Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Eiropas pieccīņā” piedalīsies arī komandas no Aizkraukles, Kokneses un Skrīveriem

Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā atklātas Latvijā pirmās ES erudīcijas sacensības “Eiropas pieccīņa”, kuras organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. "Eiropas pieccīņā" Skrīverus pārstāv divas komandas: "Briseles kāposti" un "Neķer kreņķi", Aizkraukli pārstāv "Daugavas lauvas", bet Koknesi pārstāv "Briseles kāposti".

Par galveno balvu – ceļojumu uz jebkuru ES valsti – cīnīsies vairāk nekā 250 dalībnieki no teju pussimta komandu.


Erudīcijas sacensībām ir pieteikušies dalībnieki no visas Latvijas, pārstāvot kā lielākās pilsētas, tā arī novadus. Jaunākajam sacensību dalībniekam ir 9 gadi, savukārt vecākajam – 65. Vidējais sacensību dalībnieku vecums ir 21 gads.


Jāatgādina, ka nedēļu pirms katras sacensību disciplīnas, komandām, kuras vēl nav pieteikušās ”Eiropas pieccīņai”, ir iespēja pieteikties uz atsevišķiem sacensību posmiem. Lai pieteiktos, ir jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodama ES mājas “Facebook” vietnē “Eiropas pieccīņa” vai www.esmaja.lv.


Pirmais “Eiropas pieccīņas” sacensību posms – erudīcijas spēle jeb viktorīna - norisināsies 14. maijā Valmierā, Valmieras Kultūras centrā. Erudīcijas spēles tēma ir “Tilts “Rīga - Ņujorka”” jeb ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums.


Erudīcijas spēles laikā komandām būs jāsniedz atbildes uz dažādiem ar tēmu saistītiem jautājumiem. Komandu rezultātus šajā sacensību posmā vērtēs eksperti un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru profesijas vai vaļasprieki ir saistīti ar konkrēto sacensību posma tēmu.


“Eiropas pieccīņā” piedalīsies gan ģimenes, gan draugu apvienības, skolēni, studenti, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.


“Eiropas pieccīņa” norisināsies piecus mēnešus – no 15. aprīļa līdz 9. septembrim. Sacensību laikā dažādās Latvijas pilsētās notiks pieci erudīcijas sacensību posmi - katrs no tiem veltīts pieciem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem.

Erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” laikā komandas sacentīsies šādās disciplīnās:

erudīcijas spēlē jeb viktorīnā (14. maijā Valmierā). Erudīcijas spēles tēma ir “Tilts “Rīga - Ņujorka”” jeb ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums; debatēs (3. jūnijā Rēzeknē). Debašu tēma ir “Eiropa uzlādē” jeb Enerģētikas savienība; orientēšanās (9. jūlijā Kuldīgā). Disciplīnas tēma - “Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā” jeb ES vienotais tirgus; slēpņošanā (13. augustā atpūtas parkā “Rāmkalni”). Slēpņošanas tēma ir “Kods: D1g1tālā E1r0pa” jeb Digitālā programma Eiropai; video veidošanā (9. septembrī Rīgā). Disciplīnas tēma - “Nauda rada naudu” jeb Nodarbinātība, izaugsme un investīcijas.


Sacensību posmus vadīs mūziķis un TV radījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs.


Galveno balvu – braucienu visai komandai 3000 eiro vērtībā uz kādu no ES valstīm – saņems komanda, kura sacensību kopvērtējumā iegūs augstāko punktu skaitu.


Katrā no pieciem sacensību posmiem piešķirs arī vērtīgas veicināšanas balvas - komandai, kura konkrētajā posmā būs sasniegusi labāko rezultātu.


Komandu rezultātus vērtēs Latvijas Eiropas Parlamenta deputāti, nozaru eksperti un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru profesijas vai vaļasprieki ir saistīti ar kādu no piecām erudīcijas sacensību disciplīnām.


Plašāka informācija: http://ej.uz/pieccina


Izglītība