Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laikam laikam tā nebūs

Lai kā tur būtu, bet, manuprāt, tas trešās atmodas pirmsākums meklējams folklorā, folkloristos. Folkloras skandinātājos. Tautas frontes aktivitātes tikai viņos "iedziedājās". Tikai TF pieļāva lielu kļūdu - TF cīnījās PRET, nevis PAR. Šodien jau arī uzpeld runas par Daugavpils HES nepieciešamību. Varbūt vajag cīnīties nevis PRET HESu uz Daugavas, bet PAR savu elektrību Latvijā?
Folkloristi toreiz vadīja politiķus. Bet vai šodien politika nevada folkloristus? Atstājot tikai tautas folkloras skaistumu katra folklorista dvēselei?
Kur tā plikā politika, kas ir visā iekšā, tautu, pat visu pasauli novedusi, mēs redzam, sajūtam. Politikāņi runā vienu, bet notiek taču kas pilnīgi pretējs. Tagad pat, lai arvien nepalielinātos no valsts aizbraucēju skaits ( tas vispār fiziski ir iespējams?), tiek aicināts cilvēkiem doties uz darbu valsts teritorijas robežās. Valdība pat maksāšot kādu laiku ceļa izdevumus. Šodien dzirdēju tādu sarunu - bezdarbniecei esot iespēja strādāt galvaspilsētā par algu 200 Ls mēnesī. Ceļš uz darbu un atpakaļ maksā kādus 30-40 latus (pat nezinu, cik), jāēd pa dienu arī (no savas algas). Kas paliek pāri? Politiķi vēlas, lai cilvēki strādā strādāšanas pēc? Kam no tā labums? Papīram, uz kura raksta atskaites?
Varbūt folkloras mīlētāji varētu parakāties folkloras krātuvēs - gan jau tur kas ir par baronu roklaižu vagaru izskaušanu. Bet vagari tak ir šodienas politikāņi. Kā tad folkloristi vērsīsies pret tiem, ko paši atzīst (laikam) par saviem vadītājiem?

Negribu!

Uzcelsim rūpnīcu, lai būtu darbs! - Nēee, nebojāsim ainavu!
Uzcelsim spēkstaciju, lai būtu enerģija! - Nēee, nebojāsim upi!
Nosusināsim šo dūksnāju, tur varēs kaut ko uzcelt! - Nēee, tur ligzdo trīs putneļi... :D

pirms 7 gadiem, 2012.07.15 07:16

šumers

Nedarīsim nekā,visu aizsargāsim,nekā necelsim!Pie pakaļas ekonomikas attīstību.Tā turpinot pēc 20.gadiem tiešām pastalās klīdīsim apkārt,tuvosies akmens laikmets.

pirms 7 gadiem, 2012.07.15 10:56

Jāzeps

Atkārtoju 10 reizi: NAv forums domāts Taviem garadarbiem - izveido savu blogu un tur varēsi izpausties!!!

pirms 7 gadiem, 2012.07.17 09:22

Doma

lai jau GL blogo. Slimam cilvēkam vajag savu katarses vietu, vienīgi žēl, ka uz iekaisušu smadzeņu savārstījumiem uzķeras tik daudz palātas biedru.

pirms 7 gadiem, 2012.07.17 15:24