Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saule, mellenes un prieks

Piektdien “Mežezera” atpūtas bāzē noslēdzas divas bērnu nometnes, kas ilga pusotru nedēļu.

Līvānu tipa mājiņās kaimiņos draudzīgi sadzīvoja 50 atpūtnieku — “Mežezera cilts piedzīvojumu” bērni no Aizkraukles, Pļaviņu un Kokneses novada, un Latvijas Bērnu fonda rīkotās nometnes dalībnieki no Jelgavas novada.

Ierodoties “Mežezera” atpūtas bāzē, teju visus nometņu dalībniekus sastopam zilām mutēm — bērni melleņu pilnām krūzēm tikko atgriezušies no meža. “Nevarēju iedomāties, ka bērni tik labprāt dodas ogot! Pašu salasītās mellenes katru dienu viņi kāri notiesā ar maizi un pienu,” stāsta nometnes “Mežezera cilts piedzīvojumi” vadītāja Lidija Ceriņa. Šajā nometnē bērni ir no Aizkraukles, Pļaviņu un Kokneses novada, jaunākajam dalībniekam ir astoņi, vecākajam — sešpadsmit gadu. Gan šajā, gan Latvijas Bērnu fonda rīkotajā nometnē ir 25 dalībnieki, un tās abas ir integrējošās  nometnes, jo piedalās arī bērni ar īpašām vajadzībām. Daudziem šī ir vienīgā iespēja vasarā pabūt citā vidē, jo bērnu vecākiem par šīm nometnēm nav jāmaksā.
Nometnes “Mežezera cilts piedzīvojumi” mērķis ir pusotras nedēļas laikā kārtīgi sagatavoties krāšņajam noslēgumam — bērni darināja tērpus, mūzikas instrumentus, laternas un mācījās indiāņu dejas un saucienus. Viens no audzi­nā­tājiem nometnē ir  Jouness Filali no Marokas, kurš bērniem mācīja angļu valodu nodarbībās “Jautrā valodiņa”. Tā kā puisis ir arī profesionāls glābējs, viņa uzdevums bija uzraudzīt bērnus peldēšanās laikā.

“Dienu sākam ar rītarosmi, bērni trenējas dzīves skolai, sakārtojot savu guļvietu un mantas, darbojas radošajās darbnīcās, sporto, peldas. Bērniem ar dažādām problēmām šī ir lieliska iespēja atrast draugus, pabūt citā vidē un mācīties kļūt mazliet patstāvīgākiem,” stāsta otras nometnes vadītāja Signe Meldere.

Abu nometņu vadītājas teic, ka visvairāk uzmanības tomēr pievērš bērnu atpūtai — vasara ir laiks, kad par skolu nav jādomā, tāpēc dienas režīms vērsts lielākoties  atpūtai un pozitīvu emociju gūšanai.

Citas ziņas