Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Ūsiņdienu” lampu drudzis Aizkrauklē

Aizkraukles novada kultūras namā divpadsmito reizi norisinājās teātru festivāls “Ūsiņdienas”. Skatītāju un žūrijas — rakstnieces Māras Svīres, teātra kritiķes Ilzes Kļaviņas, Aizkraukles tautas teātra scenogrāfes Taigas Kalvišķes un aktiera Induļa Smiltēna — vērtējumam savu gada veikumu rādīja seši teātra kolektīvi no Skrīveriem, Kokneses, Jumpravas, Jēkabpils, Lielvārdes un Rīgas.

Tā kā šajās dienās Aizkraukles kultūras namā bija noteikta “lampu drudža karantīna”, Aizkraukles Tautas teātra kolektīvs parūpējās par viesu pienācīgu sagaidīšanu un nepieciešamo profilaksi iespējamā drudža novēršanai. Festivāla noslēgumā, sadalot titulu “Zelta nagla” katra kolektīva labākajiem lomu atveidotājiem, aktieris un režisors Indulis Smiltēns, kurš “Ūsiņdienu” festivāla žūrijas locekļa godā bija pirmo reizi, atzina: “Pēc šīs dienas man ir pārliecība, ka teātris latviešu tautā dzīvo un dzīvos vēl ilgi!”

Vairāk par festivālu lasiet "Staburaga" 28. aprīļa numurā.


Teātris