Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā ar medu noziesta 1

Šonedēļ  Koknesē, izsitot logu, zagļi iekļuvuši luterāņu baznīcā. Izsists logs, sabojātas durvis. Naudas ziņā  zagļu guvums niecīgs — pusotra lata.

Vakar Koknesē bija mūzikas skolas audzēkņu koncerts. Lai izrotātu dievnamu arī gaidāmajai Pūpolsvētdienai, draudzes locekles to svētkiem posa jau ceturtdien.
— Baznīcā pavērās nepatīkams skats, — stāsta viena no draudzes loceklēm. — Logs izdauzīts, pērmindera istabas durvis uzlauztas, laikam vīnu meklējuši, taču bez panākumiem, viss izvandīts.
Draudzes mācītājs Valdis Baltruks stāsta, ka kopš 1990. gada baznīca izdemolēta un aplaupīta jau ceturto reizi.  — Tas bija smags trieciens, — viņš saka par laupīšanu 1990. gadā, kad tika nozagta altārglezna “Kristus apskaidrošana”, ko 1897. gadā baznīcai bija uzdāvinājusi muižas īpašnieka sieva — Lēvenšterna kundze. Pēc kāda laika baznīcā atkal bija ielauzušies demolētāji.  Pērnvasar zagļi baznīcā iekļuva trešo reizi, nozaga aizkaru, krūzīti ar sīknaudu un uzlauza seifu, kurā bija dažas eiro banknotes.  Pēc neilga laika lielāks guvums zagļiem bija Aizkraukles (Skrīveru) baznīcā, kurā arī kalpo mācītājs  Baltruks. Tur viņi nozaga sintezatoru. Pēc  šīsnedēļas jandāliņa baznīcā pazudis arī Kokneses mūzikas skolai piederošais pastiprinātājs.
Kas zagļus saista Kokneses luterāņu  baznīcā? Nav skaidrs. Kā ar medu noziesta. Ja grēku nasta spiež, tad taču svētdienās var ienākt pa durvīm.

Komentāri 1

Juris

Ne ar medu noziesta, mācītāj Baltruk! Es Jūs pazīstu. Jūs esat Goda vīrs visādā ziņā. Zinu, ka Jūs nepiekritīsiet man, bet es vairākus gadu desmitus savu viedokli nemainu. Par šādām lietām vainīgajiem ir jānocērt rokas, jāizdur acis, viņi jāizved uz kādu purva malu un tur jāpamet, bet viņu vecāki, ja ir dzīvi, ir jāsapūdē urāna raktuvēs, kaut vai viņiem ir pa 70 vai 90 gadu vecums. Tad, kad visu šo parādīs televīzijā, šī debilisma izpausme krasi samazināsies.

pirms 9 gadiem, 2010.03.28 14:58

Operatīvie dienesti