Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles muzejā atklāj krāslavieša Andreja Gorgota gleznu izstādi "Tēlu vizualizācija”

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā "Kalna Ziedos" līdz aprīlim būs aplūkojama krāslavieša Andreja Gorgota gleznu izstāde "Tēlu vizualizācija". Izstādes atklāšanā mākslinieks Aizkraukles pašvaldībai dāvināja vienu no savām gleznām.

Muzejā eksponētie eļļas tehnikā tapušie darbi ir ar bagātīgu krāsu paleti, piesātināti ar ārkārtīgi daudzām detaļām. Gleznas ir jēgpilnas, stāsta mākslinieka iekšējos pārdzīvojumus un filozofiskos prātojumus par dzīvi, nāvi, mīlestību. Ekspozīcijā ieraudzīsiet Bēthovena enerģijas vizualizāciju, mūziķa Vladimira Visocka dzīves un mākslas ceļu, reliģiska sižeta darbus, apslēpto paralēlo pasauļu vizualizācijas u. c. Darbus apvij nedaudz mistiska noskaņa, tulkojot simbolus, katrs var veidot savu stāstu par gleznās redzamo, savukārt darba nosaukums ievirzīs un atklās paša autora ieceri.

Andrejs Gorgots dzimis 1951. gada 19. oktobrī Krievijā. Deviņdesmito gadu sākumā pārcēlies uz Latviju, kopš 2007. gada dzīvo Krāslavā. Andrejs zīmēt sāka agrā bērnībā, bet profesionālo mākslinieka izglītību ieguva Sverdlovskas mākslas skolā Krievijā.

Mākslinieks uzskata sevi par neoakadēmiskā virziena piekritēju ar sirreālisma, jūgendstila un avangarda elementiem, viņš vienlīdz veiksmīgi strādā dažādos žanros: portrets, ainava, klusā daba, sadzīves ainas. Andrejam Gorgotam bijušas personālizstādes Latvijā, Vācijā, Krievijā. Lielākā daļa darbu ir privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Izraēlā, Krievijā, Spānijā, Zviedrijā, Austrijā, ASV un citās valstīs.

Izstādes