Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauna sērija?

Kur tik šodien skaties, klausies, lasi, viens un tas pats – kā pārvarēt krīzi, kā vienkāršāk iztikt šajos krīzes laikos utt. Padomi, protams, visdažādākie. Pat tādi – kā tikt galā ar noziedzniekiem, kuri šodien vairojas kā sēnes pēc lietus.
Es bez šiem padomiem iztieku, tad, kad man bija krīze, neviens no malas nepalīdzēja. Tie, kas ko darīja, to veica, domādami tikai par sevi – lai viņiem pašiem būtu labāk. To, kā es gribu, ko gribu neviens neprasīja. Mediķi, kas „izvilka” no komas, taču nejautāja – vai tu gribi dzīvot.
Politiskais seriāls arī turpinās. Vai, apstiprinot jauno valdību, ir sācies beigu sākums vai sākuma beigas nav skaidrs. Nav jau arī svarīgi. Seriāls taču ir ilgstošs.
Ir tādi politiķi, kuri uzskata, ka valsts ir ģimene. Ģimenē viss notiekošais jāapspriež savā starpā un jāpieņem lēmums, kā rīkoties. Ja vajadzīga palīdzība, palīdzēs radinieki. Kam radi ir palīdzējuši? Varbūt vienreiz, ceturto reizi jau nosaka tikai – tieciet paši galā, sāciet beidzot strādāt.
Citi saka, ka valsts ir kā uzņēmums. Labi, labi. Skaisti jau skan – akciju sabiedrība vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību. Nu, kas attiecas uz mūsu valsti, tad tie vārdi „ierobežota atbildība” ir ļoti labi.
Man teiks – tas, ko saki, ir traumas sekas. Jā, protams, bez tām taču nevar iztikt. Ir sekas. Ekonomisko krīzi savā ikdienā esmu jau pirms daudziem gadiem pārdzīvojusi. Zinu, kā ir dzīvot „latus neskaitot” un to, kā ir tad, kad jārēķinās ar santīmu. Zinu arī to, ka vislielākie cietēji ir bērni. Šodien kāds aizdomājas, ka par valstiskā līmeņa „grēkiem” maksās jaunās paaudzes?
Jā, tai ekonomiskajai krīzei gan jau gals kādreiz būs. Morālas sekas izjutīs tikai tie, kas to piedzīvojuši?
Starp viena cilvēka dzīvi un visas valsts ikdienu, pat nākotni paralēles nedrīkst vilkt. Kas ir viens cilvēks pret miljoniem? Tik tāds puteklis.
Starp vienu partiju un politiķiem vispār arī nevar vilkt paralēles. Kas ir viena partija mūsu daudzo politiķu vidū? Nu un tad, ka tā viena partija, kura tagad laikam vismaz publiski „ādu pārgriezusi uz citu pusi” daudzu gadu garumā nav par painteresējusies, kā klājas nosistā deputāta kandidāta ģimenei?
Politiskais seriāls turpinās. Ilgst. Pie kā tas vedīs? Vispār seriāliem jau parasti ir laimīgas beigas. Tikai tas vidus ar visu kaušanos, cīņām, uzvarām, zaudējumiem, krīzēm ir mūsu laikā.

sana

Nevis izvilka,bet godprātīgi darīja,ko varēja,lai,Jūs dzīvotu.Pievērsieties Dievam,tas Jums parādīs dzīvības vērtību.

pirms 10 gadiem, 2009.03.13 07:55

Gunta Leona

Tie, kas akli tic Dievam, lai šīs krīzes laikā to smērē uz maizes, lai mēnesi no savas pensijas apmaksā ārstēšanos slimnīcā, lai savā vietā viņu sūta uz vēlēšanām, lai viņam liek kliegt, ka pie mums slikti, jo viņš taču to visu ievārījis...

pirms 10 gadiem, 2009.03.13 18:26

sana

Jo vairāk šādu uzskatu,jo sliktāk valsij un pašiem...Kristu piesita krustā par mūsu visu grēkiem.Katram savs Krusta ceļš šai saulē jāiziet.Lūgšu par Jums ,lai Dieva žēlsirdība un mīlestība kā atklāsme nonāk līdz Jums un palīdz nest dzīves grūtības.

pirms 10 gadiem, 2009.03.13 19:11

piekrītu Guntai

nevar visu tikai novelt uz Dievu un gaidīt, kad tas mūs ""izvilks"" no bedres!Ja tas Dievs visu redz,tad kāpēs pieļauj to ,kas notiek pasaulē..???..Un mēs jau arī redzam ,kas notiek Amērikas skolās,tagad arī Vācijā...drīz sekas būs izjūtamas arī mazajā Latvijā!

pirms 10 gadiem, 2009.03.13 19:49

Ej nu ???

Par mūsu grēkiem nu gan viņu nevarēja nekur piesist, mēs tad vēl pat dzimuši nebijām. Cik esmu lasījis, viņu nomušīja baznīca - nodeva romiešiem, lai netraucē melnsvārču naudaskārei...

pirms 10 gadiem, 2009.03.14 09:20

Jāsmejas...

Mēs paši ik pa brīdim iebrēcamies: Dievs svētī, Dievs svētī... Nu tad viņš arī ir ņēmis un mūs tā kārtīgi nosvētījis... :DDD

pirms 10 gadiem, 2009.03.14 09:28

pilsonis

Kas ir krīze? Valdībai savas - mums savas. Jautājums, vai tā ir galvā vai makā. Ja makā, tad skaidrs. Ja galvā - tad nu iemeslu cik uziet. Arī man. Ja radu nav daudz, nav kas finansiāli un garīgi stutē. Ja nav, kas vajadzīgajā brīdī pasaka kādu mīļu vārdu. Ja riebjas 8. marta svētki. Jo tam vārdam ""mamma" ir tukša skaņa līdz brīdim, kamēr nav savu bērnu. Ja nav drošas aizmugures vecāku veidolā, jo tādu jau sen nav. Ja nākotne ir bērnos. Ja tā ir miglā tīta...

pirms 10 gadiem, 2009.03.17 15:06

pilsonis

Piebilde< neesmu nekāds bandu bērns. jo man sen jau vairs nav 30. Jo vecāku nav tādēļ, ka agrāk medicīna nebija tādā līmenī kā tagad. Liels miernājums ar filozofisku pieskaņu ir tas, ka visas krīzes domātas, lai tās mūs izvētītu caur vienu lielu sietu. Lai saprastu īstās vērtības un lietas sev apkārt. Novērtētu un pārvērtētu nebūtisko. Veltītu saulainu smaidu saviem mīļajiem.Jo krīzes - lielas un mazas, ekonomiskās un politiskās, finansiālās un garīgās bijušas visos gadsimtos. Un mums katram uzlikts no DIEVA
nest savu smagumu tik cik spējam, ne vairāk...

pirms 10 gadiem, 2009.03.17 17:39

Megija

Cien. autore. Es nezinu, vai Dievam, vai psihoterapeitam, bet kaut kam Jums ir steidzami jāpievēršas. Citādi šī jau ir kurējā Jūsu tēma, kurā Jūs pieminat savu traģēdiju. Jums pašai būtu ļoti labi to vienreiz par visām reizēm atstāt pagātnei'.

pirms 10 gadiem, 2009.03.20 11:44

Gunta Leona

Laikam jāraksta jauna sērija. Tikai kaut kādai Megija par daudz liels gods. Anonīmā(mais) Megija, saka, ka jāgiežas pie psihologa. Šajā krīzes situācijā laikam visiem iedzivotājiem tas būtu jāapmeklē. Diezin vai psihologu pietiktu, ja arī visi par tiem pārvērstos.
Kas attiecas uz Dievu. Kurš par to lasījis vairāk, varētu pastrīdēties, bet nav jau ar ko. Ir vairāki secinājumi. Viens arī tāds - reliģijas un baznīcas ir tikpat sens bizness kā tā vecākā algotā profesija. Nevar gan zināt, kurš ir par dienu vecāks. Patiesa ticība ir pavisam cita lieta. Gan jau tā nav tiem cilvēkiem, kuri ne tikai mostas un iet gulēt ar Dievu, bet pat guļ ar to.
Gan jau arī tas viens no ek-kās krīzes iemesliem. Vēl tikai atliek piebilst un akli samierināties ar slaveno - liktenis tā lēmis. Tad jau viss kārtībā, nav ko žēloties. Izeju jau liktenis radīs.
Runā, ka vajagot palielināt eksportu. Ko eksportēs, ja ražotnes samazina un pašas tās spiestas "samazināties"? Aklo dieva mīlestību varētu eksportēt steriem, lai citi arī ir dubļos līdz ausīm, ne tikai bradā pa peļķēm.

pirms 10 gadiem, 2009.03.23 08:30

pilsonis

Vai tiešām Guntai nekas labs un gaišs šajā dzīvē nav bijis?Daudziem rakstītājiem Jūs itkā "iespļaujiet" sejā. No rakstītā dveš smagums.

pirms 10 gadiem, 2009.03.23 16:49

inita

Nesodiet! neviens mees nezinam,kaadi buutu pasi, ja tas buutu noticis ar kaadu no mums- cik liels buutu ruugtums uz dziivi.Ik reizi ieraugot kaadu rakstinu kuru rakstiijusi Gunta, apbriinoju so stipro un gudro sievieti.
Zeel tikai, ka pasi valdiibas viiri, kuri pieraususi miljonus to kriizi izjutiis vismazaak un maaciibas jau nu nebuus nekaadas.Un dievs te tiesaam nepaliidzees!Turieties Gunta!

pirms 10 gadiem, 2009.03.24 07:05

Initai

Nestrīdēšos, bet nosodījums veltīts gandrīz katram rakstītājam. Nevar jau zināt, kam dzīvē arī viņi gājuši cauri.

pirms 10 gadiem, 2009.03.24 09:35

sana

To cinismu,kas valda jautājumos par ticības lietām,neapspriedīšu.Cilvēkiem raksturīgi daudz runāt par to,ko pat lasījuši nav -Jauno Derību,Psalmus u.c.te visi gudri,tāpat kā jautājumos par medicīnu un psiholoģiju.

pirms 10 gadiem, 2009.03.24 11:07

Megija

Es Jums negribēju pateikt neko ļaunu, man tikai ir Jūs žēl, ka Jums ir tāds rūgtums uz dzīvi dēļ tās traģēdijas. Es vēlu Jums no sirds visu to labāko, kaut arī esat gluži svešs cilvēks man. (Laikam tādēļ, ka man ir nācies diezgan tuvu saskarties ar līdzīgām dzīves traģēdijām un tādēļ zinu, ka ir iespējams atgūt dzīvesprieku un pozitīvu skatījumu uz dzīvi, lai vai kas ... )

P.S. Redz, par Dievu, baznīcām un ticību mums viedokļi saskan ;)

pirms 10 gadiem, 2009.03.24 11:28

ašuks

Bet cik var runaat par cilveeku, ja teema ierosinaata par politiku un cilveeks ir izteicis savu viedokli

pirms 10 gadiem, 2009.03.24 16:55