Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētai svētkus aizvada ar vērienu 1

Pļaviņu pilsētas 85 gadu jubileju pļaviņieši un pilsētas viesi svinēja ar vērienu - no Jāņiem līdz pat Pēteriem. Svētku kulminācija bija sestdien, kad pasākumi mijās visu dienu un noslēdzās ar krāšu uguņošanu Zviedru skanstu estrādē.

Svētku pasākumus todien visagrāk sāka tie, kur sava vaļasprieka dēļ raduši celties agri – makšķernieki. Viņi „modināja” zivis Aiviekstes un Daugavas satekā, sacenšoties par bagātīgāko lomu.

Izskanot ekumēniskajam dievkalpojumam Pļaviņu sv. Pētera evaņģēliski luteriskajā baznīcā, cilvēki posās svētku gājienam no Pļaviņu novada ģimnāzijas līdz Tradīciju laukumam pilsētas centrā, kas izvērtēs krāšņs un iespaidīgs. Tajā iesaistījās daudzas pašvaldības iestādes un kolektīvi. Turklāt katrs bija padomājis par savas grupas raksturīgāko noformējumu. Šoreiz pļaviņiešu svētkus kuplināja arī Jonavas pilsētas Lietuvā amatiermākslas kolektīvi, ar kuriem Pļaviņu kultūras darbiniekiem sadarbība aizsākusies jau pirms 30 gadiem.

Laukumā pie novada kultūras centra skatītājus pulcēja koncerts „Saulīte Daugavā uzlec un riet, un triju novadu gaiļi dzied”, piedaloties Pļaviņu novada kultūras centra jauniešu un vidējās paaudzes dejotājiem, lietuviešu dejotājiem un dziedātājiem, Rīgas cirka māksliniekiem un pūtēju orķestrim „Horizonts”. Parkā pie novada kultūras centra bija arī amatnieku tirdziņš un šķirnes trušu izstāde, kā arī dažādas atrakcijas bērniem, šoreiz gan par maksu.

Komentāri 1

J.D. Klintainē

Ja kaut kas vispār notiek, tad tas notiek Pļaviņās. Straujš pacēlums.

pirms 7 gadiem, 2012.07.02 11:48