Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kad kādi soļi ir jāsper un pa kuru taku?

Šodien* Latvijas televīzijā no rīta tika intervēts Roberts Idelsons no Parex Asset Management kā banku un ekonomikas problēmu eksperts. Izmantoju iespēju uzdot jautājumu tiešajā ēterā.
Man būtu tāds jautājums : Tomēr krīzes ir bijušas - gan Āzijā, gan Zviedrijā 1992. gadā, kāpēc no viņām nemācās un 2006.gada beigās bija politisks piedāvājums ierobežot šito nenormālo kreditēšanos. Cik miljardi mazāk būtu jāaizņemas, ja 2006. gada beigās būtu nobalsots par šo priekšlikumu un politiski būtu bankas ierobežotas jau 2007.gada sākumā? Paldies.
Idelsons. Nu, par tām krīzēm - kāpēc no krīzēm nemācās - tas ir tāds retorisks varbūt jautājums. Šī krīze - viņa faktiski dziļākā krīze, gan ekonomiska, gan arī finanšu tirgos krīze kopš lielās depresijas Amerikā pagājušā gadsimta 1929. - 1933. gadā.... jā, tā kā līdz ar to apstākļu sakritība ir tāda - no šīs krīzes varēs mācīties turpmākos gadus 10 - 20 gadus, ja. Runājot par to, cik lielā mērā varēja varbūt izvairīties no tām kļūdām, kas bija kreditēšana...nu man liekas, nu skaidrs visiem, ka teiksim, tas kreditēšanas apjoms - viņš arī palīdzēja tajā laikā attīstīties valstij, tas aizgāja pāri varbūt... tas bija dažu banku varbūt nepārdomātie, neatbildigie lēmumi. Un, man liekas, valsts, ja tā godīgi, neko nevarētu neko izdarīt ar šo procesu un iespējams, ka mēs būtu vēl sliktākā situācijā, ja valsts būtu iesaistījusies ar saviem pasākumiem.
......uz žurnālista jautājumu par budžeta samazināšanu Idelsons atbildēja:
Skaidrs ir viens, tie budžeta izdevumi ir jāsamazina un valsts ir tērējusi pārāk daudz iepriekšējos gados un tas ir viennozīmīgi un jāsper ļoti radikāli soļi, lai to situāciju,teiksim atgrieztu normālajās sliedēs, jo tas, kas ir bijis pēdējos gados, tas ir absolūti nenormāli. Tie budžeta izdevumu pieaugumi bija vienkārši katastrofāli lieli un tā vietā, lai veidotu kaut kādus uzkrājumus, līdzīgi, tā kā igauņi, pieņemsim, ir darījuši iepriekšējos gados. Mēs esam tērējuši pat vairāk, nekā mēs esam iekasējuši iepriekšējā budžetā. Tas ir absolūti nepieņemami un tagad par to ir jāmaksā.
...uz žurnālista jautājumu par Rimševica kritiku par valdības soļiem, ka valdība neko nav darījusi:
...negribētu piekrist, ka pilnīgi nekas netiek darīts, ja, bet var piekrist, ka tie soļi bija jāsper ātrāk, tie, kas tagad tiek sperti, un man liekas, teiksim, tā varbūt (ir) liela klūda, ko politiķi nedrīkst pieļaut, nav jēgas vilcināties ar sliktām ziņām tautai, jā, tās sliktās ziņas tāpat būs jāpasaka un situācija nav jānovelk līdz pašam pēdējam brīdim vai kaut kādai tiešām dramatiskai stituācijai, lai sāktos reformas ...Tad nu man būtu vēl viens jautājums - kāpēc tagad šie dažādie soļi ir jāsper ātri un veikli pareizajā virzienā, bet pirms 2 ar pus gadiem nu neko nevarēja darīt. Vai tad algu nesamērīga celšana neatbilstoši produktivitātei un kopproduktam, pakļaujoties vēlmei izpatikt vēlētājiem, spiedienam no arodbiedrībam, nedomāšana par paredzamo ekonomikas krīzi un sekojošā nepamatotā ticība šādai labklājībai un nesamērīga kreditēšanās nav viena procesa sastāvdaļas? Kāpēc 2007.gadā neko nevarēja darīt un viss ir jāmēģina saglābt tagad? Varbūt sliktās ziņas bija jāpasaka jau daudz ātrāk? Kas cits, ja ne situācijas novilkšana līdz dramatiskai ir problēmu ignorēšana pirms pāris gadiem?
*13.maijā

vietējā

Viss jau ūtu labi, bet lūdzu pacenties izteikties konkr;et;ak un saīsinātāk. Arī jutājumi rīta intervijās Tev tādi izplūduši. Un kāpēc neesi deputātu kandidātos? Izglītība laikam augstākā. Lai tev veicas!

pirms 10 gadiem, 2009.05.15 14:17

Raimonds

pamatdomā bija tā, ka šitas te banku specs, kas ir runajis gan pirms gan pēc krīzes, neuzskata, ka jebko varēja darīt.

pirms 10 gadiem, 2009.05.16 15:52