Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kad jautrība pārtop agresijā 134

Aizkraukles rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas darbiniekiem, sadarbojoties ar kolēģiem no Rīgas reģiona policijas pārvaldes, 9. oktobrī aizdomās par septiņpadsmitgadīgās Annas Kurniginas slepkavību izdevās aizturēt jaunieti. Aizturētais savu vainu atzīst.

— Veicot izmeklēšanas darbības, uzzinājām, kā pagājusi Annas pēdējā dzīves diena, tā izdevās noskaidrot, kurš vainojams viņas nāvē, — saka Aizkraukles rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Aigars Zīmelis. — Bija jāaptaujā ļoti daudz jauniešu, tāpēc izmeklēšanā iesaistījām vairākus inspektorus, kuri atlika malā citas mazāk svarīgas lietas. Lielākā daļa no aptaujātajiem notikuma dienā bijuši stiprā alkohola reibumā. Iespējams, tāpēc viņu stāstītais reizēm atšķīrās, iespējams, ka viņi klusēja apzināti.

Tomēr mums izdevās noskaidrot, kas notika naktī no 29. uz 30. septembri pēc diskotēkas Aizkraukles arodvidusskolā. Ieguvām ziņas par nepilngadīgu jaunieti, kurš jau agrāk bija tiesāts par laupīšanu ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Jaunietim bija piespriesta 11 gadu brīvības atņemšana. Pēc sprieduma nolasīšanas bija jāpaiet desmit dienām, lai tas stātos spēkā. Šajā laikā spriedumu varēja pārsūdzēt vai arī jādodas uz cietumu. Jaunietis spriedumu nepārsūdzēja un ... neieradās arī soda izciešanas vietā.

Puisi meklēja policija, taču viņš izdarīja vēl vienu, daudz smagāku, noziegumu. Aizdomās turamo personu aizturēja Rīgas centrā kopā ar vairākiem jauniešiem, kurus tur aizdomās par vairākām laupīšanām galvaspilsētā.

Aizdomās turamais savu vainu atzīst. Sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos. Par šādu nodarījumu draud mūža ieslodzījums vai ieslodzījums uz laiku no desmit līdz 20 gadiem.  

Pamazām iezīmējas arī baisie liktenīgās nakts notikumi no 29. uz 30. septembri.

Aizkraukles arodvidusskolā bija diskotēka. Aizdomās turamais, kurš savlaik te mācījies, kopā ar citiem jauniešiem atbrauca uz Aizkraukli. Te viņš līksmoja kompānijā, kurā bija arī Anna. Lielos daudzumos tika lietots alkohols.

Izmeklēšanas interesēs policija pagaidām neatklāj, kā notikumi risinājās tālāk, taču droši zināms, ka bija strīds, pēc kura kompānija sadalījās mazākās grupās. Jauniešu saprātu nomāca alkohols, un jautrība pārtapa agresijā. Vēl nav zināmi tiesu ekspertīzes rezultāti, tāpēc nevar apgalvot, ka meitene izvarota. Iespējams, lai meitene nespētu pastāstīt par notikušo vardarbību, slepkava meiteni nežēlīgi sita. Annas līķis zālē nogulēja līdz vēlai 3. oktobra pēcpusdienai, kad to atrada nejaušs garāmgājējs...

Rodas vairāki jautājumi: Kāpēc no aizturēšanas izolatora drīkst izlaist cilvēku, kuram tikko piespriests 11 gadu cietumsods? Naivi ticēt, ka vainīgais labprātīgi ieradīsies soda izciešanas vietā. Vai tiešām Aizkraukles arodvidusskolas administrācija ir tik bezspēcīga, ka nespēj kontrolēt, kas notiek skolā rīkotajos pasākumos? Un visbeidzot — kāpēc jau otrdienas rītā neviens nesāka meklēt meiteni, kuru vēlāk atrada noslepkavotu?

Komentāri 134

baigi

Un ko tad skola tādām Annām un viņas draugiem var izdarīt? Aizrādīt, ka strīdēties ir slikti?

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 17:23

dj

Kads sakars skolai ar slepkavibu.Ta kompanija nemaz nebija iegajusi skola ieksa.Un diskoteku uzraudzija policists.

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 17:40

TA KOMPANIJA BIJA DISKOTEKA!BET KA VINI SATIKAS AR ANNU PEC DISKOTEKAS???JO VINA BIJA CITA KOMPANIJA!PA RADIO DZIRDEJU KA ARI KLINTA BERZINA IR IESAISTITA!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 17:43

aizkraukliete

dzivoju netālu no arodskolas, un bieži sanāk vakaros ar suni iziet pastaigāt. taisni briesmas kopš sācies 1.septembris un ieradušies ;mācīties gribētāji: kas notiek pie kopmītnēm, uz celiņa kas ved no pilsētas caur birztalu uz Purvciemu. Dienas laikā apreibuši jaunieši baros klīst riņķi, lamājas necenzētiem vardiem , vakaros tas pats. Nesen avižē bij raksts ka kopmītnēs jauniešiem ir neinteresanti, nav datoru, nav ko vakaros darīt. Saprotams iet tusēt pilsētas ielās. Rodas jautājums cien. Ikaunieka kungam un pārējai arodskolas vadībai ar ko viņi nodarbojas

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 18:12

...

tagad vakaros bērns no mūzikas skolas un mākslas skolas jāvadā pie rokas, jo atnākt no pilsētas centra uz Purvciemu vakaros ir bail, jaunieši baros vien klīst pa ielām nevis sēž un uzcītīgi gatavojas nakošajai mācību dienai.

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 18:21

skolnieks

kas tad viniem jaaseez kojaas kaa cietumaa nevar vakaraa pastaigaat pa ielaam?nu juus gan te mulkiibas gvelziet ja nau ko runaat tad nerunaajiet vispaar...

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 18:23

kazina

beidzot tas kroplis ir nokerts,kaut wins tani cietumā saputu.........

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 18:35

skolniece

Diskotēkā dežūrēja grupu audzinātāji,administrācijas pārstāvis, kā arī audzēkņu dežūrgrupa un policists. Vai tad slepkavība nenotika naktī pēc diskotēkas?Kāpēc nomelnot skolu?

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 18:42

skolniece

Diskotēkā dežūrēja grupu audzinātāji,administrācijas pārstāvis, kā arī audzēkņu dežūrgrupa un policists. Vai tad slepkavība nenotika naktī pēc diskotēkas?Kāpēc nomelnot skolu?

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 18:43

swesinieks

cik man zinaams sannas draugi jau naakamajaa dienaa dewas uz policiju u nteica,ka meitene pazudusi, bet policija tikai atbildeeja,ka newar nekaa saakt dariit ja naw zinjosjusji par pazusjanu tiesji annas wecaaki`` kaapeec tad tgd policijaa runaa,ka newiens naw zinjojis par winjas pazusjanu??? warbuut ja buutu arii policija riikojusie sbuutu sawaadaak....

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 18:46

AAA

Skola šādā starpgadījumā ir bezspēcīga, jo eksistē bērnu TIESĪBAS. Ja skolotājs redz, ka kāds no bērniem kaut vai grūstās, viņš nedrīkst pat nevienam no viņiem pieskarties, lai izšķirtu, jo tad bērniņš var sūdzēties, ka skolotājs viņu ir fiziski ietekmējis............ Tāda nu ir mūsu humānā valsts.
Ceru, ka slepkava saņems pelnītu sodu- mūža ieslodzījumu, jo nāvessoda nav....

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 19:31

esssssssss

jasoda tas personas,kas pardod nepilngadigajiem alkaholu,bet par to ka atradies slepkava ir loti labi,tad ceru vismaz parejas meitenes vares brivi uzelpot,ja un vel ir kada nianse......esu par to,lai pienemtu speka likumu,ka pilngadigs ir tikai no 21 gada,un tas disenites vajadzetu ar uzviju aizliegt,jo ta tacu ir macibu iestade nevis retro bars!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 20:00

esssssssss

jasoda tas personas,kas pardod nepilngadigajiem alkaholu,bet par to ka atradies slepkava ir loti labi,tad ceru vismaz parejas meitenes vares brivi uzelpot,ja un vel ir kada nianse......esu par to,lai pienemtu speka likumu,ka pilngadigs ir tikai no 21 gada,un tas disenites vajadzetu ar uzviju aizliegt,jo ta tacu ir macibu iestade nevis retro bars!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 20:01

Vietējais

Kā sauc nezinu, bet precīzi zinu, ka viņš nav ne Aizkraukles pilsētas, ne Aizkraukles rajona iedzīvotājs.

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 21:27

Dosih por v golove ne ukladivaetsja,4to moglo podtalknutj na takoje prestuplenije.Eto ne 4elovek,a zverj.Ego nado zakatatj po polnoj programme,pustj sgnijet v tjurme,tam emu i mesto.

pirms 10 gadiem, 2008.10.10 21:52

Kriminālziņas