Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tas ir tik ciniski! 2

Pēc raksta “Aizkraukles reģiona skolas tuvplānā”, kas “Staburagā” bija publicēts 22. augustā un kurā, balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas izveidoto skolu karti, bija apkopoti dati par Aizkraukles reģiona izglītības iestādēm, redakcijā vērsās Daudzeses pamatskolas direktors Valdis Puida.

Skolu kartē apkopotie dati liecina, ka Daudzeses pamatskolā ir viszemākais pamatskolas eksāmenus nokārtojušo īpatsvars — tikai 37,5%. V. Puida, veltot pašreizējam izglītības ministram Kārlim Šadurskim ne pārāk glaimojošus vārdus, pauda sašutumu par šādu eksāmenu rezultātu atspoguļojumu, norādot, ka aprēķini, kā šis skaitlis iegūts, ir absolūti nejēdzīgi.

“Tajā gadā, par kuru veikts aprēķins, mūsu skolu beidza septiņi skolēni. Viens audzēknis no eksāmeniem bija atbrīvots veselības dēļ, trīs apguva speciālo izglītības programmu, un viņiem eksāmeni nebija jākārto. Pamatskolas beigu eksāmenus kārtoja trīs bērni, un viņiem bija labi rezultāti, bet tos izdalīja uz visiem septiņiem bei­dzējiem, neņemot vērā apstākļus, ko minēju. Lūk, rezultātā viszemākais rezultāts,” saka V. Puida un piebilst — tādā veidā mākslīgi tiek radīta situācija, ka it kā mazajās lauku skolās ir zems izglītības līmenis un tās jāslēdz. “Patiesībā mēs veicam sociālās fun­kcijas. Bieži bērnam esam mātes un tēva vietā. Gādājam ne tikai par viņa izglītošanu, bet arī visu citu. Patiesībā šiem bērniem būtu jāmācās speciālajā skolā vai internātskolā, bet mēs viņus uzņemam savā kolektīvā, integrējam sabiedrībā, palīdzam iejusties skolas vidē, papildus strādājam. Mēs gribam labu, bet, izrādās, ka tas mums rada tikai zaudējumus un šādi — vienkārši matemātiski izrēķinot rezultātu uz visiem bērniem — mākslīgi tiek radīts priekšstats, ka mūsu skolā ir zems līmenis un tā slēdzama. Ministrs teic, ka algas skolotājiem nevar paaugstināt, jo ir daudz mazo skolu ar mazu skolēnu skaitu, tās atņem naudu lielajām skolām. Kamēr nebūs mazās skolas iznīcinātas, naudas skolotāju algu palielināšanai nebūs. Tie ir klaji meli un demagoģija, kas izskanējusi no ministra. Tas ir tik ciniski! Ja vecāki salīdzina un izvērtē šos skolu datus, kāds priekšstats viņiem rodas? Skaidroju šo situāciju gan kolektīvā, gan bērnu vecākiem,” stāsta V. Puida.

Skola šogad nosvinēja 85 gadu jubileju, un tajā skolas gaitas 1. klasē sāka deviņi skolēni.


Komentāri 2

emmma

Es pilnībā piekrītu V.Puidam "Patiesībā mēs veicam sociālās fun­kcijas. Bieži bērnam esam mātes un tēva vietā. Gādājam ne tikai par viņa izglītošanu, bet arī visu citu. Patiesībā šiem bērniem būtu jāmācās speciālajā skolā vai internātskolā, bet mēs viņus uzņemam savā kolektīvā, integrējam sabiedrībā, palīdzam iejusties skolas vidē, papildus strādājam."(c) ,Pati esmu uzaugusi šajā skolā un vēlos pateikt MILZĪGU PALDIES skolotājām Dainai Naglei, Ilzei Ašakai, Dailei Veinšteinei, Dacei Caunītei, Aijai Tukišai un auklītei mūsu Ivetai Puidai par to, ka audzinātāja mūs kā savējos, ka dalījās ar to siltumu sirdī, rūpējās, dalījās ar dzīvesgudrībām,lai mēs dzīvē kļūtu par Cilvēkiem, nevis pelēko biomassu. Nezinu, kur un kā mani dzīve "mētātu", ja Daudzeses psk.vietā mācītos pilsētas skolā, kur nevienam nav daļas par tevi, jo "plūsmā" grūti pamanīt grūtdieni.Diemžēl tā nu tas ir.

pirms gada, 2017.09.06 13:37

maigaissuns

Tādā gadījumā ministrijas apgalvojums ir Goda un Cieņas aizskaršana un vienlaicīgi Nepatiesu ziņu sniegšana!

pirms gada, 2017.09.09 22:25

Izglītība