Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieslēdzies, Latvija! septītajā mācību gadā datorprasmes apgūst 2200 seniori

Gandrīz 2200 Latvijas seniori apguvuši datora un interneta prasmes Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! septītajā mācību gadā. Seniori vecumā no 50 līdz pat 90 gadiem apguva pamatiemaņas darbam ar datoru un internetu – dažādu pamatprogrammu, e-pasta, sociālo tīklu lietošanu, norēķinus internetā un daudzas citas zināšanas.

2015. gadā katrs ceturtais dalībnieks jaunās prasmes apguva pirmspensijas vecumā, tādējādi ceļot savu konkurētspēju darba tirgū. Kopumā skolas solā atgriezās arī vairāk nekā 750 seniori vecumā virs 70 gadiem. Iniciatīvas vecākā dalībniece rīdziniece Valija Elza Lāma-Bošs, kura kursus apmeklēja 90 gadu vecumā, skaidro: „Pieslēdzies, Latvija! mācības bija brīnišķīga un vērtīga iespēja. Programma bija viegli uztverama, tādēļ, neskatoties uz vājo dzirdi, sadraudzēšanās ar datoru grūtības nesagādāja. Gluži pretēji – pateicoties jauniegūtajām zināšanām, tagad ar videozvanu palīdzību daudz labāk varu sazināties ar saviem draugiem un radiem gan Latvijā, gan ārvalstīs.”

„Gan plašais dalībnieku loks, gan sadarbība ar Rīgas aktīvo senioru aliansi, kas nodrošināja mācību procesu, apliecina Latvijas senioru vēlmi būt aktīviem sabiedrības locekļiem. Mūsdienu tehnoloģijās izglītoti vecāki un vecvecāki ir nozīmīgs ieguvums visai Latvijas sabiedrībai,” stāsta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Visvairāk dalībnieku – gandrīz 1500 – mācījās Rīgā, Daugavpilī kursus apmeklēja vairāk nekā 200, savukārt Liepājā un Jelgavā – vairāk nekā 150 seniori. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad pieprasītākas bija krievu valodas nodarbības, ko apmeklēja gandrīz divas trešdaļas dalībnieku.

Gandrīz 900 seniori jeb 40% no kursu apmeklētājiem ar datoru iepazinās pirmo reizi, apmeklējot iesācējiem domāto apmācību līmeni. Trešdaļa dalībnieku mācījās otrajā līmenī, apgūstot darbu ar Google meklētāju, e-pastu, Skype, internetbanku un citiem ikdienai noderīgiem interneta rīkiem. Savukārt katrs ceturtais jaunas zināšanas apguva augstākajā – trešajā līmenī, kur padziļināti mācījās par programmu lietošanu, e-pakalpojumiem un datu apstrādi. Drosmīgākie seniori kursu laikā piedalījās arī Latvijā pirmajā Senioru datorprasmju olimpiādē, jauniegūtās zināšanas pārbaudot gan individuālos uzdevumos, gan tiekot galā ar netradicionālu komandas izaicinājumu – Lego krokodila programmēšanu.

Senioriem joprojām pieejams Lattelecom atbalsts ērtākai datora un interneta apguvei un lietošanai. Mājaslapā www.piesledzieslatvija.lv ikvienam ir pieejama mācību programma „Mācies pats” latviešu un krievu valodā. Tāpat Lattelecom Interaktīvās TV videonomā bez papildu maksas ir pieejamas īpaši izveidotas apmācību filmas senioriem, kas palīdzēs spert pirmos soļus datora apgūšanā. Savukārt zvanot uz tālruni 67201777, iespējams saņemt bezmaksas atbalstu neskaidrību gadījumā un konsultācijas datora lietošanas pamatos.

2015. gadā bezmaksas datorprasmju kursi norisinājās pilsētās ar lielāko senioru interesi – Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs. Pieslēdzies, Latvija! septītajā mācību gadā iniciatīvas realizācijā iesaistītājās Rīgas Aktīvo senioru alianse (RASA), kas šonedēļ atzīmēja savu piekto gadadienu. RASA biedri reģistrēja iniciatīvas dalībniekus, koordinēja mācību grupas un nodrošināja mācību norisi senioriem Rīgā.

Izglītība