Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Barikāžu piemiņas dienās

Tautfrontietis Ražuks kādā barikāžu piemiņas runā teica kaut kā tā - barikāžu ugunskuri radījuši arī tradīciju 20 gadus dedzināt ugunskurus. Uz tradīcijām jau šī tauta naska. Par visādām tradīcijām dažādos portālos veci perdeļi diskutē ar putām uz lūpām. Tikai paši pieļāvuši, ka viņu vēlētie politikāņi barojušies no visas tautas taukiem.
Vakar iznāca kafijot kopā ar vienu vecu skolotāju. Viņa sakarīgi šausminājās par tiem *** un hu, kas nu jau valda te atlikušajā jaunajā paaudzē. Ne tikai reāli spļauj uz mūsu zemes, bet arī pārnestā nozīmē, neaizmirstot pievienot kādu mātes vārdu. Bet vecajai skolotājai jāiztiek bez dēla apciemojuma, jo nauda par benzīnu jāmaksā ne mazās šodienas algas.Ne jau tie skolotāji vien ir iedzīti galīgā nabadzībā. Pie vārda konsolidācija tauta jau ir pieradusi.
Ja kāds nomirušais barikādnieks (laiks ir laiks, šajā laikā kādam ir pienākusi arī nāve) redzētu, kas te noticis, viņš kapā apgrieztos ne vienu vien reizi.
Barikāžu piemiņas laiks ir svēts laiks. Tikai šajā laikā jau kādi skaļi runā par nepieciešamību glābt Eiropu. Kam nepieciešamību? Tiem, kas likvidēja VEF un cukura ražotnes? Vai tradījām par godu - tā taču arī varbūt ir tradīcija, ka bez savienībām šī valsts neprot dzīvot - no vienas atbrīvojās, otrā iegāja.
Lai tā konsolidācija ir tur, kur tā ir, bet es vienalga nesaprotu - ja man nav lata, tad tas ir pazudis, pazudis ir pazudis, latu vai nu ir paņēmis kāds cits, vai tas guļ kaut kur savā nodabā, gaida, ka kāds to paņems. Es taču to esmu pazaudējusi, pats tas lats nekur neaizgāja, viņam nav pat kāju.
Latgales puses iztukšošanos taču arī kādi tikai izmanto. Protams, ir slikti, briesmīgi, nožēlojami nodarboties ar kontrabandu. To pat nedzīkst darīt. Bet ko darīt tiem cilvēkiem, lai izdzīvotu? Klausīties gudros padomos - darbu vajag meklēt. To darba vietu nav, nav, kur meklēt.Tie, kam iesaka, var teikt tāpat kā ieteicēji - mēs par to domājam, mēs pie tā strādāsim. Sastrādāts tā, ka nav likumības.
Vecām skolotājām tik jāpacieš, ka runā apkārt matom, citādi vēl pašu var nogāzt no kājām. Par ārstēšanos no pensijas nebūs, ko maksāt.
Bet ugunskuri deg. Siltums, ko tie rada, par mazu. Gaišumu visi nemaz nespēj saskatīt.