Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz 30. jūnijam aicina pieteikties Starptautiskajai parlamenta stipendijai

Līdz 30.jūnijam Latvijas jauniešus aicina pieteikties Starptautiskajai parlamenta stipendijai (Internationales Parlaments-Stipendium, IPS). Stipendijas programmas ietvaros no 2017.gada 1.marta līdz 31.jūlijam Latvijas jaunajiem profesionāļiem būs iespēja stažēties Vācijas Parlamentā (Bundestāgā) un studēt Berlīnē. Pieteikumi elektroniski jāiesūta Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecībai.


Stipendijai aicināti pieteikties dažādu studiju virzienu absolventi un jaunie profesionāļi. Bundestāgā tiek lemts par dažādām nozarēm, tādēļ iespēja pārstāvēt Latviju Berlīnē ir dažādu specialitāšu pārstāvjiem.


IPS programmas ietvaros jaunieši 15 nedēļas strādās deputāta birojā, studēs Berlīnes universitātēs, kā arī apmeklēs dažādus seminārus un apmācības, ko organizē Bundestāga sadarbības partneri. Prakses laikā iegūtās plašās zināšanas, prasmes un starptautiskie kontakti veicinās Latvijas jauniešu profesionālo izaugsmi un konkurētspēju darba tirgū. Latvijas jaunieši IPS piedalās kopš 1992.gada, lielākā daļa prakses absolventu ieņem vadošus amatus privātajā, publiskajā un NVO sektorā, piemēram, strādājot ministrijās, vēstniecībās, augstskolās, medijos vai prestižos uzņēmumos.


Lai pieteiktos, nepieciešama bakalaura izglītība, Latvijas pilsonība, labas vācu valodas zināšanas un programmas sākumā jābūt jaunākam par 30 gadiem. Plašāka informācija par atlases noteikumiem un gaitu pieejama Bundestāga mājas lapā https://www.bundestag.de/ips un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības mājas lapā http://www.riga.diplo.de . 2016.gada stipendiātu gaitām un IPS jaunumiem Latvijā sekot iespējams Bundestāga praktikantu biedrības lapā https://www.facebook.com/LatviaIPS .


Bundestāgs stipendiātiem piešķir ikmēneša stipendiju 500 €, nodrošina dzīvesvietu vai sedz tās izmaksas 300 € apmērā, kā arī apmaksā ceļa izdevumus un apdrošināšanu.


IPS ir Bundestāga un triju Berlīnes universitāšu (Humbolta universitātes, Brīvās universitātes un Tehniskās universitātes) kopīgi organizēta programma, kuru īsteno kopš 1986.gada. Programmas mērķi ir nostiprināt  Vācijas un programmas dalībnieku pārstāvēto valstu partnerību un sadarbību, stiprināt demokrātijas vērtības un toleranci, attīstīt  starpkultūru dialogu, kā arī veicināt mieru pasaulē.

Izglītība