Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveros pulcējas Zemgales novadu vadītāji

Skrīveros, Zemkopības zinātniskajā institūtā, notika Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes sēde. Tajā piedalījās 19 pašvaldību vadītāju, tajā skaitā arī no visiem Aizkraukles reģiona novadiem.

Šajā sēdē sprieda par sabiedriskā transporta kustības organizēšanas kārtību, sadarbību ar Zemgales tūrisma asociāciju un citām lietām. Par Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāju uz gadu vienbalsīgi ievēlēja Jaunjelgavas novada domes vadītāju Gunti Libeku. Padomes priekšsēdētāja vietnieks tagad ir dobelnieks Andrejs Spridzāns.

Augusta sēdē ZPR noslēdza sadarbības līgumu ar Zemgales tūrisma asociāciju. Tas ietekmēs tur­pmā­ko tūrisma attīstību Zemgalē. Novadu vadītājus uzrunāja Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs. Viņš uzsvēra ciešākas sadarbības nepieciešamību starp reģionālo un valsts aģentūru, kas veicinātu lielāku ārzemju tūristu pieplūdumu Zemgalē.

Otra būtiska tēma — Satiksmes ministrijas (SM) informatīvais paziņojums par vēlmi pasažieru pārvadājumus reģionā centralizēt un nodot Autotransporta direkcijas pārziņā. Pašvaldību vadītāji pauda noraidījumu šādam piedāvājumam un vēlējās pretējo — piešķirt lielākas pilnvaras ZPR, jo “kungi Rīgā nezina situāciju laukos”. Šobrīd SM lēmumu jau apstiprinājis Ministru kabinets un pirmajā lasījumā izskatījusi Saeima. Tomēr ZPR sagatavojis oficiālu vēstuli ar ierosinājumu atlikt šī jautājuma izskatīšanu uz vēlāku laiku. Vēstuli valdībai paredzēts iesniegt šodien.

Sēdes dalībnieki apskatīja arī Skrīveru zemkopības institūta izmēģinājumu laukus, sociālās aprūpes centru “Ziedugravas” un viesojās zemnieku saimniecībā “Ra­­g­āres”.

Citas ziņas