Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavas novada dome gatavo pieteikumu Satversmes tiesai, apstrīdot noteikumus par minimālo skolēnu skaitu 10. klasē 1

Jaunjelgavas novada dome 11. maija ārkārtas sēdē lēma par finansējuma piešķiršanu juridiskajai palīdzībai, kas nepieciešama, lai sagatavotu pieteikumu Satversmes tiesai, apstrīdot valdības 2015. gada 13. oktobrī apstiprinātos noteikumus, kas paredz arī minimālo skolēnu skaitu 10. klases atvēršanai vidusskolā.

Juridiskajam atbalstam plānots tērēt līdz 3900 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa — liecina domes sēdes protokols.

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks pastāstīja, ka lēmums par noteikumu apstrīdēšanu pieņemts jau februārī, taču pieteikums vēl nav iesniegts, jo neizdevās atrast domubiedrus.

Novada pašvaldība nav apmierināta ar Ministru kabineta noteikto, ka divos nākamajos mācību gados, uzņemot izglītojamos 10. klasē vispārējās vidējās izglītības programmās klātienes izglītības ieguves formā vai attiecīgi neklātienes izglītības ieguves formā, izglītības iestāde novadā klasi varēs atvērt ar ne mazāk kā 10 izglītojamajiem 10. klasē vai 27 skolēniem vidusskolas posmā. Paredzētais 12 skolēnu minimums vienā klasē vai 32 skolēni vidusskolas posmā tiks sasniegts 2018./2019.mācību gadā.

Libeks uzskata, ka noteikumi ierobežo Jaunjelgavas domes noteikumos noteiktās tiesības un uzdevumus nodrošināt iedzīvotājiem vidējo izglītību. "Mūsu novada ģeogrāfiskā situācija nosaka to, ka ļoti liela daļa vidusskolēnu izvēlas mācīties citos novados, lielākoties Aizkrauklē. Jaunjelgavas vidusskola ir vienīgā vidusskola novadā, un jaunie noteikumi būtībā neļauj atvērt mums vidusskolas klases, ierobežojot pašvaldības funkciju realizēšanu. Sanāk, ka tie, kas auguši mazpilsētā, nevarēs iegūt vidējo izglītību savā pilsētā," pauda G. Libeks, piebilstot, ka vidusskolā mācās apmēram 200 skolēnu.

Viņš gan nevēlas prognozēt, cik skolēnu nākamajā mācību gadā uzņems 10. klasē, jo viss esot atkarīgs tikai no pašu skolēnu vēlmēm un sekmēm.

G. Libeks skaidro, ka dokumentu sagatavošana Satversmes tiesai ir darbietilpīgs un dārgs process, tāpēc meklē atbalstītājus citos novados, bet prasību Satversmes tiesā varētu iesniegt līdz nākamā mācību gada sākumam.

Pašvaldības grasās apstrīdēt noteikumus "Kārtība, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un speciālajās pirmsskolas izglītības grupās un atskaitīti no tām, kā arī pārcelti uz nākamo klasi", jo tie neatbilst Vispārējās izglītības likumam, kā arī ierobežo novada iedzīvotāju tiesības uz vispārējo izglītību un domes tiesības realizēt likumos noteiktās funkcijas un uzdevumus.

Komentāri 1

nikolajevna

Komentārs
Malacis, Libek! Lai veicās! Vismaz kāds domā sakarīgi un nebaidās tiesāties par savu taisnību!

pirms 3 gadiem, 2016.05.18 15:53

Izglītība