Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bebros nodedzina divus siena šķūņus (papildināts) 7

Bebru pagastā naktī no sestdienas uz svētdienu nodega divi šķūņi ar lopiem sagatavoto sienu. Ugunsdzēsēji uzskata, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle informē, ka ap pusnakti izsaukums saņemts uz Bebru pagastu. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka “Kalnāju” siena šķūnis deg 750 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās divas ugunsdzēsēju komandas no Aizkraukles, pa vienai no Pļaviņām un Jaunjelgavas. Īsu brīdi viņiem palīdzēja arī ugunsdzēsēji no Madonas.

Ugunsdzēsējiem glābējiem palīdzēja arī saimniecības strādnieki, kuri ar traktoru veda prom liesmu neskartos apmēram 50 siena ruļļu, kas bija blakus šķūnim. Sākotnēji ugunsdzēsēji centās samazināt liesmu un degšanas platību, lai vēlāk varētu ar traktoriem izvest atlikušos siena ruļļus. Vēlāk ar tehniku degošos un gruzdošos siena ruļļus veda ārā no šķūņa un tos dzēsa, kā arī izjauca un salēja angāra konstrukcijas. Ugunsgrēku izdevās likvidēt tikai pēc četriem pēcpusdienā.

Šajā ugunsgrēkā sadega zemnieku saimniecības “Pilslejas” lopiem sagādātie aptuveni 3500 siena un 500 salmu ruļļu, kā arī zemnieku saimniecības “Kļaviņas” siena krājumi — 100 ruļļu un 12 tonnu vaļēja siena.

Rīta pusē, ap pulksten 8.47, ugunsdzēsēji netālu pamanīja vēl vienu dūmu stabu. Noskaidrojot to izcelsmi, atklājās, ka deg  “Lidlauka” siena šķūnis, kurā sienu glabāja zemnieku saimniecība “Gravas”. Tur uguns izplatījās 75 kvadrātmetru platībā un sadega 260 ruļļu siena.

Ugunsdzēsēji uzskata, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Policija sākusi kriminālprocesu par mantas iznīcināšanu ar uguni. Aizkraukles policijas iecirkņa kriminālpolicijas  nodaļas priekšnieks Ivars Kondratskis informē, ka degšanas vietās nav bijis ne apkures ierīču, ne elektrības, tāpēc viena no izmeklēšanas versijām ir ļaunprātīga dedzināšana.    

Lopu saimnieki pazaudējuši gandrīz visus ziema sagatavotos siena krājumus. Zemnieku saimniecības “Kļaviņas” īpašniece Lāsma Gūte teic, ka palicis vien uz lauka glabātais siens. Tā pietiks aptuveni mēnesim, un situācija ir ļoti traģiska. Ar lopbarību jau solījuši palīdzēt kaimiņi, taču pavasaris vēl ļoti tālu un palīdzība ļoti noderētu.

Zemnieku saimniecībā “Gravas” “Staburags” uzzināja, ka sadegusi tikai daļa lopbarības. Problēmas būs, taču situācija nav traģiska, jo sulīgā barība nav sabojāta. Būs vajadzīgs siens un salmi pakaišiem.

Savukārt zemnieku saimniecības “Pilslejas” pārvaldnieks Pēteris Kroičs laikrakstam pastāstīja, ka saimniecībai ir krājumi arī citās glabātavās, tāpēc pavasari sagaidīt varēs, vien josta būs jāsavelk krietni ciešāk.

— Siens un salmi paši aizdegties nevarēja, — spriež Kroiča kungs. — Visticamāk, darbojies dedzinātājs. Turklāt ievērojami zaudējumi nodarīti ne tikai mums, bet arī kaimiņu saimniecībām, tāpēc dedzinātāja motīvi nav īsti izprotami. 

Komentāri 7

Tā ir

Grūti pateikt - kāpēc. Varbūt traucē dzīvot, govis bezjēdzīgi bļauj, smaka nāk, varbūt apkārtējiem ar savām barības vešanām ceļus un laukus izdangā, varbūt suņi bezjēdzīgi rej dienu un nakti. Iemeslu jau var būt daudz un dažādu. Ne no šā un tā - parasti jau nekas tāds netiek darīts.

pirms 6 gadiem, 2012.12.10 10:57

jā ,tā ir

Es tieši tāpat domāju.Un tad pieļauju,ka tas varbūt ir saistīts ar to,ka lielie zemnieki grib,lai subsīdijas maksā tikai viņiem,grib pa brīvu tikt pie zemes,nemaksā pienācīgi par darbu......

pirms 6 gadiem, 2012.12.10 12:10

Lai kādi būtu iemesli nepatikai pret kaimiņu vai jebkuru cilvēku, šāda rīcība ir vienkārši nepieņemama.Visu var izrunāt. Dieva bauslis - nedari citam to, ko pats nevēlies saņemt. Bet dedzinātājam tas trīskārši atnāks atpakaļ.

pirms 6 gadiem, 2012.12.10 16:02

Uf

Kas tur būtu izrunājams!!!!! Liec kāju uz grīdas un klausies, vai ir dzirdams troksnis! Liec krūzi uz galda un klausies, vai ir dzirdama skaņa! Aizver durvis un klausies vai ir dzirdama skaņa! Ja trokšņus un skaņas pats dzirdi, tad kāja jāliek uz grīdas, krūze - uz galda, durvis jāaiztaisa tā, lai pats nedzirdētu. Tad arī kaimiņi nedzirdēs. Nu un tā tālāk visās citās lietās. Nevajag nevienam traucēt. Kas te ko izrunāt?! Tās lietas ir saprotamas pašas par sevi. Nu, ja nespēj saprast, tad ...............

pirms 6 gadiem, 2012.12.10 17:41

..

Daži runā ka braukāja ar sarkanu mazdu.Un ir trīs cilveki kas to darija.

Dažiem nav ko darit visi jau sajukuš prātā idiotu bars.

pirms 5 gadiem, 2012.12.11 22:04

Kriminālziņas