Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šļupst?

Daudzi no šodienas politiskajiem aktīvistiem laikā, kad populārs bija teiciens - kaut pastalās, bet brīvi, vēl šļupstēja, jo viņiem vēl nebija pienācis laiks skaidri runāt. Tikai šļupst viņi joprojām. Vecie, kas pieļāvuši rūpniecības un faktiski arī lauksaimniecības iznīcināšanu valstī, nu dzīvo ar savām pastalām un pat lepojas - mēs esam stipri, vareni, esam patrioti, nacionālisti. Un pārtiek no sava patriotisma. Pastalas nav tikai tiem dažiem miljonāriem, kas tautai visu atņēmuši. Bet tauta jau ir "stipra", tik varena, ka pati vien ievēlējusi tos, par kuriem tagad zākāties.Kaut pastalās, bet brīvi. Brīvi, no kā? No sevis? No vienas savienības atrbrīvojās, citā veikli iestājās. Kādreizējās pretinieces, varbūt arī tagadējās - Kalniete un Ždanoka draudzīgi sēž Briselē. Tā nu tas ir. Kam no tā kāds labums? Viņām?Zemsavieši savā kogresā norādījuši partijas mērķi - uzvarēt pašvaldību vēlēšanās. Tas ir kā esot arī citu partiju mērķis. Partijas valda pār šo valsti. Kāds ir šīs valsts mērķis? Ja jau tikai katrai partijai savs - uzvarēt pašvaldību vēlēšanās, tad partijas gādā par sabiedrības šķelšanu.Šodien piemin izsūtītos, izsūtījuma gadus. Izsūtītajiem nepietika ar vienām briesmām, kad viņi uz gadiem tika izrauti no vides, mājām. Tā nav labi runāt, bet vai tad labāk nebija tiem, kuri nenonāca izsūtījuma galamērķī? Viņiem nebija fiziski jātrenē sirds -40 grādos, cērtot mežu un tagad ar to stipro sirdi gulēt ar insultu, kaut visa dzīve pagājusi kā murgs. Arī baiļu sindroms ieaudzināts ne tikai bērnos. Bailes radušās pavisam vienkārši - pačurāt ārpus teritorijs nedrīkst, nošaus.Tie, kas šodien šļupst pieaugušā vecumā, ir ar to baiļu sindromu?Jā, esam maza valsts. Bet jābūt gudriem, lai pastāvētu. Ja gadiem gudrība izpaužas tikai - mums tā liek, tad nav ko brīnīties, ka esam pastalās ar brīvību tikai no sevis un jaunie šļupst.

mesta

Par otrajā rindkopā minētajām personām piekrītu, kaut arī vienai no viņām toreiz, pirms vairāk nekā divdesmit gadiem, neapšaubāmi bija taisnība.
Attiecībā uz to, ka esam maza valsts(-iņa), tādēļ jābūt gudriem - tas jau dzirdēts toreiz...

pirms 7 gadiem, 2012.03.25 19:06

novo mesta

Šļupstēja toreiz,šļupst tagad,bet atšķirība ir tāda,ka tagad esam brīvi,baskājaini ērmi,jo nav naudas par ko pastalas nopirkt.

pirms 7 gadiem, 2012.03.25 21:53

ll

Pastalas jāpin pašiem no dabas materiāliem. Piemēram no kārklu mizām, auklām u.t.t.

pirms 7 gadiem, 2012.03.26 10:29

Fuktuks

Ražošana jau nogremdēja LPSR, traks neesi, baudi brīvību no biksām

pirms 7 gadiem, 2012.03.31 23:43

mesta

Šļup-pstēja mā-te,
Šļup-pstēja meit-ta...

Dašļupstējās!

pirms 7 gadiem, 2012.04.01 15:11

Pareizi būtu

Šļup-pstēja mā-te,
Šļup-pstēja meit-ta
Šļup-pstēja mēness debesīs,
Šļup-psti ir gari vaids ir īss

pirms 7 gadiem, 2012.04.01 16:57

mesta

Paldies, tiešām tā būtu pareizi. Labi sasmējos...

pirms 7 gadiem, 2012.04.01 19:30

Iebildums

Pastalas gatavo no ādas, mizām iznāks vīzes...

pirms 7 gadiem, 2012.04.02 16:07

kasieris

Ir,ir pieci lati arī piesaukti:Še tev meitiņ pieci lati,turi kājas labi plati!

pirms 7 gadiem, 2012.04.06 21:05

alberts

Staigāt pastalās tas ir, gan tautisko tradīciju kopšana, gan arī stilīgi.
Tev vēl nav krāsainas pastalas ?

Mēs tās uztaisīsim- visādus izmērus dažādās krāsās.
www.jette.lv

pirms 7 gadiem, 2012.04.07 20:29