Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

skolotaaju streiki

Manupraat tiek shauts paar striipu! Nesen tak bija visiem algas pielikums un veel ir par maz!!
Shodien aviizee teikts, ka tiem videejaa alga ir 345 ls. un veel suudzaas! cik daudz ir taadu cilveeku kas straadaa par minimaalo algu! un cik daudz ir taadu, kuriem vispaar nav darba!
Skolotaaji straadaa 9 meeneshus - 3 meeneshi ir vasaras briivalaiks, nemaz nerunaajot par iisajiem briivlaikiem.
Skolotaaji skolaa atrodas mazaak par 8h, to viduu ir starpbriizhi kafijas pauzeem.
Skolotaaji apgalvo, ka lai pienaaciigi nopelniitu ir jaastraadaa vairaakaas slodzees. Un uz ko tad skataas darba inspekcija, ja jau tiek paarstraadaatas stundas?
Manupraat, skolotaaja amats vienmeer ir bijis pasaizliedziigs un iipashu pelnju nenesoshs. Ja grib ienesiiigu amatu vajadzeeja izveeleeties citu profesiju.
Nezinu kaa jums, bet man jau goda vaards riebjas klausiities tajaa skolotaaju alkatiibaa!

Didii

Nu taa ir tikai videejaa alga, bet lauku skolaas liidz videejai algai veel augt un augt. Piekriitu, ka nevisi ir pelniijusi algas palielinajumu, jo cits raujas melnaas miesaas, bet ir dazi kas iemaaciit pat neprot.
Padomaajiet, cik daudz nervu prasa skolotaaja darbs, vinjiem manupraat vajadzeetu laut iet pensijaa atraak, jo tas tak veselibai kaitigs darbs :D

pirms 10 gadiem, 2008.10.08 16:52

no skolas

Klasisks variants - ko tie skolotāji bļauj, mums iet vēl sliktāk...Bet vai tu, gudriniek, esi padomājis, ka visiem skolotājiem ir augstākā izglītība, ka darbs ir stresains, nervu sistēmu graujošs? Vai, tavuprāt 345 Ls uz papīra par slodzi to atsver?
Kur tu esi ņēmis to, ka skolotāji strādā 9 mēnešus gadā? Tad daru zināmu - skolotāja atvaļinājums ilgst 2 mēnešus, pārējā laikā, tostarp skolēnu brīvlaikos, skolotāji ceļ savu kvalifikāciju ( bieži vien par saviem līdzekļiem), apmeklējot kursus, seminārus, veic metodisko darbu u.c. pienākumus. Nevajag runāt par to, par ko nav īstas skaidrības.
Kā tad, skolotāji skolā ir 8h, no kurām lielu laika daļu strebj kafiju! Par tām 8h - pilnīgi droši varu apgalvot, ka tā tas arī ir - daļa skolotāju pēc kontaktstundām dodas mājās. Bet, SKOLOTĀJA PIENĀKUMOS IETILPST ARĪ GATAVOŠANĀS STUNDĀM UN BURTNĪCU, KĀ ARĪ, KONTROLDARBU LABOŠANA!Kur un kad, pēc tavām domām, skolotāji to veic? Un kā tev liekas, cik laika tas aizņem? Un, kāda tev, beigu beigās, darīšana KUR tas notiek?
Skolotāji strādā vairāk par 1 slodzi, tiesa. Un darba inspekcija neskatās nekur - citādi nebūtu kas stundās iet - neskatoties uz brīnišķīgajiem darba apstākļiem un lielo atalgojumu, skolotāju joprojām trūkst! Vari pievienoties mūsu saimei!
Tava pēdējā atklāsme ir tiešām ģeniāla! Turpinot tavu domu, varētu ierosināt ārstiem par velti operēt, policistiem par velti ķert bandītus un beķeriem par velti cept maizi. Jo, pēc manām domām, arī šajos amatos nepieciešama pašaizliedzība.

pirms 10 gadiem, 2008.10.09 17:33

Melrouz

Es esmu par skolotāju, ārstu un citu svarīgu profesiju algu paldielināšanu!!!Pat dubultā!
Man aug mazs bērns un es iedomājos, ka viņam iespējams pietrūks normālu pedagogu, galvu gribas saķert!!!
Pasniedzēji ir tie, kas veido mūsu nākotni, kas ieliek mūsos daudz zināšanu, iemaņu utt.
TURATIES!

pirms 10 gadiem, 2008.10.09 18:00

Skolotājas māsa

Mii,saki man lūdzu, kas tevi mācīja rakstīt, lasīt, pasauli uztvert? Vai tas nav lielā mērā tavu bērnības skolotāju nopelns? Vai tu maz apzinies, ko nozīmē būt skolotājam,it īpaši pie mūsu izlaistajiem bērniem, kuriem ir tikai tiesības, un neviena pienākuma. Es uzskatu, ka skolotāju algai vispār nav griestu. Zināšanas, ko viens cilvēks var sniegt otram, ir nenovērtējamas.Padomā par to.

pirms 10 gadiem, 2008.10.09 21:31

))))

tas , ka alga maza -piekrītu. tu cilvēks raujies melnās miesās. bet katrs , atvainojiet , *** var uzkāpt uz galvas .

lai gan no otras puses mani baida tas , ka, mans bērns pēc gada sāks mācīties un tāpēc;
1)mans bērns nav vainīgs , ka skolotājam mazas algas un tādēļ viņš streiko.
2)zinu , ka bērnu audzināt ir ģimenes pienākums. bet , kā zināms, ne visi to zina. un mani baida tas , ka skolotāji nevar savasldīt zvērus un notiek vardarbības skolā. arī cik zinu , tas skolotājiem un galvenais direktoriem galīgi neiteresē.

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 00:42

Skolotājas māsa

Vai arī viņi vienkārši tur neko nevar darīt. Skolotājiem šajā ziņā ir sasaistītas rokas. Problēma sākās tajā brīdī, kad kāds gudrais mūsu valstī paziņoja, ka bērniem ir tiesības...un tad panesās. Parādījās bērnu tiesību aizsardzības,u.t.t.Viss tas būtu pareizi, bet tas viss ir nepieciešams nelabvēlīgajām ģimenēm.Bet kas notiek ar mums? Liela daļa vecāku uzskata,ka bērnu nedrīkst ierobežot, nedrīkst norāt,norādīt uz pienākumiem,sava taisnība ir jāizcīna kaut vai ar dūrēm...un tā varētu skaitīt bezgalīgi, un to visu mēs saucam par bērna sevis izpausmi, jo viņam taču uz to ir tiesības. Viņam ir tiesības noliegt vecāku teikto, kur nu vēl skolotāju. Bet skolotājam ar šiem "tiesīgajiem" bērniem ir jāstrādā. Un Dievs pasarg tādam šmurgulim kaut ko aizrādīt vai ielikt par nesagatavotu stundu neapmierinošu atzīmi, nākošajā dienā būs klāt saniknota māmuļa draudēdama ar tiesas darbiem par bērna goda aizskaršanu u.t.t, kaut gan tam aizskartajam bērņukam nav problēmu tur pat arī savu māti par idioti nosaukt.Tāda ir tā realitāte. Es nestrīdos, ka ir arī dažādi pedagogi. Ir. Un piekrītu, ka daudziem no skolotājiem savu laiku nopietni bija jāpadomā par profesijas maiņu, bet žēl jau ir to īsto, mīļo skolotāju.Šo skolotāju priekšā noliecu galvu.Lūgšu arī vecākus par šo komentāru nedusmoties, jo arī vecāki un ģimenes nav vienādi. Un prieks ir redzēt ģimenes, kas mūsu sabiedrībā joprojām bērnus AUDZINA.Kaut arī tā jau ir reta parādība.Aicinu pašiem pildīt savus pienākumus attiecībā pret bērniem, un neuzvelt visu uz skololotāju pleciem.

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 09:18

))))

tu kā zinošs cilvēks pasaki lūdzu-vai skolās tagad ir dežuranti un -labi sliktājā gadījumā policija?jā piekrītu tavam teiktajam. turpinot to gribu piebilst-skolotājs nevar un nedīrkst nekko izdarīt, bet tajā pašā laikā tās lielās bļāvējas mātes, kuras uzpļauj skolotājam -to pašu nelaimīgo kausli mājās sit par mazāko nieku. un tādēļ bērns izgāž visu , kas viņam sakrājies-naidu uz citiem . tādu piemēru zinu daudz.

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 09:45

skolotājas māsa

Pilnīgi piekrītu.Vērojot to kas patreiz skolās darās, manuprāt obligāti būtu jāorganizē pastiprināta uzraudzība.Par policijas klātbūtni ikdienā...nu šaubos vai tas būtu iespējams, jo te atkal rastos problēmas ar zināmu daļu vecāku. Tūlīt rastos jautājums:kas gan te ir-skola vai kolonija.Labi: tu, es , un varbūt vēl pāris loģiski domājoši vecāki saprastu šīs uzraudzības nepieciešamību, bet vairumam tas liktos aizvainojoši, nevajadzīgi u.t.t Attiecībā par dežurantiem izsmeļoši nemācēšu etbildēt, bet domāju ka vairumā skolu šo dežurantu nav.Par tām māmuļām runājot...jā, diemžēl ir arī tādi gadījumi, bet šos "dauzītos" bērnus mazliet var atšķirt no "izlaiztajiem". Viņu skatiens lūdzās mīlestību, kaut gan ārēji viņi to nerāda.Tikai nedomā, es nēesmu bērnu speciālists, vienkārši man bija lieliska iespēja strādāt ar pirmsskolas bērniem, varbūt tāpēc man tā uztvere ir tāda.

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 12:39

))))

tā jau es domāju . jo tev ir ļoti līdzīga domāšana kā manas meitas mīļajām audzītēm. zini piem. jelgavā , kur es patreiz dzīvoju ir
pašvaldības policija . taču aizkraukles liktenis man nav vienaldzīgs. bet te viņi ir arī pāRĀK GUDRI- sīkie novaktē kad nav neviena un izdaras savas zvērības . viss vairāk cieš no tā manas draudzenes meitiņa. un tikkai tāpēc, ka viņai nav to biezo lietas,.
piebildīšu , ka viņa tikkaišogad sāk iet skolā

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 14:00

skolotājas māsa

Diemžēl tā ir. Šajā ziņā es tomēr atzīstu elitārās skolas, kur joprojām valda disciplīna un formas tērps. Tikai mums šīs skolas ir neaizsniedzamas, jo viss kas mums pieder ir izmisīga vēlēšanās no mūsu bērniem izaudzināt sabiedrībai derīgus cilvēkus,bet tas prasa milzīgus līdzekļus.Savukārt tiem,kam ir vairāk paveicies, un kam ir šie līdzekļi,tiem ir piemirsies bērnam izskaidrot līdzekļu nozīmi cilvēka dzīvē.Un skolās visbiežāk var vērot,ka visvairāk no bagātiem bērniem cieš nabadzīgākie.Ja pareizi sapratu, tev nākošo gadu ir jālaiž meitiņa skolā, tāpēc novēlu tev pašus labākos skolotājus,un nekad nemaini savus uzskatus. Vienmēr māci savai meitai būt CILVĒKAM...un sev es novēlu to pašu, jo arī man nākošo gadu dēls ir jāsāk vest uz skolu.

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 14:56

))))

lai veicas arī tev . diemžēl tagad jāpamet portāls vismaz uz divām nedēļām. cerams , ka ir vēl bez mums divām tā domājušām māmiņām.

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 15:24

Ircic

Ai, beidziet te skaitīt pedagogu kapeikas. kas tad tā ir par algu. Lai man atvaino un nepārmet snobismu, bet te varētu cepties, ja šamie tūkstoti uz rokas saņemtu.
Esmu par kārtību skolā, vienalga ar dežurantiem vai policiju. Protams, labāk vienkāršāk. esmu arī par skolas formām vismaz sākumskolā (1. - 4.kl), kuru varētu iekļaut valsts vai pašvaldību iepirkumu programmā. Lai nebūtu tā, kā vecāki stāsta par Aģenskalna pamatskolu, kur pirmajā (!!!) klasē jau ir terors, 2 zēni klasē sit visus pārējos un māca, ka meitenēm jāsper ar kāju pa vēderu, nes uz skolu dārgs mantas un, kad kāds no bērneļiem grib apskatīties vai paspēlēties, saka: ja ļausi sev iesist, dabūsi mantu paspēlēties!
ja tas notiktu ar manu bērnu, to džekiņu vecākiem būtu kirdik.

pirms 10 gadiem, 2008.10.24 16:43

Gunta Leona

Ja skolotājiem būtu normālas algas, jums arī te nebūtu par ko vāvuļot. Ja būtu... ja būtu tantei riteņi, būtu ļoti daudz tramvaju.

pirms 10 gadiem, 2008.10.24 18:56

skolotāja

esmu skolotāja, un lūk tovojoties skolēnu brīvdienām, ne4vajag domāt, ka tās ir brīvdienas skolēniem, man no piecām dienām četras dienas ir kursi - kvalifikācijas paaugstināšanai, kurus man galvaspilsētā jāapmeklē par saviem līdzekļiem, lūk tā.... un runājot par astoņu darba stundu dienu - tas ir ļoti maldīgs priekšstats, atnākot no skolas piecos pēcpusdienā - man ir jāgatavojas nākošās dienas stundām, jāpārbauda skolēnu mājas darbi, nemaz nerunājot, ka man ir ģimene un personīgie bērni, kuri, diemžēl bieži ir apdalīti....
un man tiešām bieži žēl ir savas personīgās ģimenes, un visvairāk bērnu, priekš kuriem mammai bieži nav laika!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.10.24 20:18

arī skolotāja

kā var salīdzināt skolotāju algu ar minimālo algu?vai tu gribētu lai tavus bērnus māca un audzina cilvēki,kuriem nav izglītības,zināšanu,prasmju?Tu domā,kad ko tādu raksti?valdībai jau tā neinteresē cilvēki ,jaunā paaudze,tās izglītība(savus bērnus viņi sūta mācīties ārzemēs).Sen zināma patiesība,ka neizglītotu tautu vieglāk pārvaldīt!Krieviski tādus cilvēkus sauc BIDLO !!!Patīk?

pirms 10 gadiem, 2008.10.24 21:22

:D :D :D

Pasmejos par to nenovīdību, MII, kas staro no Tevis un novēlu Tev laimi, daudz prieka, interesantu un labi apmaksātu darbu, MII! Lai Tev nav jāskaita lati citu kabatās, bet pietiek ar savējiem! Lai Tava dzīve ir piepildīta ar mīļumu, prieku, laimi. Lai Tu proti uzņemties atbildību par SAVU dzīvi, bet mazāk atliek laika prātuļot un apskaust tās svešās!

P.S.
Skolotāji tikai oktobrī uz papīra saņēma tos 345,- Ls. Pirms tam - 275,- Ls uz papīra. Cik uz rokas - ??? :D
Tagad runā par pielikumu, kas sen jau bija plānots. Un VARBŪT BŪS tikai pēc gada. Bet līdz tam šo informāciju, kā jau notikušu, pasniegs presē vismaz vēl 10 x!!! :D Un visas šīs reizes būs tādi kā Tu - kam skauž pat solījumi!

pirms 10 gadiem, 2008.10.25 13:54

akna

jā, skolotāji strādā garīgu darbu, bet, ja pilsētā viņi tiešām strādā, tad laukos atsēž savas stundas, bieži vien bez mazākās ieinteresētības un dodas mājup.
darba apjoms ir liels, bet rokas un kājas ar nesāp un kaulus jau nu darbs nelauž. alga garantēta, kas pie mūsu ekonomiskās situācijas nav maz. šajā brīdī , lai dabūtu naudu, ir jāstrādā, nevis jācīkst. var būt arī trakāk. skolotāji nav tie apdalītākie ļautiņi. skolotāji ir reta profesija, tātad darbs nodrošināts, nodokļi nomaksāti...

pirms 10 gadiem, 2008.10.25 21:14

no skolas

Ja pareizi sapratu, tu uzskati, ka laukos skolotājs atnāk uz stundu, visas 40 min atsēž, nu labi, varbūt pastāsta kādu ne pārāk pikantu anekdoti, varbūt uzdod kādu mājasdarbu un aiziet priecīgs mājās? Tad izskāidro man lūdzu, kā tas var būt, ka lauku skolu absolventi pēc šo skolu beigšanas veiksmīgi turpina izglītību ģimnāzijās, vidusskolās, koledžās? Paši varbūt pa naktīm mācās, vai varbūt svētais gars no augšas viņiem vajadzīgās zināšanas pa ausi iepūš galvā? Nu iegūsti taču informāciju par doto jautājumu, un tad paud savu viedokli...
Skolotāji nečīkst, tikai pieprasa godīgi nopelnīto algu.Un iesaku tev savā darba vietā, lai kāda tā būtu, rīkoties tāpat. Tas arī ir viss.

pirms 10 gadiem, 2008.10.25 23:16

skolotājas māsa

Ierosinu skolotājus Aknas komentāru ignorēt. Tas cilvēciņš taču ir mucā audzis, un pa spundi barots. Neko nesajēdz, bet , galvenais, vajag taču kaut ko riebīgu pateikt.

pirms 10 gadiem, 2008.10.26 10:16

akna

es neapgalvoju, ka visās, bet daļā lauku skolu tā notiek. kad pati beidzu 9. klasi laukos, vēlāk bija ļooti grūti tikt pilsētas skolas līmenī, lai gan atzīmes bija vairāk kā labas. mocījos pamatīgi 3 vidusskolas gadus, lai gamn es jau pati 8.kl sapratu, ka jāmācās papildus pašai.
tagad, parunājot ar paziņām, kas palikuši laukos, secinu, ka nekas nav mainījies, zināšanu līmenis krītas. tā ka tā ir mana pieredze+citu viedokļi.

pirms 10 gadiem, 2008.10.26 10:40