēt ar saviem kontaktiem - tas bagātinās arī pašus un ļaus izmantot iespējas, kurām priekšnoteikumus paši ar savu rīcību ir veidojuši.”

Īpaši nozīmīga atbalsta sniegšana biznesa uzsākšanas stadijā no nozares ekspertiem ir jāparedz tiem jaundibinātājiem uzņēmumiem, kas ir spējīgi iekarot tirgus ārpus Latvijas robežām, uzskata Andra Feldmane, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece uzņēmējdarbības jautājumos, piebilstot, ka“ir jādomā par vietējā kapitāla uzņēmējiem, kuri spēj pierādīt, ka var attīstīties. Šiem uzņēmumiem ir jāpalīdz pēc iespējas vairāk, lai tie kļūtu par eksportspējīgiem uzņēmumiem”.

Lai veicinātu reģionālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau otro gadu pēc kārtas rīko biznesa ideju konkursu “Biznesa ekspresis”. Konkursa laikā tiek atrastas labākās biznesa idejas, kas tiek pilnveidotas un attīstītas tā, lai ideja būtu ne tikai laba, bet arī konkurētspējīga. Kā rāda iepriekšējā gada pieredze – labākās biznesa idejas ir kļuvušas par peļņu nesošiem uzņēmumiem un turpina attīstīties.

Ekonomika