Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Silaraupas kundzes rīcība Zemkopības ministrijā

Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Ligita Silaraupa, kurai jānodrošina saikne starp ministru un Saeimu, ar dienesta mašīnu braukājusi no mājam uz darbu un atpakaļ. Gadā viņas nodrošināšana ar autotransportu nodokļu maksātājiem izmaksājusi teju 15 tūkstošus latu - ap 40 latiem dienā, brīvdienas ieskaitot.

Ligita Silaraupa: "Nu, ja brauc, piemēram, piektdienas vakarā, tad iznāk, jā, ka es pēc darba aizbraucu uz māju. Ja man, piemēram, pirmdien bija jābūt kaut kur, pieņemsim, attiecīgi kaut kādā tur tuvākajā apkaimē. Tā kā tas arī ir... nu dažādi var skatīties."

Žurnālists: "Bet, ja pirmdien bija jābūt Rīgā, tad jūs nebraucāt ar dienesta mašīnu?

Ligita Silaraupa: "Praktiski nē."

Žurnālists: "Ko nozīmē "praktiski nē"?"

Ligita Silaraupa: "Nu es teicu - reizēm gadījās."

Žurnālists: "Kādi ir parlamentārā sekretāra pienākumi?"

Ligita Silaraupa: "Es... pienākumi? Praktiski, ēēē, nu, teiksim tā - galvenais pienākums ir pārstāvēt un paust ministra viedokli gan Saeimā, gan arī valdībā."

Valsts kontroles revīzijas ziņojumu ierēdne, izrādās, nemaz nav lasījusi.

Ligita Silaraupa: "Es šo [Valsts] kontroles aktu neesmu lasījusi, un es nespēju izvērtēt, kāds ir tekstuālais raksts šajā te kontroles aktā."

Žurnālists: "Kāpēc jūs neesat lasījusi šo Valsts kontroles aktu?"

Ligita Silaraupa: "Tāpēc ka man viņu neviens nav arī piedāvājis lasīt īstenībā, jo tā nav it kā mana... es tikai esmu dzirdējusi par viņu."

Žurnālists: "Pašai neinteresē, kas tur rakstīts?"

Ligita Silaraupa: "Es domāju - ja ministrs vēl nebija lasījis, tad kā es varēju būt lasījusi šo te aktu?"

:(

Nu cik var malt vienu un to pašu :( jau nez cik diskusijas aizsāktas par šo tēmu, jau zināms tas viss! tā vien liekas, ka to visu raksta viņas nelabvēļi un ja viņi tik ļoti cenšas, tad laikam jau paši baidās.

pirms 10 gadiem, 2009.05.28 17:29

dūda

tādai prastai lauku b tur nav ko dar't, trīs vārdus nevar kopā salikt, padomajusi kur līsdama. kauns klausīties, sekretāre...

pirms 10 gadiem, 2009.05.28 17:49

aha

Visiem vajag apgriezt to auto lietošanu, un ja ne apgriezt tad vismaz samazināt saprāta robežās.

pirms 10 gadiem, 2009.05.28 23:15

Pareizi

un ne tikai ministrijās, arī pašvaldībās! Aizkraukles pašvaldības mēris un darbinieki arī vizinās uz nebēdu! Nez cik viņi mums izmaksā?

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 07:52

vērotājs

Piekrītu Pareizajam.Nemaz nevajag tik tālu uz ministru pakalpiem vērties, mūsu rajona un pašvaldību priekšnieki, iestāžu direktori un vēl viņu ģimeņu locekļi brauc uz nebēdu.Viņiem ne silts, ne auksts- mēs te varam vārīties bezgalīgi, dienu pirms vēlēšanām noliks mašinas atpūsties un pastaigās kājām, tautai "labumus"solīdami.Pēc 6.jūnija viss turpināsies, mēs taupīsim, bet viņiuzrīkos bagātus svētkus par sevis ievēlēšanu uz nākamajiem 4 gadiem pie pilnās siles....

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 09:01

sviests

blaviens nu kur var but tadi cilveeki,liek vienu un to pasu jus radio neklausaties???dzirdeju ka stastijusi esot pati Silaraupas kundze ka tajos 15 tukstosos ieklauts masinas lizins,remonta izdevumi,un bendza ko vinja braukajusi!!!cik var cepties visi!!!visi jau gudri ar tanku var braukt un vel zin ko!!!ja jums dotu jus ar nemtu,un pec tam skaidrotos ka si kundze un saubos vai pasi spetu labaak runat kameras un visas Latvijas prieksa!!taka kundze lai turas!!!un nenokar degunu!!galvenais ir tas ka pats zin ka ir patiesiba!!nevis to ko citi saka un runa!!

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 12:48

esssssssssssssssssssss

Nu gan attieksme! Nekas traks sakiet? Kāpēc valstij jānodrošina viņai transports? Neaizstājama persona kaut kāda? Kam vispār tāds dublējošs amats nepieciešams? Ministrs pats nav spējīgs paust savu viedokli personīgi- jeb ir nespējīgais??
Domāju ka Silaraupai ir jāatdod atpakaļ iztērētie līdzekļi, ar aprēķinu ka električkas biļetes cenu abos virzienos no pirmdienas līdz piektdienai var paturēt sev!

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 15:53

Nu tad kad Ligita bija zemākos amatos,tad jau viņu vēl varēja redzēt TV ekrānā,bet kā kļuva par parlamentāro sekretāri,tā muka prom no kameras.Nu ko tad vīņa tādu ir izdarījusi Latvijas zemnieku labā-ja par viņu no nodokļu naudas jāmaksā tik dārgi-mašinas izmaksas,alga 20 štukas gadā,gan jau vēl visādas prēmijas,visādas piemaksas,nu beidziet viņu aizstāvēt,tāds maijvaboles parazītisks kāpurs vien viņa ir.Bet viņas saimniecībā gan viss nostatīts kā vajag(par valsts naudu),jo pirms tam ne tik spīdoši tur gāja......

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 16:35

Elita

Tomēr pašu cilvēks, neko jau nenoslēpsi, tāpat visi visu zin. Tāda pirmsvēlēšanu antireklāma iznāca. Uzskatu, ka Silaraupas kundzei jāniņem sava kandidatūra no pašvaldību vēlēšanas listes. Vismaz publiski Staburagā varēja pateikt, nu iznāca neliela šmuce, atzīstoa un labošos. Kā jūs uzskatāt???

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 16:47

Vai tad tā iepriekš minētā informācija ir pazemošana-ja jau sakāt,ka "lai vēl vairāk pazemotu",ak tad nepatīk gan,bet dzīvoties par valsts naudu patīk?Un 20 štukas nav nauda+prēmijas+piemaksas?Nu nez vai tik nepieciešama jūs esat ar tādu atalgojumu?

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 18:15

Anita Liepiņa

Aizkraukle nav mans novads, bet ik pa laikam ieskatos Aizkraukles laikraksta Staburags mājaslapā.
Ziņa par Ligitu Silaraupu mani nepārsteidz, jo viņa nav vienīgā Latvijā, kas pārvietojas no darba uz mājām, un otrādi, ar darba auto un darba degvielu. Vienkārši šī ziņa par Silaraupu tika izplatīta, lai novērstu sabiedrības domas no būtiskākām lietām šajā priekšvēlēšanu laikā.

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 20:10

palasīju

Palasiet nu-ko par jums raksta Dzenis savā partijas lapā-nu tik nekompetentu kā jūs viņš nemaz nezinot,un vēl jūs kandidējot Aizkraukles novadā.Nu ļoti interesanti gan palasīt-nez par ko jums tik to algu lielo maksāja?Par vizināšanos ar mašīnu Šūmahera stilā??????

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 20:13

aha

Koknesieši sāk lūkoties uz Aizkraukles pusi. Aizkraukles pagasts savus domubiedrus nebūs aizdabūjis līdz Aizkraukles novada centram, kamēr Koknesieši jau būs priekšā.

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 20:31

Nu, ko jūs varat melot?

Aha
Nu, ko jūs varat melot?

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 21:38

guncha923

Ligita nav vienīgā, kas izmanto dienesta auto.Tā , manuprāt ir pirmsvēlēšanu ažiotāža.
Ligita, turies! Tu savā dzīvē esi daudz sasniegusi!

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 22:02

Z.Silaraupa - jā

Atvainojiet, es vēlēšanās nekandidēju, neesmu iestājusies nevienā partijā. Kas attiecas uz Ligitas Silaraupas atalgojumu, rakstot deklarācijas, tajās summās jau ir iekļautas prēmijas, ja tādas ir, turklāt uzrādītā summa ir pirms nodokļu nomaksas. Tie, kas saņem algu, labi zina, cik daudz aiziet nodokļos.
Runājot par Dzeņa kunga rakstīto, jau sen ir zināmas viņa antipātijas pret L.Silaraupu, un tās ir tikpat subjektīvs viedoklis kā jebkurš cits viedoklis. Vai tiešām tagad ir jāmeklē cilvēki, kuri pastāstīs Dzeņa kungam pretēju viedokli? Vai esat to jautājuši kaut vienam Aizkraukles pagasta lauksaimniekam?
Un protams, ka šāda reputācijas sagraušana ir pazemojoša, jo īpaši tāpēc, ka labi zinu, kā darbojas masu mediji, kā tiek taisītas ziņas un kā bieži vien cilvēku sacīto pagriež pret viņiem pašiem. Man ir patiesi žēl, ka tas cilvēks, kurš rakstīja pirmo ziņu, neiedziļinājās līdz galam, un visai Latvijai pasniedza nekorektu informāciju, no kā tālāk jau sekoja sniega lavīnai līdzīgs efekts. Ne jau L.Silaraupa prasīja šo amatu, viņai to piedāvāja, jo viņu novērtēja kā speciālistu. Protams, tas mums, nodokļu maksātājiem, ir nepatīkami, ka kāda automašīna ir izmaksājusi 15 tūkstošus latu, taču L.Silaraupa nebija tā, kura šo mašīnu izvēlējās, kura šo mašīnu īrēja. To darīja Zemkopības ministrija un viņa šo automašīnu izmantoja pienākumu pildīšanai (par spīti tam, kas bija rakstīts ceļa zīmēs). Viņu mājās varēja satikt vai nu ļoti vēlu, vai nemaz, jo visu laiku brauca uz Latvijas reģioniem pie cilvēkiem, lai sniegtu viņiem informāciju. Tāpat arī zinu, ka šo naudu lielākoties tērēja automašīnas īrei, tehniskajai apkopei, šofera algai, kurš bija atbildīgais par automašīnu, un tikai labi ja pāris tūkstoši tika iztērēti degvielai. Šādas mašīnas īre treknajos gados maksāja ap 700 - 800 latu mēnesī (kaut kad nesen bija sižets par to, cik tad izmaksājot ministriju automašīnas).
Es saprotu, ka šobrīd ir daudz un dažādu spekulāciju par šo jautājumu, ņemot vērā, ka viņa izvēlējusies iesaistīties arī Aizkraukles novada pašvaldību vēlēšanās. Protams, jums katram ir savs viedoklis šajā jautājumā, bet vismaz ceru, ka sniedzot informācijai šos dažus faktus, jūs balstīsieties uz patiesību nevis muļķībām.

pirms 10 gadiem, 2009.05.30 00:12

bēeeeeeeeeee

vismaz mūuuuuuuuuuuuuuuu...viņa prot ?

pirms 10 gadiem, 2009.05.30 09:52

m''''ū

...tu jau arī esi tikusi domē,pateicoties savai radniecībai ar slaucēju! Es atbalstu vairāk Dzeni un arī daudzi citi zemnieki...vēlēšanas to pierādīs,ka slaucējai jātgriežas kūtī pie 'brūnaļām....

pirms 10 gadiem, 2009.05.30 09:56