Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mielojas ar “Ragāru” zupu 4

Vakar, 2. jūlijā, sākās Vides un veselības saimes rīkotais triju dienu seminārs par bioloģiskās daudzveidības uzturēšanu lauku sētās. Tajā piedalās Latvijas, Šveices, Austrijas, Rumānijas un Polijas pārstāvji. Semināra dalībnieki viesojas arī trijās Aizkraukles reģiona saimniecībās.

Pirmā pieturvieta viesiem bija tomātu audzētāju Bražūnu saimniecībā “Neslinko”, kur ir lielākā tomātu kolekcija Latvijā, bet otrā — Skrīveru novada bioloģiskās lauksaimniecības ražošanas un pārstrādes uzņēmumā — saimniecībā “Ragāres”.

Jānis Vaivars, “Ragāru” īpašnieks, izrādīja saimniecību,  noslēgumā viesi nogaršoja ugunskurā vārītu īpašo “Ragāru” zupu. Semināra dalībnieki iegriezās arī Kokneses novada bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Janavas”.

Šī diena aizritēs, iepazīstot saimniecības Latgales pusē, bet rīt atceļā uz Rīgu semināra dalībnieki viesosies Kokneses novada bioloģiskajā saimniecībā “Sidrabi”.

Seminārā piedalās arī apmēram 30 Latvijas Vides un veselības saimes dalībnieku no dažādiem Latvijas novadiem. Semināra tēma ir bioloģiskās daudzveidības popularizēšana lauku tūrismā un neformālās izglītības programmās. 2008. gadā pasaules Pārtikas un lauksaimniecības organizācija atzina, ka 20. gadsimtā ģenētiskā daudzveidība lauksaimniecībā sarukusi par 75% un augu ģenētiskie resursi par 1—2% gadā. Arī Eiropā ir izzudušas neskaitāmas vecās šķirnes un varietātes, kuras iegūtas tautas selekcijas ceļā. Šobrīd lielākā daļa cilvēces uztura ir tikai no 12 augu un 14 dzīvnieku šķirnēm.

Semināru saistībā ar “Grundtvig” projektu “Mūs agro—biodaudzveidība” rīko biedrība “Vides un veselības saime”.  ◆

Komentāri 4

smaids

Ko viņi ieraudzīs Sidrabos????????????Tur taču nekas nenotiek-un kur nu vēl bioloģisks.Ierēkt gribas par tām "bioloģiskajām"saimniecībām.

pirms 6 gadiem, 2012.07.03 16:30

:))

Interesanta teikuma daļa "lauksaimniecības ražošanas un pārstrādes uzņēmumā" ....nez kur viņiem ir tā ražošana un pārstrāde ..... interesanti .....:))

pirms 6 gadiem, 2012.07.03 22:04

((:

Ja Koknesē, tad pie pauroņa un nobildēties, kur pats būtu pa vidu bildē.

pirms 6 gadiem, 2012.07.04 08:11

Hmm

Vislabākā ekoloģiski tīrā lauksaimniecība vienmēr būs tieši lielceļa malā, pašā grāvmalē, kur augs vistīrākie ārstniecības augi. Tas sen zināms!

pirms 6 gadiem, 2012.07.04 11:21

Citas ziņas