Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētku brīvdienās Swedbank vārdā mēģināts izkrāpt naudas līdzekļus

Svētku brīvdienās Swedbank vārdā izsūtītas viltus e-pasta vēstules, mēģinot izkrāpt naudas līdzekļus, aģentūru LETA informē informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv pārstāvji.

Kā informē Cert.lv, svētku brīvdienās tika izsūtītas viltus e-pasta vēstules, brīdinot Swedbank klientus par it kā bloķētu kontu. Vēstuļu mērķis bija izkrāpt naudas līdzekļus, aicinot klientus ievadīt savus lietotāja datus viltus vietnē, kas noformēta kā bankas mājaslapa.

Cert.lv aicina pievērst uzmanību, ka vietnes adrese nav swedbank.lv, un atcerēties, ka banka nesūtīs e-pastus un nezvanīs, lai lūgtu klienta personisko informāciju, kas nepieciešama piekļuvei interneta bankai.

Datorkrāpnieki īpaši aktivizējas svētku laikā, tāpēc līdzīgas viltus vēstules var tikt izplatītas arī citu pakalpojuma sniedzēju vārdā, brīdina Cert.lv.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un .lv domēna vārdu zonā.

Ekonomika