Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jūrā ar matraci iepūsta sieviete, Jelgavā pagrabā iekritis vīrietis

Vakar, 12. augustā, plkst. 14.25 tika saņemta informācija, ka Engures novada Ragciemā jūrā slīkst cilvēks. Jūrā uz matrača bija peldējusi 24 gadus veca sieviete, kura nemanīja, kā vējš matraci aizdzen aizvien tālāk no krasta. Cenšoties ātrāk aizirties līdz krastam, sieviete iekritusi ūdenī, taču turējusies pie matrača, bet līdz krastam nav varējusi tikt. Notikušo negadījumu pamanījis kāds vīrietis, kurš ar laivu aizīries līdz cietušajai un ievilcis viņu laivā. Kad glābēji ieradās notikuma vietā, sieviete jau bija nogādāta krastā, taču no ilgstošās uzturēšanās ūdenī pārsalusi. Tā kā pie notikuma vietas nevarēja piebraukt, tad glābēji Neatliekamās palīdzības dienesta mediķiem apmēram kilometra attālumā palīdzēja aiznest viņu aprīkojumu, lai varētu sniegt sievietei medicīnisko palīdzību.

Plkst. 12.21 tika saņemta informācija, ka Jelgavas novada Līvbērzes pagastā apmēram 2,5 m dziļā pagrabā ir iekritis vīrietis un guvis traumas. Vīrietis no pagraba tika izcelts un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.
    Jelgavā, Raiņa ielā vakar vakarā bija izcēlies ugunsgrēks kādā piecstāvu dzīvojamās mājas pagrabā. Dega sadzīves mantas 10 m2 platībā, kas radīja lielu sadūmojumu arī kāpņu telpā. Pagrabs bija pārkrāmēts ar sadzīves mantām. VUGD aicina namu apsaimniekotājus parūpēties, lai bēniņu un pagrabu telpas būtu noslēgtas un tajās nevarētu iekļūt sveši cilvēki, kas var izraisīt ugunsgrēku. Tāpat pagrabus, bēniņus un citas palīgtelpas nevajadzētu pārvērst par nevajadzīgu mantu glabātavu.
   Aizvadītajā diennaktī VUGD devās uz četriem izsaukumiem, kur māju iedzīvotāji bija sajutuši dūmu smaku un izsaukuši ugunsdzēsējus. Sadūmojuma iemesls bija bez uzraudzības uz plīts ilgstoši atstāts ēdiens. Rīgā, Audumu ielā, kad dzīvoklī, no kura nāca dūmi, iekļuva ugunsdzēsēji, viņi redzēja, ka uz plīts aizmirsts gatavotais ēdiens, kas radījis stipru sadūmojumu. Dzīvoklī atradās arī sieviete, kura bija saelpojusies dūmus. Līdzīgi gadījumi bija arī Rīgā Ieriķu un Dravnieku ielās, kā arī Daugavpilī, Siguldas ielā. Šādi gadījumi ir gandrīz ik dienas un nereti tieši savas neuzmanības vai aizmāršības dēļ cilvēks var nopietni saindēties ar dūmiem vai pat iet bojā.
  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 12.augusta plkst. 6:30 līdz 13.augustam 6:30, VUGD izbraucis uz 41 notikumu. Kopumā dzēsti 17 ugunsgrēki, veikts 21 glābšanas darbs, kā arī trīs bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos bojā gājušo un  cietušo nav. 

Operatīvie dienesti