Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzevā atkal kūp krāsmatas 27

Daudzeses pagasta Daudzevā naktī no sestdienas uz svētdienu nodega koka daudzdzīvokļu māja. Bez pajumtes un iedzīves palika sešas ģimenes. Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ šoreiz nav cilvēku upuru.

Naktī līņāja smalks lietus. 20 minūšu pēc pusnakts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Aizkraukles brigādes ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Daudzevu. Dega MRS māja nr. 549.

— Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, jau dega visa māja 280 kvadrātmetru platībā, — saka VUGD Aizkraukles brigādes komandieris Aivars Pastars. — Ēka  celta no koka, un uguns to pārņēma ļoti strauji. Izglābt būvi un iemītnieku iedzīvi vairs nebija iespējams. Varējām vien nosargāt blakusesošās koka ēkas. Iespējamais ugunsgrēka cēlonis — neuzmanīga rīcība ar uguni.

Pirmdienas rītā netālu no krāsmatām pulcējās apkārtnes iedzīvotāji un aktīvi pārsprieda notikušo. Vairākas kaimiņienes sprieda, ka ugunsgrēks noteikti sācies tādēļ, ka vienā no dzīvokļiem uzdzīvojuši nepilngadīgi jaunieši. Iedzeršanas šajā dzīvoklī notikušas regulāri. Jaunieši šaudījuši arī petardes.

— Jau labu laiku vakaros eju gulēt apģērbusies un kabatā lieku pasi, — saka viena no kaimiņu mājas iedzīvotājām. — Kas zina, kurā mirklī kāds pielaidīs mājas paksim uguni. Vēl atmiņā ugunsgrēks pagājušā gada novembrī. Tikai 100 metru no šīs vietas nodega līdzīga ēka. Toreiz sadega trīs cilvēki.  Šajā mājā “tusēja” nepilngadīgie, viņi nevienā neklausījās. Šurp nāca arī pieaugušie. Dievs vien zina, kas tur notika.  

— Tajā naktī pamodos drīz pēc pusnakts, — saka kaimiņš Jānis, — pamanīju, ka deg blakusmāja. Steidzos palīgā glābt viņu iedzīvi. Taču uguns ēku pārņēma tik ātri, ka neko daudz izglābt nepaspējām. Liesmas izplatījās no mājas vidus. Tur bija dzīvoklis, kuru droši var dēvēt par “sarkanā luktura” vietu.

Norūpējies par mājas iemītnieku likteni ir Daudzeses pagasta padomes priekšsēdētājs Guntis Ozoliņš:

—  Cilvēkiem palika tikai drēbes mugurā. Pagaidām neko daudz palīdzēt nevaram. Cilvēki zaudējuši gandrīz visu, un nu dzīve būs jāsāk no jauna. Dažu cilvēku bezatbildības dēļ nu jācieš nevainīgiem cilvēkiem. Centīsimies visus kaut kur izmitināt.

Dzīvoklis, kurā, pēc visa spriežot, sākās ugunsgrēks, pieder Inai Kosikai. Viņa pati te pastāvīgi nedzīvoja, bet dzīvokli izmantoja viņas nepilngadīgā meita. Tur bieži lietoja alkoholu. Šī dzīvokļa iemītniekus bieži apmeklēju gan es, gan pagasttiesas darbinieki, sociālie darbinieki un policija. Diemžēl ieteikumus uzdzīvi pārtraukt viņi neņēma vērā. Nu tā izraisījusi traģiskas sekas. 

Mani visvairāk uztrauc, ka likumu nepilnību dēļ izveidojusies situācija, kad jaunieši var darīt visu, kas ienāk prātā, bet pieaugušajiem nav iespēju viņus ietekmēt vai sodīt, kamēr nav noticis kas traģisks. Bieži vien pat vecāki ir bezspēcīgi, cer uz sabiedrības iejaukšanos, bet tad jau ir par vēlu. Situāciju pasliktina arī tas, ka, neskatoties uz bargajiem sodiem, veikalos nepilngadīgajiem pārdod alkoholiskos dzērienus. Arī pieaugušie bieži vien ir vainīgi — pērk alkoholu un pēc tam ar to iet “ciemos” pie nepilngadīgajiem.

Vietu, kur vīd nodegušās ēkas aprises, ar laiku nolīdzinās, un krāsmatu vietā būs zaļa zāle. Gluži kā tur, kur pirms gada liesmās izplēnēja trīs dzīvības. Taču līdzīgu māju ir daudz gan Daudzeses, gan arī citos pagastos. Cik traģēdijām vēl jānotiek, lai mainītos sabiedrības attieksme un līdzcilvēku vienaldzība?

Cilvēkiem, kuri cieta ugunsgrēkā, nepieciešama palīdzība. Tiem, kas spēj palīdzēt, jāzvana Daudzeses pagasta padomei pa tālruni 65141173.

Komentāri 27

tie nav jauniesi,bet briesmoni un tadus vajag izolet no cilveku sabiedribas..........,viniem ir jaatrodas apcietinajuma,vini ne ar ko netskiras no parejiem slepkavam!!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 22:34

jaa...tragiski ka jacies gan maziem berniem un cilvekiem kuri kaut ko sasniegusi dziivee deel kaut kadam bezatbildigam personam...gribetos zinat ko daris ar mati un meitu..vinjam visvairak buutu jaaatbild par siem cilvekiem!!!

pirms 10 gadiem, 2008.10.21 14:47

Es Ozoliņa k-gam. ieteiktu visus pagasta uzdzīvotājus izmitināt Lāčos un aizvilkt viņiem kādu cisternu alkohola, lai tad tur viņi papriecājas un ņem savu galu. Nevis normāliem iedzīvotājiem jācieš no viņu uzdzīves, un jāsāk baidīties kura tad nākošā māja pakļauta briesmām.

pirms 10 gadiem, 2008.10.21 18:02

Jānis

Priekš kam tad Daudzevā ir tāds Ozoliņš, ja kaut kādi švalīši ciematā dara velns zina ko, kamēr nodedzina daudzdzīvokļu māju. Ozoliņam alga noteikti ir lielāka par 12o latiem kā tas padomju laikā bija ciema priekšniekam rubļos. JA NEVARI NOMIERINĀT KAUT KĀDUS ŠVALĪŠUS, PAEJ MALĀ UN LAID CITU, KURŠ SAKĀRTOS ŠO LIETIŅU.

pirms 10 gadiem, 2008.10.21 21:59

fui

Cik zinu, Daudzevā šitādu saules brāļu un māsu ir pārāk daudz, ar Lāčiem nepietiks.Īpaši tajā rajonā, kur notika abas ugunsnelaimes.Dzer pat jaunatne, tādi, kuriem būtu jāsēž skolas solā.

pirms 10 gadiem, 2008.10.21 22:02

maa

kurs tad ir tas visu varenais kurs tagat spej staties Ozolina vieta?ar muti visi gudri bet kad nonak reala situacija ta tik domaa kaa savas kabatas piebazt,bet par cilvekiem (gan jau.....)ir jau bijis neviens vie.

pirms 10 gadiem, 2008.10.21 22:17

fui

Nav ko vainot Ozoliņa k-gu, viņš ir cilvēks īstajā vietā.Diemžēl, šādus deģenerātus un dedzinātājus sargā mūsu humānie likumi un cilvēktiesības. Piedzīt atlīdzību jau arī no viņiem nevar - nav jau ko...Vienīgi sadzīt aplokā, elektrisko ganu rinķī, un lai tur tup līdz pēdējai stundiņai.

pirms 10 gadiem, 2008.10.21 22:28

Krixis

Ne jau Ozoliņa kungam ir tur jāpastrādā, bet gan vietējam mentam, no kura tur nav nekāda labuma-tik saņem savu algu un neko nedaru ar tādu jaunatni.

pirms 10 gadiem, 2008.10.22 08:58

Kā var tā būt, ka visi ir tik bezspēcīgi šadas jaunatnes priekšā? Nu tad saliekam rokas klēpī un gaidam nākošo tusu, kas zin ar kādām sekām.

pirms 10 gadiem, 2008.10.22 10:16

soketa

njaaaaaaaaa, publiskais fui!
kur tad vietejais ments ar savu dāmītīi, kura atbild par nepilngadigajiem tagad palikuši? trenkā tikai tos kas mierigi dzīvo, bet tur kur jautrība sit augstu vilni un notiek viena cūcība , tur gan savu kāju nesper!!!!! fui

pirms 10 gadiem, 2008.10.22 16:16

Jāni,pēc gada pašvaldību vēlēšanas,tev reāla iespēja ieņemt Ozoliņa vietu. Skaties, ka nesanāk vēl trakāk.......

pirms 10 gadiem, 2008.10.22 16:59

vietējā

Guntis izdarīja visu un vel vairāk.Ir viens ments uz vairākiem pagastiem un katram alkānam klāt neviens nepiesēdēs.

pirms 10 gadiem, 2008.10.22 17:57

Jāā... alkāniem nav nekādu likumu, kā grib tā atpūšas. Sadzeras, iet dauzīt logus ārā kaimiņiem, apčurā visus pakšus un beigās vēl nodedzina māju. Mentu katram klāt nenoliksi. Bet pamēģiniet ,jūs darba ļautiņi, pārkāpt kādu likumu vai nesamaksāt nodokļus valstij...uzreiz atradīsies, kas stāvēs klāt un pieprasīs savu.

pirms 10 gadiem, 2008.10.22 20:54

Vēl jau Šanhajā dažas mājas palikušas, tākā uzdzīvotāji rullēs tālāk. A Ozoliņš nākamā gada budžetā lai ieplāno vairāk līdzekļu šādiem gadījumiem. Jo pēc visa spriežot kārtību pagastā neviens nav spējīgs ieviest.

pirms 10 gadiem, 2008.10.23 10:55

Trakums

Var jau vainot pašvaldību, policiju un beigu beigās arī pat baznīcu, taču laikam jau problēma ir pašā sabiedrībā un likumos. Neesam mēs vēl izauguši līdz rietumu likumiem. Kaut vai tas pats dzīvoklis, kur viss sākas. Gribu dzīvoklī laižu, gribu nelaižu un visus pasūtu. Neviens, tajā skaitā ne policits, ne pagastvecis, ne arī visi komentētāji kopā neko neizdarīs, ja negrib iepazīties ar Krimināllikuma 143.pantu (sk.nodaļu - Noziedzīgi nodarījumi pret personas pamatiesībām un pamatbrīvībām).

pirms 10 gadiem, 2008.10.23 10:56

ciekurs

Cik ilgi var gvelzt par vainas meklēšanu sabiedrībā un pašos!!! Ja visādi mēsli traucē, jādod purnā. Pie reizes arī tiem, kuri arvien lielākas algas saņem, bet ar savu amatu galā netiek.

pirms 10 gadiem, 2008.10.26 16:46

Kriminālziņas