Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Redze pārbaudīta 11 585 skolēniem 345 lauku skolās. Aptvers visu novadu lauku skolas

Kopš 2013. gada redze bez maksas pārbaudīta jau 345 lauku skolās 11 585 skolēniem, no kuriem 2 530 saņēma dāvanu kartes briļļu iegādei. Redze pārbaudīta skolās 73 novados. Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas „Dakter, es labi redzu!” uzdevums - aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados - informē Diana Germane, sabiedrisko attiecību speciāliste.

Šopavasar redzes pārbaudes noslēdzās skolēniem lauku skolās Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Varakļānu, Krāslavas un Dagdas novados.

Lai laikus konstatētu redzes pasliktināšanos skolēniem, fonds turpinās veikt bezmaksas redzes pārbaudes lauku skolās nākamajā mācību gadā. Sertificēts oftalmologs ieradīsies pieteiktajās skolās ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru. Pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni saņems recepti-dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei.

Plašāk par oftalmologa vizītēm skolās uzziniet infografikā: http://ej.uz/6sqg

Oftalmologs Dr.Aleksandrs Ceunovs pauž gandarījumu par iespēju palīdzēt trūcīgu ģimeņu bērniem no attālākiem Latvijas reģioniem. Vienlaikus viņš atzīst, ka situācija ir sliktāka apvidos, kuros ir maz iespēju regulāri pārbaudīt redzi, kā arī ierobežoti ģimeņu materiālie apstākļi.

Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti sāk rasties tuvredzības problēmas, ja tās netiek savlaicīgi risinātas. Bieži tas notiek tādēļ, ka acu ārsts nav pieejams bērnu dzīvesvietas tuvumā, kā arī ģimenēm trūkst līdzekļu piemērotu briļļu iegādei.

Video par redzes pārbaudi Pļaviņās un Salas vidusskolā 2015. gada janvārī: http://ej.uz/y2jr Savukārt video par redzes pārbaudi 2015. gada rudenī Skrundā sk. šeit: http://ej.uz/8iwc

Izglītība